Sayfa 15/538 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 4298 madde; 113 - 120 arası.

Konu: MSGYO Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. Hisse o kadar sığ ki, bu patron satışları da olmasa, 165.000.000 karla hacimsiz, çok az işlemle 15 tl ye giderdi heralde. Patron ya da ortak satışları derinlik oluşturmak için olabilir. Ytd

2. 7.70'e 20.000 lot satış koydular.

3.  Alıntı Originally Posted by kdrhsmkb Yazıyı Oku
    Hisse o kadar sığ ki, bu patron satışları da olmasa, 165.000.000 karla hacimsiz, çok az işlemle 15 tl ye giderdi heralde. Patron ya da ortak satışları derinlik oluşturmak için olabilir. Ytd
    Sizce bu şartlarda derinlik oluşur mu ? 6,02-6,42 arasından Ali Tufan isimli ortak 172.200 adet hisse satıyor ve elindeki hisse miktarı 4,19154'den , %3,75'e düşüyor. Yani elinde hala yaklaşık 1.462.500 lot hisse var ve mantıken 6,02 ila 6,42 lira arasını satmak için uygun gören ortak, şu anda işlem gören değerleri heran satmak için uygun değer olarak görüp satışa geçebilir. Hissenin satılması demek, düşüşe geçmesine sebep olma olasılığının yüksek olması demek. Alıcı bu durumda, daha ucuza almak imkan varken, şimdi girip işlem yapar mı ? Düşmesini bekler, e sen piyasaya temkinli olun heran satabilirim diye mesaj verirsen ve yatırımcıyı tahtandan uzak tutmaya itersen nasıl derinlik olacak. Diğer ortak Mehmet Doğan Atay P.tesi günü 40.000 lotu 6.4274 ortalama ile satmış, Salı günü ise 40.443 lotu ortalama 7,0312 tl ile satmış. Aynı şekilde o da bu rakamlardan hisse sattıysa elinde arta kalan 301.220 payı şuan işlem gören fiyattan yine satmayı uygun görebilir. Belki de satıyordur, yarın birgün KAP bildirimi geldiğinde görürüz. E alacak adam niye alsın, herşekilde satılacaksa ucuz almayı beklemek daha makul. Sonuçta ne kadar ucuzdan alırsan kazanma potansiyelin o kadar yüksek. Yatırımcıya bekle imajı verirsen nasıl derinlik yaratacaksın . Derinlik istiyorlarsa %25 arz sonrası arz ettikleri hisselerin %22,5'unu geri toplamayacaklardı ? Kim bilir bugün verdiklerini de yarın çok daha uygun değerlerden toplamak politikasına girebilirler ya da bu ortakların satışı bitince başka ortaklar da satışa geçebilir....vs, vs... Ne olduğu belli değil. Muamma. yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by entelekia Yazıyı Oku
    Sizce bu şartlarda derinlik oluşur mu ? 6,02-6,42 arasından Ali Tufan isimli ortak 172.200 adet hisse satıyor ve elindeki hisse miktarı 4,19154'den , %3,75'e düşüyor. Yani elinde hala yaklaşık 1.462.500 lot hisse var ve mantıken 6,02 ila 6,42 lira arasını satmak için uygun gören ortak, şu anda işlem gören değerleri heran satmak için uygun değer olarak görüp satışa geçebilir. Hissenin satılması demek, düşüşe geçmesine sebep olma olasılığının yüksek olması demek. Alıcı bu durumda, daha ucuza almak imkan varken, şimdi girip işlem yapar mı ? Düşmesini bekler, e sen piyasaya temkinli olun heran satabilirim diye mesaj verirsen ve yatırımcıyı tahtandan uzak tutmaya itersen nasıl derinlik olacak. Diğer ortak Mehmet Doğan Atay P.tesi günü 40.000 lotu 6.4274 ortalama ile satmış, Salı günü ise 40.443 lotu ortalama 7,0312 tl ile satmış. Aynı şekilde o da bu rakamlardan hisse sattıysa elinde arta kalan 301.220 payı şuan işlem gören fiyattan yine satmayı uygun görebilir. Belki de satıyordur, yarın birgün KAP bildirimi geldiğinde görürüz. E alacak adam niye alsın, herşekilde satılacaksa ucuz almayı beklemek daha makul. Sonuçta ne kadar ucuzdan alırsan kazanma potansiyelin o kadar yüksek. Yatırımcıya bekle imajı verirsen nasıl derinlik yaratacaksın . Derinlik istiyorlarsa %25 arz sonrası arz ettikleri hisselerin %22,5'unu geri toplamayacaklardı ? Kim bilir bugün verdiklerini de yarın çok daha uygun değerlerden toplamak politikasına girebilirler ya da bu ortakların satışı bitince başka ortaklar da satışa geçebilir....vs, vs... Ne olduğu belli değil. Muamma. yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5bf2a742ff5920

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5d3a832ce22b4e

Sn.entelekia Önceki işlemlerde ortak satışı var kısmi olarak paylaştım,devamı için şirket haberlerine bakınız.

YTD

5.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5bf2a742ff5920

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5d3a832ce22b4e

Sn.entelekia Önceki işlemlerde ortak satışı var kısmi olarak paylaştım,devamı için şirket haberlerine bakınız.

YTD
    Bilgilendirme için teşekkürler Sn. iki gozum. Sizin düşünceniz nedir bu ortak satışları hakkında ?

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Ayrıca bağımsız bölümlerin ne kadarı satıldı?ne kadar bağımsız bölüm halka açık bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

http://mistralgyo.com/portfoy/projeler-arsalar/
    YTD
     Alıntı Originally Posted by entelekia Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler Sn. iki gozum. Sizin düşünceniz nedir bu ortak satışları hakkında ?
    Yukarıdaki soruma cevap bulabilsem düşüncem olacak ama kayıt bulamadım.
    Kimler neyi satın alıyor? Kimler neyi satıyor bilemiyorum?
    YTD

7. Bu çeyreğe yansıyan 165 milyon kar izmirdeki projeden diye biliyorum. Ve yine izmirde 390 milyonluk bir proje var diye biliyorum.

Aslında şirket karanlık kutu. Bu zamana kadarki durum bile karmakarışık. Halka %25 arzın %22,5 unu niçin tekrar alıyor. Belki de sonradan kendi tahminlerinden çok daha fazla kar edeceklerini farkettiler, 5,5 tan arz edilen hisseleri 5 civarı geri topla o yıl tamamlandıktan sonraki karlılıkla bir hisse 10-15 bandından tekrar halka sat. Bi ihtimal bu.

Bilançoda bi makyaj bi katakulli olduğunu düşünmüyorum zira bu durum büyük suç ve başları yanar. Ama bu muhteşem hale rağmen ortak satışına da anlam vermek güç. Belki de o 5 liralardan toplanan %22,5 luk paydaki bazı ortaklar birkaç ayda %50 civarı karı yeterli görüp kar satışı mı yapıyor? Ve 5 liralardan toplayan o ortaklar hisse yükselmeye devam etse de 7 lerden 8 lerden 9 lardan kar satışı yapacak mı?

Zaten aşırı sığ bir hisse. İyice karışık bir ortam. Derinlik kazandırma amacının var olduğu yine de en mantıklısı. Zira derinliği film izler gibi izliyorum ve hissede hiç satış yok gibi. Olan da o kadar belli ortak satışı olduğu ki, zaten yarın da yollarlar satış bildirisi. Bugün derinlikten ortak satışı var gibiydi. Biraz orta düzey bir alım yapmaya çalışan hisse alamıyor.

Sabah saniyeler içinde 7 den 7.40 a çıktı hisse. Orta düzey bi alıcı alış yazsa bu böyle. Yine satışta da aynısı geçerli. Alsan alamıyor satsan satmıyor sun. Biraz büyük bi alıcı alış geçti, boş kademeler yine hemen 8.18 e kadar çıktı mesela.

Ytd

8. Sn. kdrhsmkb,
    O halde bu tahta açıkcıların cirit atması için gayet güzel ortam yaratıyor. Eğer bu tahtada böyle düzenli olarak ortak satışı olacaksa, o zaman bir nevi açığa satış yapmayı göze alanlara deniyor ki, '' Korkmayın, açıktan satın, biz ortaklar olarak herşekilde sattığınızı alma imkanını size sunucağız.'' Öte yandan, eğer bu tahtada böyle düzenli olarak ortak satışı olacaksa, yani satıp hissenizi ortaklıktan çıkacaksanız baştan niye ortak oldunuz kardeşim. Satacaksanız ne piyasayı sarsıyorsunuz, varsa ortaklıktan çıkmak gibi bir niyetiniz kendi aranızda birbirinize borsa haricinde alın satın. Tahtanın dengesiyle uğraşmayın. Ben şahsen böyle düşünürüm. İlk gün hisse aldım, ortak satışını görünce öylece kala kaldım ve uzak durdum. Artık ilk günkü aldığımızı burnumuzdan getirip pişman etmezler inşallah.

Sayfa 15/538 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •