Sayfa 885/901 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. Yaptıkları hırsızlığa bakın. (https://prnt.sc/viLwY_aPvqSF)

Tescilli ve zengin dolandırıcı bunlar.

Hırsızlığa hunharca devam ediyorlar.

https://prnt.sc/7SHJZQTI13Au
    Son düzenleme : Compera; 10-03-2023 saat: 21:34.

2. Çok zor bir kağıt. Son günlerde yaptığı hareketler yatırımcısını epeyce yıpratmıştır. Benimde zamanlama olarak pişmanlığım. Ytd...

3. Hani seçim kararı alınınca ucacakti?Bu pike yapıyor.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Doğru başlıkta değilim ama patronlar aynı.

Size 12 dolardan arz edilip, 0.80 dolara inen dolandırıcılığı hatırlatıyor ve alttaki k*hpeliğin görselini ekliyorum.

https://prnt.sc/LDzwuVrBTIhj

5. https://www.medyafaresi.com/haber/ay...atiyor/1010519
    ?******

emmi ucuz satma....
    twitterda ucuz satıp üstünü elden alacağını söylüyorlar...
    yapmaaaa
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

6. Hesaplarıma göre aytemizin tamamı
    800 milyon ile 900 milyon arası USD dolar eder...

DOHOL 450 milyon USD dolar düşer. DÜŞMELİ

emmi para KAÇIRMA

İZLİYORUZ....

7. Şirketimiz Yönetim Kurulu; 20.01.2023 tarihli toplantısında, özetle;

Şirketimizin; Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş. (Aytemiz Akaryakıt) sermayesinde sahip olduğu % 50 payın satış ve devrine yönelik görüşmeler kapsamında akdedilen kesin ve bağlayıcı nitelikte herhangi bir sözleşmenin mevcut olmadığı; bu kapsamda konuya ilişkin olarak yapılabilecek bir özel durum açıklamasının piyasa katılımcılarının farklı yorum ve değerlendirmelere ulaşmasına imkân verebilecek nitelikte olduğu ve mevcut koşullar ile yapılacak bir özel durum açıklamasının Şirketimizin meşru çıkarlarına zarar verebileceği dikkate alınarak; Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı ‘Özel Durumlar Tebliği'nin ("Tebliğ") 6 ncı maddesi ile ‘Özel Durumlar Rehberi'nin ("Rehber") konuya ilişkin hükümleri kapsamında; söz konusu içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar vermiştir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu 04.04.2023 tarihli toplantısında ise, diğer hususların yanı sıra, özetle;

1) Aytemiz Akaryakıt'ın 800.000.000 Türk Lirası ödenmiş sermayesinde Şirketimizin sahip olduğu % 50 oranındaki, toplam 400.000.000 Türk Lirası itibari değerde 400.000.000 adet payın tamamının; Sermaye Piyasası Mevzuatı bakımından Şirketimiz ile yönetim, denetim veya sermaye bakımından ilişkisi bulunmayan PJSC Tatneft n.a. V.D. Shashin'e ("Alıcı") yapılan pazarlıklar neticesinde toplamda (uyarlamaya tabi) 160.000.000 USD bedel ("Satış Bedeli") ve ‘Pay Devir Sözleşmesi' üzerinde mutabık kalınan diğer koşullar ile satılmasına ("İşlem"),

2) İşlem'in koşulları ve taraflarının hak ve yükümlülüklerine ilişkin Pay Devir Sözleşmesi'nin tüm hükümleri, ekleri ile Pay Devir Sözleşmesi tahtında yer alan Pay Devir Sözleşmesi veya aracı kurumlarla İşlem için imzalanacak talimatlar ve İşlem uyarınca imzalanması öngörülen veya bunlarla bağlantılı tüm sözleşme veya protokollerin (tüm belgeler birlikte "Sözleşmeler" olarak anılacaktır) kabulüne ve Şirketimiz de dâhil satıcılar ile Alıcı arasında akdedilmesine,

3) Aytemiz Akaryakıt sermayesindeki paylara ilişkin satış ve devir işlemine ilişkin olarak; İşbu Yönetim Kurulu Karar tarihinden bir önceki iş günü olan 03.04.2023 tarihinde saat 15:30'da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan alış ve satış kurunun ortalaması üzerinden hesaplanan toplam Satış Bedeli'nin;

- Şirketimizin kamuya açıklanmış son finansal tabloları olan 31.12.2022 tarihli finansal tablolarına göre varlık (aktif) toplamına oranının % 7,27 olması ve

- İşbu Yönetim Kurulu Karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan Şirketimiz değerine oranının % 13,93 olması ve

- Sürdürülen faaliyetler dönem net karı/zararına etki eden tüm gelir kalemlerinin toplamına oranının % 6,70 olması

sebepleriyle, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.3 sayılı "Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği"nin ilgili hükümleri kapsamında "önemli nitelikte işlem" mahiyetinde olmadığından Şirketimiz pay sahipleri açısından "ayrılma hakkı"nın doğmadığına,

karar verilmiş olup söz konusu Karar'a istinaden Şirketimiz ile Alıcı arasında 04.04.2023 tarihli ‘Pay Devir Sözleşmesi' akdedilmiştir.

İşlem'in, Şirketimiz açısından özetine yukarıda yer verilmekle birlikte; İşlem'e bütün olarak bakıldığında; İşlem'in Tarafları arasında, 04.04.2023 tarihinde imzalanan "Pay Devir Sözleşmesi" doğrultusunda, Aytemiz Akaryakıt sermayesinin toplamda %100'ünü temsil eden payların; yapılan pazarlıklar neticesinde, PJSC Tatneft n.a. V.D. Shashin'e, toplamda (bazı kapanış uyarlamalarına tabi olarak) 320.000.000 USD bedel ("Satış Bedeli") (Şirketimize düşen yine bazı kapanış uyarlamalarına tabi olarak 160.000.000 USD) ve 04.04.2023 tarihli ‘Pay Devir Sözleşmesi' üzerinde mutabık kalınan diğer koşullar ile satılmasına karar verilmiş bulunmaktadır.

İşlem kapanışının, gerekli yasal onayların alınması sonrasında gerçekleşmesi beklenmektedir.

Pay devrine ilişkin önemi haiz hususlar; Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı ‘Özel Durumlar Tebliği' hükümleri kapsamında süreç içerisinde özel durum açıklamalarına ayrıca konu edilecektir.

Pay sahiplerimize ve kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

*İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup Türkçe ve İngilizce açıklama metinlerinde bir farklılık olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

8. Huylu huyundan vaz geçmez der eskiler ARGOSU köpek gübre yemekten vaz geçmez de derler ANADOLU KÖYLERİNDE...

ANALİZE BAŞLAYALIM
    ---------------------------------
    1-DOHOL Doğan Enerji Aytemiz Petrol'ün yüzde 50'sini satın aldı
    https://www.ntv.com.tr/ekonomi/aytem...9UKr5eEE4g0J0w
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/410689

Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.'nin 200.000.000 Türk Lirası olan ödenmiş sermayesini temsil eden 200.000.000 Türk Lirası nominal değerli 200.000.000 adet pay senedinin %50'sini temsil eden 100.000.000 Türk Lirası nominal değerli 100.000.000 adet pay senedinin 152.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından "kapanış koşulları"nın sağlanması şartıyla nakden ve peşin olarak satın ve devir alınması nedeniyle 29.01.2015 tarihinde Borsa 2'nci Seansı'nın kapanışının ardından imzalanan "Hisse Alım ve Hissedarlar Sözleşmesi"nde yer alan diğer önemli koşullar ve ilave işlemler de ayrıca aşağıda özetlenmektedir;

1- "Kapanış Koşulları"nın sağlandığı "Kapanış Tarihi"ni takiben "Hisse Alım Tarihi"nde, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.'nin 200.000.000 Türk Lirası olan ödenmiş sermayesi, tamamı nakden karşılanmak suretiyle 454.000.000 Türk Lirası'na artırılacaktır. Artırılan 254.000.000 Türk Lirası sermayede, doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin iştirak payına isabet eden 127.000.000 Türk Lirası tutarındaki yeni pay alma haklarının tamamı Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından nakden ve peşin olarak kullanılacaktır. Benzer şekilde diğer ortaklar da (Aytemiz), sermaye artırımına payları oranında nakden ve peşin olarak iştirak edeceklerdir.

152+127=279 milyo tl ödenmiş
    30.01.2015 -dolar 2,4025tl
    279000000÷2,4025= 116.129.032 usd dolar ÖDENMİŞ..
    8 yıl içinde DOHOL 50 MİLYON HARCAMIŞTIR (SERMAYE VE BORÇ İTFASI VB)
    116+50=166 milyon YUVARLAYALIM 170 MİLYON USD DOLAR...

DAHA DOLAR ENFLASYONUNU SAYMADIM....

RESMEN SOYGUN...

AYTEMİZ operasyonunda ÖZETLE BİZ HİSSEDARLAR SOYULDUK...
    DAVA CİMER VB HAKLARIMIZI KULLANALIM

Sayfa 885/901 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •