Sayfa 15/25 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
Arama sonucu : 195 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Tahvil-Bono İhracları

1. Yanlız bazı tahviller gümleyebilir
    Kılı kırk yarın
    Enerji sektörü, tekstil sektörü aman dikkat

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yanlız bazı tahviller gümleyebilir
    Kılı kırk yarın
    Enerji sektörü, tekstil sektörü aman dikkat
    Hep de bu şirketler bono cikartiyor

3.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    Hep de bu şirketler bono cikartiyor
    Gerçi ihraç öncesi gerekli izinleri alıyorlar ama enerji ve tekstil çok dikkatli yaklaşılması gereken sektörler son zamanlarda
    Hep bu sektörlerin tahvil ihraç etmesi şartları sağlayamadıkları için banka kredisi alamıyorlarmı acaba sorusunu da akla getiriyor
    Gerçi belki tahvil ihracı banka kredisine göre daha avantajlı da olabilir şirket için o yüzden kredi yerine tahvil ihraç ediyorlardır
    O konuyu bir bilene sormak lazım

Gerçi ihraç öncesi gerekli izinleri alıyorlar ama enerji ve tekstil çok dikkatli yaklaşılması gereken sektörler son zamanlarda
    Hep bu sektörlerin tahvil ihraç etmesi şartları sağlayamadıkları için banka kredisi alamıyorlarmı acaba sorusunu da akla getiriyor
    Gerçi belki tahvil ihracı banka kredisine göre daha avantajlı da olabilir şirket için o yüzden kredi yerine tahvil ihraç ediyorlardır
    O konuyu bir bilene sormak lazım
    Dikkatimi şu çekti.. diyelim 25 inde basliyor ..bu baktim 24 unde daha onceki tarihli olan bitiyor.yani benim aldigim bono parasini gecmisten gelen kisiye veriyor.borcu borcla kapatiyor

5.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    Dikkatimi şu çekti.. diyelim 25 inde basliyor ..bu baktim 24 unde daha onceki tarihli olan bitiyor.yani benim aldigim bono parasini gecmisten gelen kisiye veriyor.borcu borcla kapatiyor
    Aynen öyle. Korteks sonuçta koç'un şirketi. Batmaz. Batmayacaksa kuponları öder de. O halde... %19 lardan mevduatta kalmak ne derece doğru diye düşünmek lazım. Batar korkusu ile parayı bankalarda ezdirmek. İyi düşünmek lazım.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Zorlu Grubu’nun ilk şirketi olma özelliğini taşıyan Korteks, Avrupa’nın en büyük entegre ve inovatif polyester iplik üretim merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 335 bin metrekarelik üretim tesislerinde Türkiye tekstil sektörünün polyester iplik ihtiyacını, piyasa ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilmiş ürün gamı ile karşılayan Korteks, aynı zamanda ürünlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor. Toplam üretiminin yüzde 80’ini iç pazara sunan Korteks, Almanya’dan İtalya’ya, İngiltere’den ABD’ye, Kanada’dan Meksika ve Güney Afrika’ya kadar 50’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

7.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Aynen öyle. Korteks sonuçta koç'un şirketi. Batmaz. Batmayacaksa kuponları öder de. O halde... %19 lardan mevduatta kalmak ne derece doğru diye düşünmek lazım. Batar korkusu ile parayı bankalarda ezdirmek. İyi düşünmek lazım.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Ben batar demiyorum
    Ama çok dikkatli yaklaşmakta fayda var
    Birde şu grubun bu grubun şirketi batmaz diye bir durum yok
    Şimdilerde hatırlanmaz bir Asil Çelik olayı vardı
    Koç grubunun bu şirketi borç ödeyemez duruma düşmüştü 1980'lerde
    O yüzden gruba değilde şirketin mali yapısına bakmak lazım
    Borç borçla kapatılıyorsa ya bu zincir kırılırsa
    Gelsin konkordatolar

Ben batar demiyorum
    Ama çok dikkatli yaklaşmakta fayda var
    Birde şu grubun bu grubun şirketi batmaz diye bir durum yok