Sayfa 862/902 İlkİlk ... 362762812852860861862863864872 ... SonSon
Arama sonucu : 7211 madde; 6,889 - 6,896 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. 6 Aylık: 2.494.660.000 TL
    Önceki: 631.118.000 TL

Hayırlı olsun...
    Azami tasarruf milli şiarımız olmalıdır.
    M.Kamâl ATATÜRK

2. Hayırlı olsun. Bilançoda iyileşme bu çeyrekte de devam etmiş. 6 ayda 1 milyar TLden fazla net faaliyet karı elde etmiş. Daha önce kara delik olacak diye korktuğumuz Aytemiz kar patlaması yapmış. Bu karın ne kadarı stok karı belli değil. Gelecek çeyrekelerde stok karı olup olmamasına bağlı olarak Aytemizin karı oynaklık gösterebilir. Elektrik segmenti beklendiği üzere çok iyi. Bunu zaten GWİND bilançosunda görmüştük. Emmi 30 Haziran itibarıyla yaklaşık 50 milyon USD bozdurup KKMye geçmiş görünüyor. Yıl sonunda kur farkı ile birlikte sermayenin 2 katı kar açıklması çok yüksek olasılık. Bakalım nasıl fiyatlanacak. Beklemeye, uzun vadeli beklemeye devam...

3. Şu an kasada ne kadar döviz var?
    Boyabat ve A... Barajına durum nedir
    Amerika vb yerlerdeki kıymetler değeri nedir

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

4. 21 Temmuzda 3,5 tl'den almıştım. 1 ayda %42 kazanç. Mükemmel getiri. Takiplik kadar almıştım. Hata etmişim.
    Anlayamadığım bir durum var. 2005'te özelleştirmeden aldıkları Hilton arazisini o dönem 255,5 milyon dolara almışlar. Herhalde bu arazinin dolar bazında değeri artmıştır. Dohol'ün piyasa değeri 717,3 milyon dolar. Burada bir tuhaflık var. Bu araziyi satsalar Dohol'ün yarısı eder. (Tahmini olarak değer biçtim. Belki daha fazladır. ) Diğer firmaları, gayrimenkulleri 350 milyon dolar mı? Sadece galata wind 350 milyon dolar. Trump towers, Ditaş, Çelik halat, Aytemiz, Karel v.s. Kasada da yüksek oranda nakiti var deniyor. Sadece bu sene 277 milyon dolar kar bekleniyor.
    Yanlış mı değerlendiriyorum.? Bu işte bir tuhaflık yok mu? Bu konuda bilgisi olanlar durumu aydınlatabilir mi?
    Ya bunlar batık olsa gene zarar edilmez. Ben amatörüm arkadaşlar. Yanılıyor olabilirim. Bilenler bu durumu açıklayabilir mi?

5.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    21 Temmuzda 3,5 tl'den almıştım. 1 ayda %42 kazanç. Mükemmel getiri. Takiplik kadar almıştım. Hata etmişim.
    Anlayamadığım bir durum var. 2005'te özelleştirmeden aldıkları Hilton arazisini o dönem 255,5 milyon dolara almışlar. Herhalde bu arazinin dolar bazında değeri artmıştır. Dohol'ün piyasa değeri 717,3 milyon dolar. Burada bir tuhaflık var. Bu araziyi satsalar Dohol'ün yarısı eder. (Tahmini olarak değer biçtim. Belki daha fazladır. ) Diğer firmaları, gayrimenkulleri 350 milyon dolar mı? Sadece galata wind 350 milyon dolar. Trump towers, Ditaş, Çelik halat, Aytemiz, Karel v.s. Kasada da yüksek oranda nakiti var deniyor. Sadece bu sene 277 milyon dolar kar bekleniyor.
    Yanlış mı değerlendiriyorum.? Bu işte bir tuhaflık yok mu? Bu konuda bilgisi olanlar durumu aydınlatabilir mi?
    Ya bunlar batık olsa gene zarar edilmez. Ben amatörüm arkadaşlar. Yanılıyor olabilirim. Bilenler bu durumu açıklayabilir mi?
    Mipaz pendikte binlerce dönüm arazin sahibi. pendik arazisi imar işi hallolsun sadece o arazi şu anki dohol fiyatına eşittir bence. Diğer tüm varlıklar da bedava. hele avrupada yerleşik D İNVEST HOLDİNG şirketinin mali degeri 1milyar eurnun istündedir. çünkü bu şirketin ödenmiş sermayesi 317milyon eurdur.

6. Günaydın,
    Hiltonu emmi kendi adına aldı. DOHOLün orada bir payı yok. Ama Milpa üzerinden Pendik İlçesi, Kurtdoğmuş Köyü’nde bulunan yaklaşık 2 bin dönümlük arazisi vardır. Ömerli Arazisinin satışı için görüşmeler olduğu aşağıdaki kap açıklamasıyla resmi olarak duyuruldu.
    10.08.2022 12:56:03
    Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama
    Şirketimiz Yönetim Kurulu; 18.07.2022 tarihli ve 2022/14 sayılı toplantısında, özetle;

Şirketimizin aktifine kayıtlı İstanbul İli Pendik İlçesindeki "Ömerli Arazisi"nin satış ve devrine yönelik görüşmeler kapsamında akdedilen kesin ve bağlayıcı nitelikte herhangi bir sözleşmenin mevcut olmadığı; bu kapsamda konuya ilişkin olarak yapılabilecek bir özel durum açıklamasının piyasa katılımcılarının farklı yorum ve değerlendirmelere ulaşmasına imkân verebilecek nitelikte olduğu ve mevcut koşullar ile yapılacak bir özel durum açıklamasının Şirketimizin meşru çıkarlarına zarar verebileceği dikkate alınarak; Şirketimizin meşru çıkarlarının korunması amacıyla ve erteleme süresince bu bilgilerin gizliliğinin korunması için gerekli tüm tedbirler alınmak suretiyle; Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı ‘Özel Durumlar Tebliği'nin ("Tebliğ") 6 ncı maddesi ile ‘Özel Durumlar Rehberi'nin ("Rehber") konuya ilişkin hükümleri kapsamında; söz konusu içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar vermiştir.

Konuyla ilgili olarak bazı basın-yayın organlarında mezkûr arazinin satış ve devrine ilişkin haberlere yer verildiği görülmüş olup söz konusu haber veya söylentilerin, yukarıda Şirketimiz Yönetim Kurulu Kararıyla ertelenen bilgilere ilişkin olması nedeniyle; Tebliğ'in 9 uncu maddesinin 2 nci fıkrası uyarınca aşağıdaki açıklamanın yapılmasında fayda mülahaza edilmiştir:

Şirketimiz aktifine kayıtlı İstanbul İli Pendik İlçesindeki "Ömerli Arazisi"nin satış ve devrine yönelik olarak görüşmeler bulunmakta olup mevcut durumda satış ve devre ilişkin akdedilmiş kesin ve bağlayıcı nitelikte bir sözleşme bulunmamaktadır. Sonraki dönemlerde gerçekleştirilecek görüşmeler ve yapılacak değerlendirmelere göre kamuya açıklanması gereken hususlarda, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı ‘Özel Durumlar Tebliği' ("Tebliğ") hükümleri kapsamında ayrıca açıklama yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

7. Üzüldüm şimdi. O Hilton arazisi Dohol'ün varlığı sanıyordum. Teşekkürler bilgilendirme için Sayın İgnorant. Henüz takiplik kadar almıştım. Bir süre daha takipte kalalım. Hilton arazisi altın idi. Demek Aydın Doğan onu kıyamamış.

8. Ş[B][U]irketimiz aktifine kayıtlı İstanbul İli Pendik İlçesindeki "Ömerli Arazisi"nin satış ve devrine yönelik olarak görüşmeler bulunmakta olup mevcut durumda satış ve devre ilişkin akdedilmiş kesin ve bağlayıcı nitelikte bir sözleşme bulunmamaktadır.

Çok geçmişş yıllarda da satış söylentileri olurdu ama hep havada kalırdı.
    Bu sefer görüşmeler var. Bu bilgiyi atlamışım. Sn.ignorant teşekkürler.
    Bu bölgede 1 dönümü için kaç lira değer biçiyorlar bilginiz var mı?

Belki de bu kadar baskı bu yüzdendir.
    Temel olarak 2019 yılı öncesine göre şuan çok güclü durumda.
    Emme emminin tahtası sonuçta.......!! İnsan yine de tedirgin oluyor!!!!
    Biraz daha sarı ışıkta bekleyelim bakalım.
    Yoğurdu üflüyorum, emmim çok güzel öğretti!!!!!

Sayfa 862/902 İlkİlk ... 362762812852860861862863864872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •