Sayfa 635/901 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon
Arama sonucu : 7208 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal burada yazdıklarıma itirazınız var mı sn derida,olan bitenler bu yazdığım entry minvalinde gelişmedi mi.Yazdıklarım doğru değil mi.

kolay yoldan doğru kabul etmelerini ben de kabul etmiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,004
     Alıntı Originally Posted by Derida Yazıyı Oku
    geçmişten gelen paylaşımlarından anladığım kadarıyla temellendirilmiş bir öngörüsü var. en azından kendi içinde tutarlılık teşkil eden. Öte yandan aranızdaki atışmalardaki kullandığı dil onun fikrinin olup olmadığı hakkında değil de daha çok ahlaki tutumuyla ilgili bilgi verir. onun içinde bir şey diyemem.
    yapmayın sevgili Derida.. ahlaklı olup olmamak bu kadar kolay yoldan test edilebilirmi? ağzı bozuk eşittir ahlaksız olmamalı.. aksine ne kadar ahlaklı dürüst insanlar var şairler var mesela? şiirlerinde küfür var ama ne beyinleri ne yüreklerinde ahlaksız değiller.. belki bu isyan küfrü olabilir? kendini kontrol edemezsin küfredersin sinirlenirsin haksızlık olduğunu düşünürsün vs.. yani herkesin tepki verme şekli aynı olamıyor elbette.. misal size küfürlü konuşmadım bugüne kadar? niye siz sağa sola çemkirmediniz.. fikrinizi düzgünce ifade ediyorsunuz.. demiyorsunuz ki, ''yaaa ben 20 yıllık borsacıyım, senin tekniğini yiyim ben falan, 14 ağustosta hazırlanın falan, hortumcu taifesi'' gibi ifadelerde bulunmadınız.. sözün kısası, fikrinizi radikal buluyorum.. saygılar..

Şimdi belli bir temelde buluşmak lazım.Erişkinler için küfür güzel bir şey değil.Hakaret de alay da güzel değil.T.ş.k geçmek,hortum,sazan,fikir s..iştirme falan bunların hiç biri benim kullandığım ifadeler değil tarzım da değil.20 yıllık borsacı olmam realite, yazmam da ne sakınca var anlamadım,senin tekniğini yiyim (bu da argo ve garip bir ifade tarzı ama ağzı bozuk bir insan için elbet daha anlaşılabilir bir ifade)falan demedim ,tekniğe inanmıyorum dedim,14 ağustosda bilanço iyi gelecek dedim geldi ,kağıdı götürmediler bunda da az bişi borsa bilen biri beni suçlamaz.Ben de bu forumda genelde fikri tartışmaları severim,ama yapılan hakaret laf atma vs olursa gereken uslübla cevap vermekten çekinmem.
    USLUBU BEYAN AYNIYLA İNSAN.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,004
    bende hortum resmime laf atana lafımı sokarım bunda abes bişey yok..
    ayrıca taşak lafzı, Sn. Alaton tarafından da CNN Türk'de hatta medya Doğan Holding'in elindeyken edilmiş bir lafız.. helal olsun, o kelamla başka bi boyuta geçti o lafız.. bana göre o, artık eski o değil..
    neymiş 20 yıllık borsacı olmam realite.. yemişim realiteni 14 ağustosta gördük 20 yıllık realitenin sonucunu.. bana ne kar geleceğini bildiğinden.. konsensus zararmı gelecek diyordu? buldumcuk..
    tekniğe inanmıyormuş, allah inandırsın.. nasıl inanmadığını çiz göster, bak buralarda şuralarda inanmıyorum diye at bi grafik bakalım nasıl inanılmıyormuş?

5.  Alıntı Originally Posted by Seavoice Yazıyı Oku
    yapmayın sevgili Derida.. ahlaklı olup olmamak bu kadar kolay yoldan test edilebilirmi? ağzı bozuk eşittir ahlaksız olmamalı.. aksine ne kadar ahlaklı dürüst insanlar var şairler var mesela? şiirlerinde küfür var ama ne beyinleri ne yüreklerinde ahlaksız değiller.. belki bu isyan küfrü olabilir? kendini kontrol edemezsin küfredersin sinirlenirsin haksızlık olduğunu düşünürsün vs.. yani herkesin tepki verme şekli aynı olamıyor elbette.. misal size küfürlü konuşmadım bugüne kadar? niye siz sağa sola çemkirmediniz.. fikrinizi düzgünce ifade ediyorsunuz.. demiyorsunuz ki, ''yaaa ben 20 yıllık borsacıyım, senin tekniğini yiyim ben falan, 14 ağustosta hazırlanın falan, hortumcu taifesi'' gibi ifadelerde bulunmadınız.. sözün kısası, fikrinizi radikal buluyorum.. saygılar..
    Orada kullandığım kavram hoş değildi gerçekten, aslında tam da sizin dediğiniz i anlatmaya çalışacaktım. bunun sorgulanmaması gerektiğine dair, Ancak bu konudan uzaklaşmamak adına yaptığım bir hatadır. Sizi o şekilde nitelemek haddim değil. Özür dilerim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,004
     Alıntı Originally Posted by Derida Yazıyı Oku
    Orada kullandığım kavram hoş değildi gerçekten, aslında tam da sizin dediğiniz i anlatmaya çalışacaktım. bunun sorgulanmaması gerektiğine dair, Ancak bu konudan uzaklaşmamak adına yaptığım bir hatadır. Sizi o şekilde nitelemek haddim değil. Özür dilerim
    içime su serptiniz, yazdığınızı çözemedim ama içinizin temiz olduğunu hissettiğim için insicamı bozamadım.. teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    4,006
    Gereksiz kalp kırma,gereksiz tartışma.

Temel analizci arkadaşımız temeline güveniyor yön yukarı diyor,zamansal olarak tutturamamisda olabilir,Ağustos olmaz Ekim olur.
    Seavoice ünlü kobralariyla hedef yukarı ,yon yukarı gösteriyor defalarca dedi zaten.
    2.40 larda iken 1.75 görünüyor dedi,orda tutturamadı 1.78 den döndü.
    1.80_1.85 aralığından verdiklerimin yarısını geri aldim.Fullemedigime pişmanım.
    Temele inanmam tekniğe inanmam ,tarzı yanlis.herkesin bir yatırım stratejisi var.Herkes kendince kazanıyor.
    Holdingin idarecilerine guvenmeme konusunda sonuna kadar hakliyiz.dyhol de yaşadıklarımı bu forumda birkaç kez yazmıştım,tme,erbilgaz, vs.
    Diyeceksiniz ki madem güvenmiyorsun başka kagitmi yok.Bagimlilik yaptı galiba.

Ancak sonuçta Ne olursa olsun sonuçta kckytrmci kazansın.

CPH1909 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma,Anlatılanları iyi dinle,ama hepsini doğru sanma,Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir unutma...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,004
    sevgili varyemez, ben temel ile ilgili makara yaptım temel hikaye falan diye.. aslında temele değil herşeyin temelde bittiğini ifade edip, laf soktukları için makara yapıyorum.. fiyatla ilgileniyorsan eğer, sadece temel etkilerinden bahsedemiyoruz ki? bir sürü dışsal etken var? misal; adam satıyor bir hisseyi, noluyo falan diyorsun nasıl olur bunun temel rasyoları bu fiyata düşüşü onaylamıyor diyorsun.. iyide adamın başka yerde açığı var onu kapatıyor belki? sen temelini incelediysen sana ne fiyattan? düşüş senin için fırsat o vakit.. sana bu.. al otur vadeni bekle öylemi? ne çalçene yapıyorsun devamlı.. temel analiz zırt pırt yapılmazki en fazla 3 ayda bir konuşman gerek çünkü bilançolar 3 ayda bir geliyor? adam trend var diyor, iyide trend teknikte de kullanılan bir terim.. yani inanmadığın bir parametrenin jargonundan sana ne o zaman? herhalde trend kırılıncada tekniğe inanmıyorum dediği o olsa gerek.. trend kırılınca trend kırılmış oluyor, teknik yalan olmuyorki? o zaman stoploss kullanmakta küfre girmek gibi bişey demek olsa gerek bu gözle bakanlara? ondan sonra investingte şunlar şöyle konuşuyor bunlar böyle konuşuyor, bu iyi bişey çünkü ben orada konuşulanlara göre sinyal alıyorum.. bi ışık görüyorum.. ışığın sonunda biri bana geeeel geeel diyor.. iyide zaten investinge bakmak dedikodu takip etmek temellede ilgisi yok.. mesele dönüyor baştaki mevzuya geliyor, işte investingden bile referans alınıyormuş sadece temel değilmiş etkileşim?

Sayfa 635/901 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •