Sayfa 660/901 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 5,273 - 5,280 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. Bu arada..
    Her aylık kapanış gününde olduğu gibi gün ve ay kapanışına dikkat kesilelim.
    2.39 çalışıyor.
    Tl bazlı olarak tarihi bir kapanış.

Tekniğini işleyenler buna devam ederse ileriki aylarda ay kapanışından 3.4 gün önce alıp day tradelere ay sonuna kadar girilebilir.

SM-J415F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ignorant Yazıyı Oku
    "En son kamuya açıklanan konsolide finansal tablolarımıza göre; işbu ÖDA tarihi itibariyle oluşacak "iştirak hisse satış karı" tutarı yaklaşık 132 milyon TL olarak hesaplanmaktadır. Diğer taraftan, "Kapanış" sonrası Ortaklığımız konsolide finansal tablolarında "özkaynak yöntemi ile değerlenen yatırımlar" altında takip edilmeye başlanacak olan Doğan Müzik Yapım ve Ticaret A.Ş ("DMC")'nin makul değerinde de satış fiyatı dikkate alınarak olumlu düzeltme yapılması söz konusu olup, bu tutar da ayrıca Kar veya Zarar Tablosu'nda sunulacaktır. Konuya ilişkin detaylı bilgiler kamuya açıklanacak finansal raporumuzda yer alacaktır."
    Yukarıdaki açıklamaya göre kar tahminini yukarı yönlü revize ediyorum. Değer artışından da 80 küsür milyon kar yazacak. Sonuç olarak emmi 700+/- faaliyet kar/zararı kadar kar açıklar.
    NOT: Satış işlemi 2. çeyrekte duyurulmuştu. Bilançoya 2. çeyrekte yansıyacağnı varsayıyorum.
    Bugün 3. çeyrek kapandığına göre kar tahmini yapabiliriz. Emmi altı aylıkta 590 milyon kar açıklamıştı. Net döviz pozisyonu sayesinde 470 milyon civarında kur farkı karı yazar. Muhasebeleştirilmesi bu çeyreğe kalan 210 milyon DMC iştirak satış + yeniden değerleme karı var. Toplamda 1,270 milyar +/- faaliyet karı yazar. İkinci çeyrekte sürpriz şekilde faaliyet karı üretmişti. Bu çeyrekte Aytemiz daha faal olduğundan çok bir faaliyet karı gelmez diye tahmin ediyorum. Aşağı yukarı 1,3 milyar kar gelir. Bu da sermayenin yarısı kadar kar demektir. Dokuz aylık bilançoda sermayenin yarısı kar süper görünse de kaynağı sorunlu. Kur farkı ve iştirak satışı sürdürülebilir karlar değil. Umudumuz ve beklentimiz faaliyet karı üretecek satın almalar.
    Bu arada ben emminin macerasını memlekete özgü bir örnek ekonomik/politik vaka olarak uzun yıllar izledim, batmamasını temenni ve tebrik ettim ama hisseye bulaşmadım. Medyayı satacağı haberi üzerine 2018 başlarında almaya başladım. Satış haberi çıkınca ertesi gün tavandan tüm parayı emmiye bağladım. Hedefim 2028e kadar 1 USD artı temettüler Eğer tekrar medyaya dönerse, zarar eden bir gruba değil 150 milyon USD, 150 TL öderse satar çıkarım. Ama sanmam...

3. Ne zaman hareketlenecek bu insafsız

Alıntı Originally Posted by Mk6passat Yazıyı Oku
    Ne zaman hareketlenecek bu insafsız
    Çaktırmadan çaktırmadan,böyle iyi bence

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Çaktırmadan çaktırmadan,böyle iyi bence
    O gitsin, ama gene kimse çakmayıversin)
    İnsanlığın gerçekliği algılaması, çıkarlarından ve değer yargılarından bağımsız değildir..

Alıntı Originally Posted by beski Yazıyı Oku
    O gitsin, ama gene kimse çakmayıversin)
    Gider gider sn beski.Bizim millet az bişi diğerini izler,sürü psikolojisi ile davranır.Bu kağıt farkedildiğinde kapışılır ,gittiği yerlerde gene yazarız bu yazılarımızı alıntılarız,ucuzdu yazdıydık deriz,şu ara 45 derece açı ile çıkıyor ideali odur bence zaten.

Alıntı Originally Posted by ignorant Yazıyı Oku
    Bugün 3. çeyrek kapandığına göre kar tahmini yapabiliriz. Emmi altı aylıkta 590 milyon kar açıklamıştı. Net döviz pozisyonu sayesinde 470 milyon civarında kur farkı karı yazar. Muhasebeleştirilmesi bu çeyreğe kalan 210 milyon DMC iştirak satış + yeniden değerleme karı var. Toplamda 1,270 milyar +/- faaliyet karı yazar. İkinci çeyrekte sürpriz şekilde faaliyet karı üretmişti. Bu çeyrekte Aytemiz daha faal olduğundan çok bir faaliyet karı gelmez diye tahmin ediyorum. Aşağı yukarı 1,3 milyar kar gelir. Bu da sermayenin yarısı kadar kar demektir. Dokuz aylık bilançoda sermayenin yarısı kar süper görünse de kaynağı sorunlu. Kur farkı ve iştirak satışı sürdürülebilir karlar değil. Umudumuz ve beklentimiz faaliyet karı üretecek satın almalar.
    Bu arada ben emminin macerasını memlekete özgü bir örnek ekonomik/politik vaka olarak uzun yıllar izledim, batmamasını temenni ve tebrik ettim ama hisseye bulaşmadım. Medyayı satacağı haberi üzerine 2018 başlarında almaya başladım. Satış haberi çıkınca ertesi gün tavandan tüm parayı emmiye bağladım. Hedefim 2028e kadar 1 USD artı temettüler Eğer tekrar medyaya dönerse, zarar eden bir gruba değil 150 milyon USD, 150 TL öderse satar çıkarım. Ama sanmam...
    Alın işte her satırına katıldığım muhteşem bir analiz.Arkadaş karı da yazmış ,beklentileri de ,konuyu açıklamış,bize düşen artık sadece beklemek,altın altındır,sen çamura da atsan değeri değişmez.

Dolar her gün artıyor,yazdığımızda başka mecralara çekildi,ama gözüken o ki doların çıkışı artık bir realite,belki de hükümet politikası.Kasası dolar dolu olan şirketler aranacak,herkes bilançolara bakacak,bu şirket gözden kaçar mı,yavaş yavaş millet uyanacak,gavurlar zaten uyandı habire topluyorlar.

Sayfa 660/901 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •