Sayfa 822/901 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 6,569 - 6,576 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. Finansal Duran Varlık Satışı

Y
    Bildirim İçeriği

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    15/12/2021

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı?
    Evet

Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı
    Doruk Finansman A.Ş.

Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu
    Tüketici Finansmanı

Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi
    30.000.000,-Türk Lirası

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih
    İşlemin tamamlanması, düzenleyici resmi kurumlardan gerekli tüm yasal izinlerin alınması ve Sözleşme' de belirlenen diğer rutin "Kapanış Ön Koşulları" nın gerçekleşmesi şartlarına bağlı olup, satış ve devrin hukuken gerçekleşeceği "Kapanış" tarihinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.

Satış Koşulları
    Vadeli (Timed)

Satılan Payların Nominal Tutarı
    29.100.000,-Türk Lirası

Beher Pay Fiyatı
    0,6667 Türk Lirası

Toplam Tutar
    19.400.000,-Türk Lirası

Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%)
    97,00

Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%)
    0,00

Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%)
    0,00

Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%)
    Satılan finansal duran varlığın, ortaklığımızın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki eliminasyon sonrası özkaynak tutarları toplamına oranının yaklaşık %0,15 olduğu hesaplanmaktadır.

İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%)
    0,18

Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi
    Önemli bir etkisi bulunmamaktadır.

Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı
    En son kamuya açıklanan konsolide finansal tablolarımıza göre; işbu ÖDA tarihi itibariyle oluşacak "iştirak hisse satış zararı" tutarı yaklaşık 5.957.190,-Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. VUK'a göre tutulan yasal kayıtlara göre ise oluşacak "iştirak hisse satış zararı" tutarı yaklaşık 20.794.180,-Türk Lirası olarak hesaplanmıştır.

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği
    Hisse satış ve devir işleminin hukuken geçerli olacağı "Kapanış" tarihini takiben ayrı bir Yönetim Kurulu Kararı alınacaktır.

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    Hisse satış ve devir işleminin hukuken geçerli olacağı "Kapanış" tarihini takiben ayrı bir Yönetim Kurulu Kararı alınacaktır.

Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı
    Hepsi Finansal Danışmanlık A.Ş.

Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır?
    Evet (Yes)

Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi
    Şirket'imizin doğrudan veya dolaylı kontrolünde olmamakla birlikte, aynı hakim ortağın (Doğan Ailesi) yönetim kontrolünde bulunmaktadır.

Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi
    16/12/2021

Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi
    Değerleme Raporu

Değerleme Raporu Düzenlendi mi?
    Düzenlendi (Prepared)

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni
    -

Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası
    8.12.2021

Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı
    KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş.

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar
    19.400.000,-Türk Lirası

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi
    Uygun olarak gerçekleştirilmiştir.

Açıklamalar
    Yönetim Kurulumuz 15.12.2021 tarihinde; tamamı ödenmiş 30.000.000,-Türk Lirası sermayesinde %97 oranında pay sahibi olduğumuz Doruk Finansman A.Ş.'deki paylarımızın tamamının Hepsi Finansal Danışmanlık A.Ş.'ye satılmasına karar vermiştir. Doruk Finansman A.Ş. sermayesinde sahip olduğumuz tamamı nama yazılı, her biri beheri 1.000,-Türk Lirası itibari değerdeki 29.100.000,-Türk Lirası nominal bedelli 29.100 adet pay, toplam 19.400.000,-Türk Lirası bedeli üzerinden satış ve devri yapılacaktır. Satış bedelinin 4.850.000,-Türk Liralık kısmı hisselerin devri ile birlikte kapanışta peşin, kalanı Doruk Finansman A.Ş.'nin kredi alacaklarının tahsil edildiği dönemde, bedel uyarlaması yapılmak suretiyle vadeli olarak tahsil edilecektir.
    "Ne zaman insanlar benimle aynı fikirde olsa, o zaman hatalı olduğumu düşünürüm." Oscar Wilde
    Hiçbir yazım ve gönderim yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bugun doholcü olduk. Biraz ayiciklarin sevdigi hisse Amma su ortamda bu fiyatlarda kalabilme ihtimalini cok zayif goruyorum. Millet doviz tutan sirketler neredeee deyip farketmeden yerimizi ayirttik. Insallah iyi yerlere gelecek. lira olarak bakmak artik yersiz 0.25 dolar uzerine yerlesir ve fiyatlanmalar baslarsa olumlu seyire donecek. An itibariyle lira olarak 3.90 li fiyatlar. Herkese bol kazanclar.

3. Realitenin öfkeli tokadını suratının ortasına yedi nihayet !
    Ciddi bir ayılma gerçekleşir umarım.
    Taksimetre gibi bir piyasada uykuya devam
    etmesi de tuhaf olurdu doğrusu !
    Ytd.
    Azami tasarruf milli şiarımız olmalıdır.
    M.Kamâl ATATÜRK

4. Cok degil 1, 1.5 sene Sonra bu seviyeler hayal olarak kalacak Benim nazarimda. Fakat kisa vade satis baskisi olabilir. Bugun trade ettim dunku aldiklarimi tabana yakin 4 te 1 ini Geri aldim. Alicilarin maliyetleri cok yukarida kaldi. Bir iki gun kirmizi olabilir sonrasinda yesillenecektir. Tabiki sahsi dusuncelerimdir YTD.

5. Dolar bazında 20 cent.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Dolar cinsinden 0.18 0.15 arasi ölü fiyatlar gozukuyor gozume. Umarim oralara iner.
    Kagit bist hareketinden once TL olarak 2.6 larda dip yapmis su fiyatlar Bana komik geliyor. Saholun iki kat yaptigi yerde buna talep olmamis enteresan ama Yan tahtalar hareketlenmeye basladiginda ilk siralarda olacagini dusunuyorum tabi yine de piyasa bilir.
    Yapi ve Bofa cuma gunu nerdeyse tepe noktalardan Mali kucakladilar bakalim nasi bir strateji izleyecekler. Aslinda gozlemledigim cuma gunu tam zincirlerini kiracakken dusus darbesini yedi. Tabandaki 2.5 Milyon lota vermediler.
    Bizde onlardaki Mala gore sinek kakasi kadar Mal var gerisini agalar dusunsun.

7.  Alıntı Originally Posted by devletmemuru Yazıyı Oku
    Dolar cinsinden 0.18 0.15 arasi ölü fiyatlar gozukuyor gozume. Umarim oralara iner.
    Kagit bist hareketinden once TL olarak 2.6 larda dip yapmis su fiyatlar Bana komik geliyor. Saholun iki kat yaptigi yerde buna talep olmamis enteresan ama Yan tahtalar hareketlenmeye basladiginda ilk siralarda olacagini dusunuyorum tabi yine de piyasa bilir.
    Yapi ve Bofa cuma gunu nerdeyse tepe noktalardan Mali kucakladilar bakalim nasi bir strateji izleyecekler. Aslinda gozlemledigim cuma gunu tam zincirlerini kiracakken dusus darbesini yedi. Tabandaki 2.5 Milyon lota vermediler.
    Bizde onlardaki Mala gore sinek kakasi kadar Mal var gerisini agalar dusunsun.
    Ben kapanışta 3.60 şubat vade viop tabandan longladım. Zaten taşıyorum. Nasip diyelim.

8. Iki ihtimal var gordugum. TL olarak teknik bakisla canagin kulbunu yapabilir kulp dibi kabaca 3 civarindan geciyor. Ardinda 5.5 Lara uzanabilir. Ikinci ihtimal bir zaman Kanal tepesine vura vura Devam edebilir kucuk inis cikislarla. Bakacagiz tahtacisi neye karar verecek.
    Tabiki sahsi goruslerimdir YTD.

Sayfa 822/901 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •