Sayfa 500/540 İlkİlk ... 400450490498499500501502510 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Durdo sattım bikac ay önce 6ttl simdi 21, küsur...deva sattim 6tl den 1 ay once simdi 11 e dayandı..brisa israri yüzünden...

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

2.  Alıntı Originally Posted by zinos Yazıyı Oku
    Evet bir daha guncelleyelim. Dediklerimiz harfiyen oluyor

Bu sirket grafigi Egeen olur. Eaton yeni yatirimlarin bir kismini yapmis ve yurtdisi uretimini kapayarak buraya kaydiriyor. Kalite kontrollerden olumlu sonuc alinmis (eaton markasinile satilacagi icin onemliydi) ..Ihracat yavastan basliyor. Eaton usd 22 milyar cirosu olan bir sirket.. yatirimi saka olsun diye yapmadilar. Ciro daha oncede yazdigim gibi Ihracat basladigi an 2-3 x olur. 10x 3 sene icinde bekliyorum..

Iscilige dayali bir sektor. Yatirim sebebide bu..eaton tum yakin cografyaYi burdan besleyecek ki. Orta gerilim zatif karniydi..

Ebitda marjlarida ciro artisiyla beraber artacaktir. Suan hisse pahali ama beklenti satin alinir.
    Eylul de 50 , 2021 sonu 100 den asagi olmaz bu hisse..

Ulke riskide ters isler ..

Unutmayin eatona ortaksiniz..
    Sn Zinos sizinle aynı fikirdeyim.
    5.50 'dan uluse satıp geçmişe karalar bağlamanın bir faydası yok.
    Dönem dönem kotdan çıkma ihtimali ile ilgili bir şeyler yazıldığını anımsıyorum.
    Bu konuyu musait zamanda biraz açarsanız çok memnun olurum.
    Eğer kotdan çıkmaz ise uluse'nin orta ve uzun vade de kaybettirme şansı imkansıza yakın diye düşünüyorum.
    Bugünkü borsa değeri 40 milyar dolar olan Eaton,
    Uluse'yi hobi amaçlı almamıştır.
    Yatırım yapmayı planlayan bir çok kişinin aklında bu kotdan çıkma ihtimali var sanırım.
    Şimdiden teşekkürler

3. Pazartesi nasıl olacak acaba

DİKKAT Yatırım tavsiyesi değildir.

Venus Z20 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bu hisse diğerleri gibi kısa zamanda prim yapmadı

5. Sadece %30 gibi bir ortalama tahmini

6. Bokunu çıkardılar..iyice sacmldi 38,10 tavandan 32 ye

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

7. =).. hepsi oluyor.. ozelden soranlar burdan baksın.. 40 dedim gelid.. ihracat açıldığı an 3 basamklılara yol alır.. 2021 .. sabreden kazanır..

kottan çıkmayı soran arkadaş için;

Öncelikle Eaton Ulusoy u alırken kote kapanmak istiyorum diye açıklama yapmıştı ama yeterli hisse çağrıya gelmedi..Şirketi büyütürken bu potansiyelli KY ile paylaşmak istemiyorlardı..Bu sebeple bu hisse de sürekli kapanacak algısı var. Fakat anlaşılan oki bizi içerde tutarak kapanmak istemiyor. çünkü şuana kadar çoktan kapanabilirdi.. Amerikan şirketi olduğu içinde çok normal. KY riskini içerde almaz..

dolasımdaki pay %6,31 gözükmekle beraber imtiyazlı hisse olduğu için şuan kontrolde %95 in ustundeler. Kap a da aciklama yaptilar

%98 icinde yaklasik 3.2 m tl hisse lazim

şuan 95in üzerinde oldukları için isterse kota kapatabilir. 1 aylik ort dan Cagri yapar. çağrıya vermezsen kapalıda eatona ortak olursun=) .çağrıda verme Zorunluluğun yoktur.

kazara geri alım açıklayıp 3.2 m lot toplamayı başarabilirlerse zorunlu cagri yaparlar ve isterse de zorunlu olarak hepinizin malini alir. Ky yatirimciyi atarak sirketin 100 de 100 une sahip olur. Istemezsede zorunlu cagri sonrasi borsaya acik olmaya devam eder.

kurallar böyle iken amerikan firmasının KY içerde bırakıp kapanmayacağı yönünde görüşüm vardı ki nitekim öyle oldu.(daha önce yazmıştın yine bu forumda)

Şuan kota kapansalar bireysel olarak ben çağrıya mal vermem.. Eatonla ortak olurum...

Alıntı Originally Posted by zinos Yazıyı Oku
    Neden oldugunu soyleyelim;
    -Ulusoya ortak degilsin , 34 milyar usd lik Eaton a ortaksin. Dolayisiyla onceki bilancolari unutun
    - Eaton hazir satis agi / ihracat potansiyeli
    - mevcutta %50 kapasite alti ile calisan fabrikanin tam kapasite calisma potansiyeli ve buna bagli karlilik
    - Eaton in bu urunlerde Turkiyeyi Hub ulke yapacak olmasi / mevcut portfoyunde eksikti
    -Eaton in kendi hisselerino geri toplama potansiyeli ( usa haric halka acik sirketi yok)

Mevcut yapi ile 40 a kadar surerler. Az ve toplu hisse kaldi.

8. Sn Zinos,
    zaman ayırıp detaylı bilgi verdiğiniz için çok tşk ederim.

Sayfa 500/540 İlkİlk ... 400450490498499500501502510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •