Sayfa 648/902 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon
Arama sonucu : 7211 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. hep acaba bir hortummu sorusu akla geliyor geçmişteki bazı yanlış yatırımlar bence hortum olarak nitelendiriliyor genelde varlık alımları kelepir fiyattan olmuş şu anda nakit artı dövize endeksli bono toplamı 750 milyon USD hortum olsa bu kadar varlık olmazdı neticede halka açık ve bağımsız yönetim kurulu üyeleri var bu atak bence yatırım bankasının yurtdışı ayağı olacak 1 aydır yabancı alımlarına bakarsak durum bunu gösteriyor ses getirecek yatırımlara hazırlık

2. Polyanna değilim...

Şirkete de aşık değilim...

Hisseyi kar etmek için aldım...

İstediğim zaman satarım....

İstediğim zaman alırım...

İstediğim zaman aynı gün hem alım yapar kar edersem satış da yaparım...

Hisseye değil tekniğine güvenirsem alır güvenim azalırsa satar sonra tekrar alırım...

Tüm bunları yaparken başkasına karışmam..başkaları ne yaparsa yapsın..
    Ne derse desin....bana ne...

Hisseyle işgili olumlu veya olumsuz her türlü bilgiyi okur ve değerlendiririm....

Biligiye dayanmayan ALGI ve de temenniye dayalı yorumları da okurum....

Kısacası herkesin görüşünü değerlendirip kendi kararımı kendim veririm....

herkerkes bildiğini inandığını yapsın....
    Genel düşüncem ve de stratejim budur..

Kısacası.....
    HORTUM VARSA VARDIR...YOKSA YOKTUR...

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu şirket borsada 720 milyon dolardan işlem görüyor.Kasasındaki para yazıldı herkes görüyor.O kadar iştiraki sanki hiç yokmuş gibi fiyatlanıyor .Borsada hep şu andaki durum geçerlidir.Şirketlerin yönetimi,iştigal alanı,pozisyonu değişebilir.Dohol iktidarla barıştıktan sonra artık başka bir formatta,sessiz sessiz hep doğru işler yapıyor.Zaten bu son 3 yıllık grafikteki trendde , yabancı alımlarında falan net bir şekilde görülüyor.

Şimdi bu son kaptaki olayını 100 milyon euro daha gitti diye düşünsem elbet bir fikirdir.Ama bence yanlış bir fikirdir.Bu kadar büyük paranın bu kadar kolayca hiç edileceğini düşündüğüm bir şirkette ben bir liramı tutmazdım.Bu düşüncem de sadece bir algı olduğu için yazmamda elbet sakınca yok,ama algıya yönelik olumlu yazılara da karışmam da doğru olmazdı tabi.Somut olgularda yanıldıysam da hiç sesimi çıkarmazdım.Misal yarın bu olayın yurt dışında bir alım nedeniyle olduğu ortaya çıkarsa da hatamı kabul ederdim.Misal sesada kullanılmak üzere bir sermaye artırımı daha yapıldı,yani sermaye artırımları son zamanlarda hayırlı işlerde kullanılıyor belki bu da öyledir diye düşünürdüm

Borsada traderlık başkadır,yatırımcılık başka.Gömlekçilik yapacaksan günlük alım satımla yolumu bulurum diyorsan temel ,teknik falan elbet önemli değildir.O günlük havayı doğru koklayabilmek yeterlidir.Bu topikte yazan forumdaşlara bakıyorum pek gömlekçi değiller ,hemen hepsi şirketi uzun süredir bilen yatırım yapmış bilinçli yatırımcılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,004
     Alıntı Originally Posted by kçkytrmcı Yazıyı Oku
    HORTUM VARSA VARDIR...YOKSA YOKTUR...
    bende fortuma yada kasadaki dolara bakmam abi.. bu cızgıya bakarım, üstünde ise malını siki tut diyor bana bu cızgı.. bende tutuyorum ama yine altına inerse kuzu kuzu bırakırım

bir diğer 90 lı yıllar hisseside mücü beyin hissesi.. o da tarihsel zonuna girmiş ve o cızgıya yaklaşmış.. ama bunun temel rasyosu bozuk aynı emminin 2016 daki bozukluğu gibi.. emmi 2000 zirvesinde 2.39 dolar görmüş, mücübey 13 dolar görmüş şeytan diyorki.. neyse

7. Benim bilgim..benim tradem..benim yatırımım..benim alımım..benim satımım..
    Benim görüşüm..benim kar'ım..benim zararım..benim ustalığım..benim acemiliğim..benim gömleğim..benim şapkam... benim doğruluğum..brnim yanılgım
    Kimi ilgilendirir ki..

HERKES KENDİNE BAKSIN...

HORTUM VARSA VARDIR...
    YOKSA YOKTUR..

SERMAYE ARTIRIMLARI İYİYSE İYİDİR...
    KÖTÜYSE KÖTÜDÜR...
    HERKESİN KENDİ AKLI FİKRİ VARSA VARDIR...YOKSA YOKTUR....
    Bu felsefi bakış açısı eski bir büyüğümüze aittir.

Bem bilmem...büyüklerim bilir...veya
    Ben bilmem..eşim bilir...şeklinde günümüz felsefi bakış açısı da çok yaygındır.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by ignorant Yazıyı Oku
    Gönderim Tarihi
    22.09.2020 18:15:20
    Bildirim Tipi
    ÖDA
    Yönetim Kurulumuz'un 22.09.2020 (bugün) tarihli toplantısında, sermayesinde %100 oranında pay sahibi olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız DHI Investment B.V.'nin ("DHI"), banka ve finans kuruluşları ile mevcut ilişkilerini geliştirmek ve yeni ilişkiler tesis etmek suretiyle, Grubumuz'un ilerde değerlendirebileceği yurtiçi ve yurtdışı hisse ve/veya varlık devralma projelerinin iyi koşullarla finansmanın sağlanmasının temin edilmesi amacıyla yurtiçi ve yurtdışı banka ve finans kuruluşları nezdinde yeni kredi limitleri tahsisi konusunda yetkilendirilmesine ve bu amacın gerçekleştirilmesi için, DHI'nin ödenmiş sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere, 100.000.000,- Avro tutarında artırılmasına ve artırılan bu tutarın DHI'nin Türkiye'de bulunan banka hesabına ödenmesine karar verilmiştir.
    At tifleri Londrada filan masa sandalye şirketi alıp parayı yurt dışına cebellezi etsin temiz olur AD malüm otel almış masrafı çoktur...

Bunların her yurtdışı hareketi falso hokkabazlık... Huddini AD görse sırrın ne usta diye peşini bırakmaz...

Birde hala AD ve şukelasının dürüst olacağına itimat edilmesi beni en şaşırtan anlıyorum celladına aşık olma sendromu malesef durum bu...

BU kadar kolay olmaz umarım operasyon çekmeleri spk cimer nezdinde uyanık olmalıyız...

Bknz dyhol HURRİYET Rusya kuzey ırak, barajlardaki çakallık lar ve en okkalısı aytemiz.... Yatırım değil resmen batırın...

Bir holding bu kadar mı kötü niyet ile yönetilir
    İnanılmaz

Sabrın ve kötülüğün sınırlarını geçtiler bence...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Sayfa 648/902 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •