Sayfa 382/540 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Kendi kaynakları ile yatırıma başlayan bir şirket için gayet olumlu bir bilanço,
    seçim nedeniyle daha düşük ciro bekliyordum
    brüt marj aynı kalmış net marj biraz düşmüş
    kısa vadeli yükümlülükler kayda değer artış var

para arzı az olduğu için bütün şirketlerin bilançolarında finansman maliyetleri en önemli kalemlerden biri olarak ön plana çıkacak
    uluse net borç pozisyonun ekside olması en önemli tercih sebeplerinden
    bu dönemde güçlü finansal yapısı rakiplerinin önüne geçmesini sağlayacaktır

2. Ne kadar başarılı yönettikleri rapordaki şu notlardan belli,
    yurtiçi talep daralmasını(%2 artışı daha doğrusu) %248 yurtdışı satış artışı ile aşmışlar

4.2.FAALİYETLERİMİZE İLİŞKİN ÖNEMLİ GELİŞMELER
    Ulusoy Elektrik, Türkiye ve Cezayir pazarlarındaki önde gelen pozisyonunun yanı sıra, Irak,
    Rusya, Türkmenistan, Endonezya, Kuzey & Batı Afrika, ESBÜ, Ortadoğu ve Güney Amerika
    ihraç pazarlarında da aktif durumdadır. İş geliştirme faaliyetlerimizin sonucu olarak;
    uluslararası pazarlarda mevcut portföyümüze ek olarak Dubai, Tunus, Irak, Kazakistan ve
    Latin Amerika bölgelerinde de satışlarımız artış göstermektedir. Almanya’ da açmış olduğumuz
    Avrupa Bölgesi satış ofisinin iş geliştirme faaliyetleriyle Avrupa pazarındaki satışlarımız
    artmaya devam etmektedir.
    Hedeflediğimiz pazarlarda, ürünlerimizin akreditasyonuyla ilgili çalışmalarımızın yanı sıra, ArGe
    faaliyetlerimizde, yeni pazarlara uygun ürün geliştirme çalışmalarımız da sürmektedir.
    Ülkemizdeki elektrik dağıtım şirketi, üretim santralleri, sanayi, konut ve altyapı yatırımlarındaki
    yavaşlamanın etkisi ile 2018 yılının ikinci çeyreğinde yurt içi satış hasılatımızdaki artış sınırlı
    kalmış ve 2017 yılının aynı dönemine göre %2 büyüme göstermiştir.
    İş geliştirme faaliyetlerimizin sonucu olarak; uluslararası pazarlarda mevcut portföyümüze ek
    olarak Dubai, Tunus, Irak, Kazakistan, Latin Amerika ve Avrupa bölgelerinde de satışlarımız
    büyümeye devam etmekte olup, yurt dışı satış hasılatımız 2018 yılının ikinci çeyreğinde, 2017
    yılının aynı dönemine göre %248 artış göstermiştir.

2018 yılının ikinci çeyreğinde, 2017 yılının aynı dönemine kıyasla; hava yalıtımlı modüler hücre
    üretim adetleri %4 azalmış, gaz yalıtımlı hücre üretim adetleri %11 ve trafo üretim adetlerimiz
    %208 oranında artmış, beton köşk üretim adetlerimiz ise %21 azalmıştır

3. bilanço güzel, ama beklentiler dahilinde...yarın bilanço etkisi nötr olur bence.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    bilanço güzel, ama beklentiler dahilinde...yarın bilanço etkisi nötr olur bence.
    Karlılığını sürdürmesi önemli bir faktör.iç pazar daralmasına rağmen bu açığı dış pazarla karşılaması TL nin değer kaybetmesi nedeniyle ihracatdaki artışın gelecek dönem bilançolarına yansıması daha farklı olacaktır.Geçen yıla göre altı aylık bilançodaki 30,6 milyondan 42,7 milyona ulaşan artışın %40 a ulaşması şirket büyümesindeki olumsuz olabilecek görüşleri ortadan kaldırmaktadır.Kimsenin zaten bir ralli beklemediği hissemizin yatırımcılarını memnun ederek yükseleceği kanısındayım.Bugünkü açılış ne olur o birazda tahtaya yön verenlerin bileceği iş.Ancak patronun elinde bulundurduğu son dönem aldığı 3 milyon lot kolay kolay bu fiyatlardan blok satış dışında borsada satışı zor gibi.Patron istemedikçe tahtada düşüş yaşamayız görüşündeyim.YTD
    http://www.ulusoyelektrik.com.tr/pag...filmleri-cr-10
    Son düzenleme : kubilayn; 14-08-2018 saat: 07:54.

5. Bilançodan okuyamamışsanız ULUSE ne yapsın.Patron tüm hisselerini toplayınca peşine takılmak isteyen çok olur.Şu dönemde yurtdışı satışlarını katlamış kasasına döviz dolduracak hissenin bu bilançoya rağmen taliplisi yok.Aracı kurumumların al demesini mi bekleyelim.ytd

6. Bilanço iyi geldigi için düştü allah muhafaza kõtú gelseydi kimbilir ne olurdu ?

7.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Bilançodan okuyamamışsanız ULUSE ne yapsın.Patron tüm hisselerini toplayınca peşine takılmak isteyen çok olur.Şu dönemde yurtdışı satışlarını katlamış kasasına döviz dolduracak hissenin bu bilançoya rağmen taliplisi yok.Aracı kurumumların al demesini mi bekleyelim.ytd
    Genelde yurt içide yurt dısıda döviz le satıyor yurt dısının artması güzel olmuş ama yurt içi pazarını kaybediyor gibi ...Yada rekabet yuksek dıyelim...

Şahsen ben daha iyi bir bilanço beklıyordum...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

8. Piyasa kaybetmekten ziyade ic piyasa zaten elinde.... Ondan buyume olmadi ic pazarda... Düşmemis olması bile gayet olumlu...

Sayfa 382/540 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •