Sayfa 834/901 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884 ... SonSon
Arama sonucu : 7208 madde; 6,665 - 6,672 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. Kâr iyi, şimdi sağlam bir temettü bekliyoruz.
    Hisse performansına yansır mı
    Bir ivmelenme olur mu
    Sanmam, çünkü bu embesil hissenin genetiginde yükselmek yok sanırım ama yine de ümit işte, fakirin ekmeği
    Olursa sürpriz olur...
    Yrd.
    Azami tasarruf milli şiarımız olmalıdır.
    M.Kamâl ATATÜRK

2. donumuda sattim hadi bakalim.

3.  Alıntı Originally Posted by ignorant Yazıyı Oku
    Emminin kar açıklamada bir sorunu yok ama karın kaynağı sorunlu oluyor. Faaliyet karı sınırlı kalıyor. Eskiden hiç yoktu. Yavaş yavaş o da geliyor. Yıl sonu bilançosunda sermayesi kadar kar açıklamasını bekliyorum. Hatta Trump Towersı yeniden değerlemeye tabi tuttuysa sermayenin epey üstünde kar açıklar. Ama önemli olan a) ne kadarı faaliyet karı olacak b) ne kadar temettü verecek. 3 yıldır temettü verdiği için temettü endeksine girdi. Kalıcılık için bu yıl da vermesi bana göre kesine yakın ama ne kadar o önemli. Bir de döviz pozisyonu nedeniyle yazdığı kur farkı karı aslında başa bela. Çünkü dolar aynı dolar ama kur farkı nedeniyle kurumlar vergisi ödeniyor dolayısıyla dolar bazında para azalıyor. Maalesef bir türlü büyük bir satın alma haberi gelmedi. Kasada duran dövizin vergisi başa bela oluyor. Bu sene KKM ile dövizini bozdurana kurumlar vergisi istisnası getirdiler. Oradan faydalanmak için döviz bozdurup bozdurmadığı önemli. Bozdurmadıysa yazacağı milyarlık kur fakı karının vergisi nedeniyle aslında o kar fayda değil zarar verir uzun vadede.
    Doğan Holding'in Vergi Dairesine Sunulan 2021 Yılı 12 Aylık Net Karı 2.681.021.013 TL..

***Açıklanan kar/zarar rakamı Geçici Vergi Beyannamesi'deki tabloda yer
    almaktadır. Tablo SPK mevzuatına uygun hazırlanmamıştır. SPK mevzuatına
    uygun rakamlar ayrıca açıklanmaktadır.***

4. Sermayesi kadar kar etmiş

5. Bu bilanço SPK mevzuatına göre değil VUKa göre hazırlandığı içim kapsamlı kar analizi yapmak doğru olmaz. Ama iki sonuç çıkarılabilir. 1) VUK 2021 net dönem karı 2,681. 2020 VUK dönem karı , 927.541.949,77-Türk Lirasıydı ve brüt 180.000.000 (%6,87826'sı) net 153.000.000 (%5,84652'si) temettü dağıtmıştı. Ben bu yıl brüt 10 kuruş civarı (toplam 260 milyon) kar dağıtabilir diye tahmin ediyorum. Bu bence iyi haberdir.
    2) İkincisi 456 milyon TL vergi ödenmektedir. Bu da bana göre kötü haberdir. Çünkü büyük olasılıkla kur farkı hesabından kaynaklıdır. Bu kadar faaliyet karı yoktur. Kur farkı nedeniyle durduk yere vergi ödenmektedir. Artık ciddi bir satın alma zamanı gelmiştir. Yoksa eldeki para, sermaye artışları ve vergi ödemeleriyle eriyip gitmektedir.

6. Şirket ky eziyet etmeyi kendine misyon edinmiş görünüyor...

Yani bu kadar vergi çıkaracağına bunun düzgün yatırımlar ile önüne geçilebilir zaten enflasyonist ortamda ky katlettin birde yüksek vergi ile son çiviyi çaktın....

Son ksp haberi ise evlere şenlik doruk finansı bedavadan hepsi finansa aktar bil bakalım kimin bu opps ailenin... Değerleme raporunuzu sevsinler...

Doymuyorlar.... Doymuyorsunuz...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    4,006
    ...............
    Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma,Anlatılanları iyi dinle,ama hepsini doğru sanma,Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir unutma...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    4,006
     Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    donumuda sattim hadi bakalim.
    donu vermeyeydin iyiymiş
    Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma,Anlatılanları iyi dinle,ama hepsini doğru sanma,Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir unutma...

Sayfa 834/901 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •