Sayfa 898/901 İlkİlk ... 398798848888896897898899900 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 7,177 - 7,184 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. Olumlu bir satın alma gerçekleşti. Piyasa düzelirse atak yapar. Ama bugün için 11 üzerine atar gibi.

Gesendet von meinem SM-X910 mit Tapatalk

2. Bem acaba yazılım olabilir mi derken geri dönüşüm oldu. Daha doğru karar. Dünyanın çöpünü alıyoruz noolacadı. Süper hareket süper 🙌

3. Karel bedelli: Ortaklarımızın ellerindeki payların %100,00 oranında yeni pay alma hakları bulunmaktadır. Yeni pay alma hakları, İzahname'de belirtilen esaslara uygun olarak, 27/12/2023 ile 10/01/2024 tarihleri arasında, 15 gün süreyle kullandırılacaktır.

4. Seçime kadar döviz tatlı tatlı yukarı rolantide çıkar...

Seçim sonrası 2024 sonu takriben 48-54 olur...

Dövizi harcarken temkinli olunmalı...

Geleceğin karlı akarı sürekli ve ikamesi zor alanlar seçşlmeli bu alanlar en azından %33 döviz üretebilmeli...

Akılcı politika ve hırsızlık yapmazlarsa ki zor...

Alışmışlar ky becermeye...
    Antın kuntın çakallık lar yapabilirler...
    5 liralık şirketi 25 e alıp 20 TL elden bavulla alma gibi... Doğan bu ky katliyamcısı....

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

5. Bir süredir yazsam mı diye düşünüyordum. Döviz konusunda herkesin artık pek artmaz dediği yerde buna inanmak kitlesel inançlar kategorisinde ele alınmalı. Bir sene içerisinde çevrilmesi gereken doviz gereksinimini biliyordur umarım bu iddia sahipleri ve inananları.

6. Bence bildiğiniz bir durum varsa bu yazdıklarınız (yanlıştır demiyorum, katıldığım yerler var) üstüne yazmalısınız. Örneğin satın alınan şirketin ederi, hasılatı, karlılığı vs. konusunda bilginiz var mı? Bunların bilinenler dahilinde konuşulmasının faydası herkese olur. Hatta yatırımcı ilişkileri tarafından başlayarak ilgili taraflara taşırız konuyu, göz önünde olunca yanlış yapılması kolay olmaz.
     Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Seçime kadar döviz tatlı tatlı yukarı rolantide çıkar...

Seçim sonrası 2024 sonu takriben 48-54 olur...

Dövizi harcarken temkinli olunmalı...

Geleceğin karlı akarı sürekli ve ikamesi zor alanlar seçşlmeli bu alanlar en azından %33 döviz üretebilmeli...

Akılcı politika ve hırsızlık yapmazlarsa ki zor...

Alışmışlar ky becermeye...
    Antın kuntın çakallık lar yapabilirler...
    5 liralık şirketi 25 e alıp 20 TL elden bavulla alma gibi... Doğan bu ky katliyamcısı....

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

7. Taslak izahnameye ulaştım: https://www.gamarecycle.com/upload/f...AKIZAHNAME.pdf

Kendimce yaptığım değer analizi sonrası nasıl bir satın alma olmuş, karlı mı değil mi özet geçeyim ($ kurunu yaklaşık 30 TL/$ aldım):

1- Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş. (Gama Recycle) sermayesinin % 70'ine denk gelen payların 34.7 M $'a satın ve devir alınmasına (İşlem) ilişkin olarak Kaplan Holding A.Ş. (Satıcı) ile mutabakata varmıştır.

2- TL olarak ödenecek miktar: 1.041.000.000 ve toplam şirketin fiyatı ise: 1.487.142.857. Bu da yaklaşık özsermaye (1.488.000.000) kadar kuru yuvarladığım için) normal olarak.

3- Şirketin Firma Değeri (ben buna Firma Külfeti diyorum): 4.797.000.000. Görüldüğü üzere bu fiyatın oldukça altında, benzetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama şöyle demek sanki yanlış olmaz, borçlar hariç satın alınmış. Yukarıda da yazdığım üzere şirket özsermaye üzerinden satın alınmış, herhangi başka bir ekleme yok (şerefiye, marka değeri vb.).

4- 2022 yılı şirket performansına göre ben ederini 2.494.541.670 olarak hesapladım. 1.487.142.857'ya göre yaklaşık %60 iskonto ile alınmış ki benim hisse seçerken seçtiğim iskonto oranına oldukça yakın bir oran.

Sonuç olarak açıklanan verilerin doğru olduğunu ve 2023 yılının da benzer bir performansla geçtiğini kabul ederek gayet uygun bir satın alma olmuş diyebilirim.

Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Bence bildiğiniz bir durum varsa bu yazdıklarınız (yanlıştır demiyorum, katıldığım yerler var) üstüne yazmalısınız. Örneğin satın alınan şirketin ederi, hasılatı, karlılığı vs. konusunda bilginiz var mı? Bunların bilinenler dahilinde konuşulmasının faydası herkese olur. Hatta yatırımcı ilişkileri tarafından başlayarak ilgili taraflara taşırız konuyu, göz önünde olunca yanlış yapılması kolay olmaz.
    Son düzenleme : RAVİ; 31-12-2023 saat: 14:20.

8.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Taslak izahnameye ulaştım: https://www.gamarecycle.com/upload/f...AKIZAHNAME.pdf

Kendimce yaptığım değer analizi sonrası nasıl bir satın alma olmuş, karlı mı değil mi özet geçeyim ($ kurunu yaklaşık 30 TL/$ aldım):

1- Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş. (Gama Recycle) sermayesinin % 70'ine denk gelen payların 34.7 M $'a satın ve devir alınmasına (İşlem) ilişkin olarak Kaplan Holding A.Ş. (Satıcı) ile mutabakata varmıştır.

2- TL olarak ödenecek miktar: 1.041.000.000 ve toplam şirketin fiyatı ise: 1.487.142.857. Bu da özsermayeye (1.488.000.000) hemen hemen denk bir sayı.

3- Şirketin Firma Değeri (ben buna Firma Külfeti diyorum): 4.797.000.000. Görüldüğü üzere bu fiyatın oldukça altında, benzetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama şöyle demek sanki yanlış olmaz, borçlar hariç satın alınmış.

4- 2022 yılı şirket performansına göre ben ederini 2.494.541.670 olarak hesapladım. 1.487.142.857'ya göre yaklaşık %60 iskonto ile alınmış ki benim hisse seçerken seçtiğim iskonto oranına oldukça yakın bir oran.

Sonuç olarak açıklanan verilerin doğru olduğunu ve 2023 yılının da benzer bir performansla geçtiğini kabul ederek gayet uygun bir satın alma olmuş diyebilirim.
    Bu arada şirket %50 brüt kar marjı ve %48 Faaliyet kar majı ile çalışmış, bunlar iyi oranlar 2022'de ama sorun şu ki muhtemelen satışa neden de: finansman gideri de 48%. 2023'te muhtemelen altından kalkılamayacak bir tutar var ama bilmiyoruz.

Sayfa 898/901 İlkİlk ... 398798848888896897898899900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •