Sayfa 547/901 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 7208 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. koskoca doğan Holding hesabını yapmıştır sanırım müşterileri büyük firmalar ve günümüze uygun bir sektör ve devamlı talep artıyor ihracatıda var bence iyi bir seçim kısmen nakit kullanılacağı için önemli bir nakit çıkışı olmayacak
    Son düzenleme : spyro555; 07-07-2020 saat: 09:01.

2. * * Doğan Holding İzmir'de esnek ambalaj üretimi ve satışı yapan Sesa Ambalaj ve Plastik Sanayi'nin %70'ini 57,8 milyon Avro bedel* üzerinden, satın ve devir alınması işlemlerinin başlatılmasına karar* verdi. Rekabet Kurulu'na yapılacak bildirim ve Sözleşmeler'de* belirlenen tüm kapanış koşullarının yerine getirildiğinin anlaşılması* durumunda tamamlanmasına karar verildi. SESA'nın paylarının tamamını* devralmak üzere yeni bir anonim şirket kurulması çalışmalarının* başlatılmasına, yeni kurulacak anonim şirketin sermayesinde %70* oranında paya sahip olunmasına, kalan %30 oranındaki payın ise SESA'nın mevcut pay sahiplerine ait olmasına karar verildi. Doğan Holding'in doğrudan bağlı ortaklığı Öncü Girişim veya başka bir bağlı* ortaklığa devredilebilmesine karar verildi. İşlem'in, kısmen banka* kredisi, kısmen de özkaynak ile dolaylı olarak finanse edilmesi* planlanmaktadır. Mart sonu itibariyle, DOHOL'ün 505 milyon dolar (457* milyon avro) solo net nakit pozisyonu bulunuyordu. Sesa Ambalaj (www.sesaplastik.com.tr), esnek ambalaj sektöründe faaliyet* göstermekte olup, yüksek bariyerli esnek ambalaj alt iş kolunun önde* gelen şirketleri arasında yer alıyor. DOHOL, mevcut yatırım stratejisi* çerçevesinde, ambalaj vb. hızlı büyüme vaat eden ve katma değeri* yüksek sektörleri hedeflemekte ve bu doğrultuda yatırım fırsatlarını* değerlendirmektedir. Kentleşme, demografik değişimler ve bunlarla* birlikte güvenli gıdaya olan ihtiyacın artması, "esnek ambalaj" ve* özellikle "yüksek bariyerli" esnek ambalaj talebini arttırmaktadır. SESA'nın büyüme potansiyeli ve çevreye duyarlı ürün geliştirme* çalışmaları, DOHOL'ün değer yaratma hedefi ve sürdürülebilirliğe* verdiği önem de dikkate alındığında, yatırım kararında etkili* olmuştur. DOHOL, önümüzdeki dönemde de, ulusal ve uluslararası* ölçekte, makro trendlere uygun ve sürdürülebilir ürün geliştirme* yetkinliklerine haiz, hem esnek ambalaj sektöründe, hem de diğer katma* değerli alanlarda faaliyet gösteren şirketlerde yatırım fırsatlarını* değerlendirmeye devam edeceğini belirtti. Bu satın almayı DOHOL için* olumlu buluyoruz.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

3.  Alıntı Originally Posted by spyro555 Yazıyı Oku
    koskoca doğan Holding hesabını yapmıştır sanırım müşterileri büyük firmalar ve günümüze uygun bir sektör ve devamlı talep artıyor ihracatıda var bence iyi bir seçim kısmen nakit kullanılacağı için önemli bir nakit çıkışı olmayacak
    Koskoca mı?
    Güldürdün ve düşündürdün...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    Acaba borsada böyle bir şirket varmı. 850000 tl sermayesinin %70 i ne yapar yaklaşık 600000 tl. Fiyatlandırma ne yani emmi bu firmanın %70 i için 450 milyon tl ödemiş. Yani %100 ü 642 milyon tl piyasa değeri ile fiyatlandırılmış. Sermayesinin yaklaşık 756 katı. Peki başka böyle borsada 1 Tl hisse nominal değerinin 756 tl olduğu bir hise varmı acaba. Bu firmanın bu faiz ortamında bu kadar para etmesi için yıllık getireceği kâr rakamı 60 milyon tlden üzeri olmalıki yatırım olsun yoksa gene bi batırım ile karşı karşyayır. Aytemize ortak olunduğunundan itibaren hep zarar hep zarar üstüne üslük devamlı yok yeni bayi diye daha çok para yatırmalar. Galiba emmi gene bizi kazığa oturtuyor. Keşke şu satın alınan şirketin son 3 bilançosunu bi yayınlasalarda incelesek.
    Bence corona sonrası dünya için çok ama çok akıllıca bir yatırım,artık herşey evden,her şey kargo ile ,paket ve ambalaj sektörünün önü çok açık.İnvesting ten aratırsanız sesa nın bilançosu var,ama bilanço dönemleri değişik ,bir inceleyin isterseniz, şirket hep kar açıklamış.

Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Koskoca mı?
    Güldürdün ve düşündürdün...

Niye ki dohol küçük şirket mi.

Kağıda bakıyorum gidişine bakıyorum,iştiraklerine bakıyorum,bilançolara bakıyorum,yapılan yatırımlara bakıyorum tek bir olumsuz şey bulamıyorum.Yabancı alımları da var,tabi yılların beklenmişliği bıkkınlığı var bazı arkadaşları da anlıyorum elbette ama artık sanki olay değişik.İktidarla barış imzalamış bir dohol inanılmaz yerlere gelebilir.

Ha bazı iştirakleri elbette krizden etkilenecek koca holding,ama kasadaki parası krizden etkilenmeyecek hatta pozitif etkilenecek iştirakleri de düşünülürse kağıt bu yılın flaş hisselerinden olabilir,zaten pek çok yatırımcı bunu görüyor ki kağıt habire hacim rekoru kırarak yükseliyor.

8. İçerde gırgız varken kapı kilit tutar mı?
    Yoksa doholü kör bir grup yönetse hisse 7-8 TL olur...

Ama işte boktan kötü niyetli yönetim !???

Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Sayfa 547/901 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •