Sayfa 502/901 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7208 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,004
     Alıntı Originally Posted by Derida Yazıyı Oku
    Bi an gittin sandım abi
     Alıntı Originally Posted by Derinlik34 Yazıyı Oku
    Sayın Seavoice,

Sizi 2 yıldır formda takip ediyorduk. Nerelerdesiniz. Değerli yorumlarınızı bizden eksik etmeyin lütfen.

Mayısdan gelen çıkış trend aşağı kırınca Dohol den çıktınız mı? Arada grafik atarsanız bizde istifade edelim
    Saygılar
    arkadaşlar yorum yapacak bir durum yokki.. 3 senedir yaptığı kanalda mal gibi salınıyor hala.. 2 ay önce ''hala'' haftalık kobraların etkisine girip düşeceğini düşünmedim.. aylık kobralar iter kakar kaldırır dedim artık ama olmadı tekrar bastı.. isterseniz arada haftalık aylık kobraları atarım kendiniz yorumlarsınız

2. Eşek ölüsü takozu dayıyorlar sonra tırtıkla .((

3. Aylardır yükselişi haftada vermiş

Haftayı 1,63 üzeri kapasa iyi olurdu ama ?

Al-sat tut değildir.
    İnsanlığın gerçekliği algılaması, çıkarlarından ve değer yargılarından bağımsız değildir..

5. Yine iyi olur..
    Yeter ki #evdeKal 😊

Alıntı Originally Posted by Gobig Yazıyı Oku
    Yine iyi olur..
    Yeter ki #evdeKal ��
    Kasasında döviz dolu olarak bu krize yakalandı. İştiraklerinden totalde zarar da etse, enerji, turizm yatırımları değer olarak ciddi yatırımlar. Ayrıca yatırım bankası kurulumuna onay da alındı. Enerji tarafı son elektrik fiyatlarıyla 2019 u iyi kapatmıştı, 2020 de talebin düşüşü ile yine elektrik fiyatları düştü. Fakat yatırımların potansiyeli gerçekten iyi olduğu ortaya çıktı. İştiraklerden aytemizi beğenmiyorum sadece. O alanda pazar büyümesi ve karlılık zayıf gidiyor. Bence gelecekte elden çıkarılacak veya çıkarılması gereken bir iştirak.
    Bir de kriz öncesi otomotiv ile ilgili yatırım planları vardı, umarım kriz sonrası yatırım alanlarını daha iyi araştırıp potansiyeli daha yüksek sektörlere yatırımlarını kaydırırlar. Şuan gıda, perakende, ilaç,tarım vb alanların yıldızı parladı. Ve uzun süre bu sektörler cazip olacaklar gibi duruyor.
    Öte yandan Aydın Doğan'ın yönetimden çekilmesi sonrası yönetim anlayışı daha profesyonel oldu.Siyaset ile de arada sorun kalmadı gibi bence ve temettü politikası da oluştu. Bu kurumsal yatırımcılar için oldukça iyi bir gelişme.
    Merakla neler yapılacağını bekliyorum...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Kasasında döviz dolu olarak bu krize yakalandı. İştiraklerinden totalde zarar da etse, enerji, turizm yatırımları değer olarak ciddi yatırımlar. Ayrıca yatırım bankası kurulumuna onay da alındı. Enerji tarafı son elektrik fiyatlarıyla 2019 u iyi kapatmıştı, 2020 de talebin düşüşü ile yine elektrik fiyatları düştü. Fakat yatırımların potansiyeli gerçekten iyi olduğu ortaya çıktı. İştiraklerden aytemizi beğenmiyorum sadece. O alanda pazar büyümesi ve karlılık zayıf gidiyor. Bence gelecekte elden çıkarılacak veya çıkarılması gereken bir iştirak.
    Bir de kriz öncesi otomotiv ile ilgili yatırım planları vardı, umarım kriz sonrası yatırım alanlarını daha iyi araştırıp potansiyeli daha yüksek sektörlere yatırımlarını kaydırırlar. Şuan gıda, perakende, ilaç,tarım vb alanların yıldızı parladı. Ve uzun süre bu sektörler cazip olacaklar gibi duruyor.
    Öte yandan Aydın Doğan'ın yönetimden çekilmesi sonrası yönetim anlayışı daha profesyonel oldu.Siyaset ile de arada sorun kalmadı gibi bence ve temettü politikası da oluştu. Bu kurumsal yatırımcılar için oldukça iyi bir gelişme.
    Merakla neler yapılacağını bekliyorum...
    Aytemiz’i ben de beğenmiyorum; oysa 2015 yılında %50’ne 152 milyon + 127 milyon da sermaye artışı ile birlikte toplam 279 milyona; holding’in nakit girdisine katkı sağlaması düşünülerek alınmıştı, lakin gel gelelim aradan geçen 5 yıla rağmen, katkı sunması bir tarafa, sürekli zarar ediyor, yada ettiriliyor!.

Aytemiz’e sağlam bir neşter şart artık..

Holding’i faaliyet de sürekli karlılığa taşıyabilecek hamle ise, bir mevduat bankası satın alınmasıdır.

Otomotiv de, Temsa alınabilir bir şirket. Elektrikli otobüsler vs güzel yatırımlar yapmış, fakat sıkıntılı dönemlerden geçiyor, batarsa yazık olur, yerli bir markaları yaşatmamız, teşvik etmemiz çok önemli. Bir ‘’Uzel’’ faciası daha yaşanmaz umarım.

Enerji yatırımları, Bursa’da yapılmakta olan Rüzgar enerjisi santralı ile bence bir süreliğine beklemeye alınmalı. Bunca yıl geçti hala adam akıllı bir ‘’enerji politikamız’’ yok maalesef..
    Zaten neredeyse hepsi zarar ediyor!.

Bir de, şu genel yönetim giderleri kalemi çok yüksek, onu da en az %25 - 30 aşağı çekmeleri gerekir.

Yönetim Kurulu Bşk. olarak artık Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı istiyorum; işler daha iyi gider)

Şimdilik aklıma gelen beklenti ve talepler bu şekilde; herkese bol kazançlar dilerim.

Al-sat-tut değildir

Sayfa 502/901 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •