Sayfa 80/540 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 633 - 640 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Alım satım grafiği atabilirmisiniz

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    Önceki paylaşımımda İSPANYA ya sevkiyat haberini daha önce vermiştim onun yerine bunu sayın
    Ülkemiz demiryolu hatlarında yaklaşık 20.000 adet ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. üretimi izolatörler kullanılmaktadır.
    Demiryollarına yapılan yatırım dünya çapında yıllık 70 milyar dolar düzeyindedir. 2020 yılına kadar yapılacak toplam yatırımın
    1 trilyon dolara erişmesi beklenmektedir.
    Türkiye nin ilk yerli katener sistem üreticisi olan ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. kısa sürede bu alanda da marka haline gelmiştir. Özgün tasarımlar,kaliteli yerli üretim, hızlı sevkiyat, müşteri odaklı çalışmalar Ulusoy Elektrik i sektörün lokomotifi haline getirmiştir.
    Katener sistem; Trenlerin hareket edebilmesi için gerekli olan elektrik enerjisini tüm hat boyunca taşındığı havai hat sistemidir.
    Günümüzde 2023 yılı hedefleri doğrultusunda, 10 bin kilometrelik yüksek hızlı tren, 4000 km yeni konvensiyonel tren hattı,
    elektrifikasyon ve sinyalizasyon çalışmaları büyük bir hızla devam etmektedir. 2023 yılında hızlı tren hatları ile birlikte toplam 26.000 km, 2035 yılında ise toplam 30.000 km demiryolu hedeflerine ulaşılması amaçlanmıştır.

Firmamız hızlı tren hatları, banliyö tren hatları, şehir içi hafif raylı sistemlerde kullanılmak üzere konvansiyonel katener sistem havai hat parçaları üretmektedir.
    Ülkemiz demiryolu hatlarında yaklaşık 10.000 set ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. üretimi konsol-hoban set bağlantı parçaları kullanılmaktadır.
    İletken aksesuarları; iletken teller (kontak ve pandül telleri) üzerindeki bağlantı parçalarıdır.CuNi2Si hammaddesinden üretilen bu parçalar ülkemizde ilk defa firmamız tarafından üretilmiştir. Yaklaşık 2 sene süren Ar-Ge çalışmaları neticesinde bu ürünler yabancı muadilleriyle eş değer kalite de üretilmiştir. Konsol-hoban setlerin ve izolatörlerin tamamlayıcısı niteliğindeki bu bağlantı parçaları ürün gamımızı genişletmiş, güçlendirmiştir. Otomatik gergi setleri; farkli konfigürasyonlarla firmamız tarafından üretilmiş, TCDD ile yapılan iş birliğiyle tüm saha testleri başarı ile tamamlanmış, seri imalata geçilmiştir. Multidisipliner çalışmanın bir ürünü olan havai hat parçalarını ilk kez ülkemizde üretmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. KOLİN-GÜLERMAK İŞ ORTAKLIĞI ile imzalamış olduğumuz sözleşmeyle BAŞ- KENTRAY PROJESİ NİN tüm katener sistem ürünlerini firmamız üretecektir( alakalı alakasız haberler kısmı ). Ürünlerimiz için vitrin olarak değerlendirdiğimiz bu projenin çalışmalarına büyük bir enerji ile başladık. Aynı zamanda hızlı tren hatları için Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Ülkemiz demir yollarında Ulusoy Elektrik markası yerli üretimin, Türk mühendisliğinin en güzel örneğidir.
    bir günlük bu kadar yer kaplama yeter değil mi ? verdiğim gerekli gereksiz bilgiler için özür dilerim ve çizgiler için , herkese iyi akşamlar , daha sonra isterseniz başkalarınıda paylaşırım ama KOLİN- GÜLERMAK VE GÜRİŞ in sayfalarını ziyaret edip biten ve yapımı devam eden projelerine bir bakın !...
    Son düzenleme : deeplara68; 15-05-2017 saat: 21:18.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    İŞTE, SİZLERE ASIL SÜRPRİZ , BİR RÖPORTAJ !...

Tarık ÇULHAOĞLU Ulusoy Elektrik Asya Pasifik Genel Müdürü

-Ulusoy Elektrik teki görevinizden kısaca bahseder misiniz?
    - Ulusoy Elektrik te, Asya Pasifik ülkelerindeki üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerinin tümünden sorumluyum. Bu bölge
    içerisinde birinci önceliğimiz ise Endonezya. Şuanda Endonezya da bir üretim tesisimiz bulunuyor. Bu tesisin tüm faaliyetlerini
    koordine etmekteyim.

-Görev yaptığınız ülkelerdeki Ulusoy Elektrik faaliyetleri ve Pazar payı hakkında kısaca bilgi verebilirmisiniz?
    -Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi görev yaptığım bölgeye sadece ihracat yapmıyoruz aynı zamanda bir üretim tesisimiz de bulunuyor. Bu durum bölgedeki etkinliğimiz için oldukça önemli.Fabrikamız şu anda ürettiği ürünleri özel işletmelere satabilir konumda bulunuyor. Yasal prosedürleri tamamlamamızın ardından Elektrik İdaresi ve diğer kurumlara da satış yapabilir pozisyona geleceğiz. ISO 9001 sertifikasını da aldığımız fabrikamızda hücrelerimizin Endonezya Elektrik İdaresi nin tip testlerinden geçmesinin ardından alacağı onay ile de Elektrik İdaresi ihalelerine girebilir konumda olacağız. Bu test hazırlığı süreçlerimizin sonuna gelmiş durumdayız. Çok kısa sürede tamamlayarak en yakın ihale tarihine yetişmeyi hedefliyoruz. Endonezya nın diğer pazarlara göre önemli bir farkı bulunuyor. Burada yapmış olduğumuz üretim, Endonezya ile birlikte 21 ülkenin de içerisinde bulunduğu Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği çerçevesinde diğer Asya Pasifik ülkelerine sevkiyatlarda bazı gümrük ve vergi avantajlarını beraberinde getiriyor. Böylece Endonezya da üretim yapmamızın bu 21 ülkeye satışlarda,bize önemli ölçüde fiyat avantajı ve rekabetçi bir konum kazandıracağını söyleyebilirim.
    - Endonezya fabrikanın üretim kapasitesi ve hedefleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
    -Endonezya Fabrikamızda şu ana kadar 100 e yakın hücre üretimi gerçekleştirerek sevkiyatını tamamladık, Endonezya nın çeşitli bölgelerinde sorunsuz bir şekilde kullanılıyorlar. Kapasitemiz yıllık 3000-4000 hücre arasında. Tabi ki bu sabit bir kapasite değil, ihtiyaca göre yıllık 10.000 seviyesine çıkabilme esnekliğimiz bulunmaktadır. Endonezya yıllık büyümesi %6 nın altına düşmeyen bir ülke. Dolayısıyla bu büyüme yenilenmeyi ve sistemlerin kurulmasını da yanında getiriyor. Bu nedenle ilk yıl için %10 luk bir Pazar payını hedefliyoruz. Sağlam,güvenli ve sürdürülebilir bir büyüme oluşturduktan sonra da 3. Yıldan itibaren bu payı %30 seviyelerine taşıyarak bölgede kemikleşmiş bir konumda olmak öncelikli planlarımız içindedir. Bunun yanında Myanmar, Vietnam, Filipinler,Malezya ve Tayvan daki gelişmeleri ve sektör faaliyetlerini yakından inceleyerek, bu ülkelere ihracatımızı artırmak ve oluşturacağımız bayi ağıyla bu ülkelerdeki Pazar payımızı artırmak da hedeflerimiz dahilindedir.

4. Evet Asya Pacific orjininde fabrika sahibi olmak cok onemli. Cok bakir alanlar var bu sektorde bu bolgede. Buralari cok iyi bilen biri olarak, bu yatirimin cok yerinde oldugunu dusunuyorum. Ornegin filipinlerde elektrik ulasmamis koyler var hala. Yalniz bilancoya yansimasi cok yakin zamanda olmaz, birde bu ulkelerde devlet ihaleleri rusvet lie donuyor. Bu sirket icin zorluk yaratabilir belki....

5. Sn. Deeplara rica etsem simdiye kadar tespit ettiginiz 2017 icinde yapilmis ve yapilacak teslimatlarinin toplam degerini buraya yazarmisinz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    İKİ RÖPORTAJ DAHA :
    Arda YEŞİL Ulusoy Elektrik İş Geliştirme Mühendisi
    -Ulusoy Elektrik teki görevinizi kısaca anlatır mısınız?
    -Ulusoy Elektrik te 2014 yılından beri İş Geliştirme Mühendisi olarak görev yapmaktayım. Tam olarak belli bir bölgeden sorumlu olmamakla birlikte, son olarak Afganistan, Filistin, Kuzey Irak ve Sudan gibi ülkelerdeki satış faaliyetlerini takip ediyorum.

-Görev yaptığınız ülkelerdeki Ulusoy Elektrik faaliyetleri ve Pazar payı hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?
    -Öncelikle yeni bir bilgiyi sizinle paylaşmak isterim. Afganistan pazarı için bir firma ile bayilik konusunda anlaşmaya vardık.
    Bu firma bizden alacağı hücre ekipmanları ile hücre üretecek ve kendi pazarına satışlar yapacak. Aynı zamanda Afganistan daki trafo ihalelerini de takip edecek. Bu Pazar için bir şey söylemek şimdilik zor olacaktır. Hedefimizi düşük tutup bekleyip göreceğiz.
    Filistin pazarı bizim için sürekliliği olan bir pazardır. Mevcut bayimiz ile uzun süreli bir ilişkimiz var ve Filistin deki elektrik idareleri ile bağlantıları kuvvetli. Filistin pazarında kullandığımız ana ürünler RMU ve Trafodur. Geçen sene eski senelere oranla nispeten büyük RMU ve Trafo siparişi almamız, bu seneki hedeflerimizi arttırmıştı. Kuzey Irak ta savaştan dolayı işlerin durması bizi etkilemişti. Ancak UNDP nin açmış olduğu ihaleler var ve bu ihalelerden umutluyuz. Sudan pazarı yeni girdiğimiz bir Pazar. Geçen sene yapmış olduğumuz satışlar sayesinde bu seneki hedeflerimizi yükselttik. Takip ettiğimiz projeler ve aldığımız geri dönüşlere göre hedeflerimizi tutturacağımızı düşünüyorum.

Yeliz Çakır Ulusoy Elektrikte Bölge Satış Müdürü ''
    -Görev yaptığınız ülkelerdeki Ulusoy Elektrik faaliyetleri ve Pazar payı hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?
    -Genel olarak Ortadoğu ve Afrika bölgesi ile çalışmaktayım. Ulusoy Elektrik her iki bölgede de giderek güçlenen bir konuma sahip.
    Ürdün yanı sıra Moritanya, Senegal, Etiyopya, Nijerya gibi ülkelerde de elektrik idarelerine ve özel projelere ürün tedariği yapmaktayız. Hedeflediğimiz pazarlar arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Sahraaltı & Batı & Orta Afrika ülkeleri yer almaktadır. Bu anlamda önümüzdeki günlerde gerekli prequalification( ön yeterlilik) ve numune üretim süreçlerini hızlıca tamamlayıp hedeflerimize ulaşma yolunda önemli bir adım atmış olacağız.

Sn. Deeplara rica etsem simdiye kadar tespit ettiginiz 2017 icinde yapilmis ve yapilacak teslimatlarinin toplam degerini buraya yazarmisinz?

''Arkadaşlar maalesef bunu paylaşmak doğru olmuyor,Açıkcası bunu paylaşmakda istemiyorum.yalnız gelecek öngörüsü ile şu BOSNA HERSEK 'in alt yapısını yapmak,ürdün, cezayir, ENDONEZYA % 30 , 21 ASYA PASİFİK ÜLKESİ , GÜNEY AMERİKA , IRAK, AVRUPA , Türki Cumhuriyetler, Rusya,Ukrayna ...
    herkese iyi akşamlar...
    Son düzenleme : deeplara68; 16-05-2017 saat: 17:05.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    SON OLARAK
    Yine bir müşteri ihtiyacı ve talebi doğrultusunda geliştirdiğimiz ürün olan 24 kV TEST BUSHINGLI RMU ürünümüzü, kısa bir süre zarfında modüler ve kompakt bazda seri üretime kazandırdık.
    Fas pazarımıza sunduğumuz bu ürünlerde müşterilerimizin talebi doğrultusunda birçok güvenlik unsuru eklenmiş ve modern görüntü
    adına ön panel dizaynı yapılmıştır. Geçtiğimiz ay itibari ile kabulleri yapılan ürünlerimiz sahadaki yerlerini almak üzere yolculuğa çıkmıştır.( KAP MI ODA NE Kİ )

8. Arkadaslar takaslarin durumu ve hisseye etkisi hakkinda ne dusunuyorsunuz? Malum gedik ve is yatirim, digerleri? Nasil bir yol izlerler gelecekte?

Sayfa 80/540 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •