Sayfa 447/760 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon
Arama sonucu : 6075 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: NETAS - Netaş Telekom

1. Vergi indirimi kötü bir şey değil arkadaşlar. Vergi indirimi olmasa, o vergi indirimi miktarı kadar kar miktarınızda azalma olur.. Bazıları bilançodaki ertelenmiş vergi gelirini eleştirmiş. Bu karı sanal bir kar gibi göstermek istemişler. Ertelenmiş vergi geliri (bazen de zararı), beklenen vergi gelir veya zararlarının çeşitli sebeplerden dolayı yıllar arasında yer değiştirmesi ile ilgilidir. Gelecek sene vergi indirimi olacağına kesin gözü ile bakıyorsanız, onu bu sene yazabilirsiniz, yazarsanız da gelecek sene yazmazsınız.. yani olay sanal değil.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Vergi indirimi kötü bir şey değil arkadaşlar. Vergi indirimi olmasa, o vergi indirimi miktarı kadar kar miktarınızda azalma olur.. Bazıları bilançodaki ertelenmiş vergi gelirini eleştirmiş. Bu karı sanal bir kar gibi göstermek istemişler. Ertelenmiş vergi geliri (bazen de zararı), beklenen vergi gelir veya zararlarının çeşitli sebeplerden dolayı yıllar arasında yer değiştirmesi ile ilgilidir. Gelecek sene vergi indirimi olacağına kesin gözü ile bakıyorsanız, onu bu sene yazabilirsiniz, yazarsanız da gelecek sene yazmazsınız.. yani olay sanal değil.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Muhasebe kayıtlarının düzenlenmesinde süreklilik esastır diye biliyorum. Bir sene yazıp diğer sene yazmamak ne kadar doğrudur ki.

3.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Muhasebe kayıtlarının düzenlenmesinde süreklilik esastır diye biliyorum. Bir sene yazıp diğer sene yazmamak ne kadar doğrudur ki.
    Böyle şeyler normalmiş. Tam yüzde 100 anladım diyemem, muhasebe işlerinden anlayan varsa daha detaylı açıklayabilir. Biraz kompleks bir konu. Ama anladığım, olmayan bir kazanım değil, sadece zamanının yer değiştirmesi.. Zarar konusunda da yapılabiliyor, mesela ertelenmiş vergi zararını bu sene yazıyorsunuz, bu sene gelecek kar oranı düşük görünüyor ve vergiyi bu sene ona göre az ödüyorsunuz..ama ertesi sene o kar oraya yazılıyor (ertelenmiş vergi karı mı olur adı bilemem), ama toplamda giren çıkan aynı..belki para değer düşüşlerinden bir kazanç sağlıyorlardır, bilemiyorum. Özellikle taksitle alım-satım yapıldığında bu tür şeyler ister istemez eklenmek zorunda kalıyormuş. Hizmeti şimdi verdin Ekim ayında, diyelim ki ödemesi taksitle, taksit ertesi yıla da kalacak, vergilendirilmesi nasıl olacak, bunlardan kaynaklanıyormuş bazısı.. YTD

4. Yeni logomuz hayırlara vesile olsun inşallah...

Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

İnsanda karakter olacak derler ya.hissede de karakter olacak.netaşı bu hale getirenler kimse hiç utanmıyormu acaba.Alctlin kuyrugu olmuş ,beş para etmez bir durumda salınıp duruyor.daha kasım ayında alctlin 3-4 tl önündeydi şimdi alctle yetişmesi için yüzde 60 artması lazım.karel 2 tl den 17 tl olmuş alctl uçmuş bizim uyuz oglu uyuz yillardır düşüyor.demek ki bu şirketin tüm yönetim kadrosu hisseni n spegi hatta biz hissedarlar bile degişmeli.çünkü bizdede suç var ki gerekli baskıyi kuramıyoruz.bakın rtlab hisse duşünce seslerini bir yükselttiler hisse 60 tl oldu nerdyse.Rabbim biz netaşzedelere yardım etsin.beklemekten başka çare yok.5 yıldir bekledik 5 yıl daha bekleriz.ytd

6.  Alıntı Originally Posted by ysf49 Yazıyı Oku
    İnsanda karakter olacak derler ya.hissede de karakter olacak.netaşı bu hale getirenler kimse hiç utanmıyormu acaba.Alctlin kuyrugu olmuş ,beş para etmez bir durumda salınıp duruyor.daha kasım ayında alctlin 3-4 tl önündeydi şimdi alctle yetişmesi için yüzde 60 artması lazım.karel 2 tl den 17 tl olmuş alctl uçmuş bizim uyuz oglu uyuz yillardır düşüyor.demek ki bu şirketin tüm yönetim kadrosu hisseni n spegi hatta biz hissedarlar bile degişmeli.çünkü bizdede suç var ki gerekli baskıyi kuramıyoruz.bakın rtlab hisse duşünce seslerini bir yükselttiler hisse 60 tl oldu nerdyse.Rabbim biz netaşzedelere yardım etsin.beklemekten başka çare yok.5 yıldir bekledik 5 yıl daha bekleriz.ytd
    Söylediklerine aynen katılıyorum kardeşim.Nasıl bir batağa battıysak debeleniyoruz çıkamıyoruz. Adamlar zaten bizim çıkarkende düşerkende satamayacağımızı bildikleri için istedikleri gibi baskı yapıp nadirinde baskıyı azaltıyor bir yere kadar çıkmasını müsade ediyor. Bu platformda şahit oldum yıllarca beklerim benden mal alamayacak tutacağım diyenler var şaşırıyorum. Spek senin satıp satmamanla ilgilenmiyorki satmazsan kendine edersin kardeşim yıllarca aynı lotla kalarak paran pul olur. O zaten elindeki lotun 3/1 oynuyor ve bu adamlar 15 yıldır bu tahtadalar aşağı yukarı yapa yapa bir dönem bedelsiz ve temettüler ellerindeki netaş milliyetleri 0 ! Sen burada maliyetin 7-8-10 neyse bekliyorsun adamsan 1 TL yap diyorsun o 1 olduğunda bile kazanıyor ama sen paranın çoğunu kaybetmiş oluyorsun. Yani demem o ki Türkiye gibi her şeyin fiyatının 1 sene öncesinde olmayan bir ülkede uzun vade kıpırdamadan netaş durmak kendine yazık etmektir. Bu Arada bunu diyen ben 5 yıldır netaştayım 2.5 yıldır hiç al sat yapmadım ! Yaşayarak bunları tecrübe ettim.

7. Bu sefer, 2-3 sene beklemek yerine, yatırımcısını 2-3 sene bekleten şirket var mı diye araştırdım, vakit yaklaşmıştır herhalde deyip NETAS'a girdim. Çokça bekleyen ortaklar alınmasın, gücenmesin..spek de kızmasın; işini az bozmuş, uzatmış olabilirim

Büyük ortak ZTE 3.1 dolar ortalama ile 31 milyon hisse almış..Bugün değeri ile 22.7 lira vermişler. Aradan geçen bir de 3 seneden kaynaklı, olması gereken değer artışı var. Şu an hisse ne kadar, 15 lira.

NETAŞ'ta kesinlikle bir şeyler yanlış, ama düzeltilemez, düzelmez değildir. Eğer 50 yıllık şirket, hem de teknoloji şirketi kar yapmıyorsa, ya da çok cüzi karlar yapıyorsa, bir yerlerde ciddi bir sıkıntı vardır. ZTE'nin gözlemleme ve ortama alışma sürecinin bittiğini, artık daha ciddi rol alacağını düşünüyorum.

ZTE ürünlerinin yerlileştirilmesi şu anki yol haritaları gibi görünüyor. Geçen yıl 1, son 6 ayda ise 2 ZTE ürünü yerlileştirilmiş. ZTE deyip geçmeyin, özellikle 5G'de öncü bir şirket. Ve Türkiye'yi Avrupa'ya açılmak için bir üs olarak aldıklarını saklamıyorlar zaten. Yönetim kurulu başkanı da zaten ZTE'nin Avrupa ve Amerika bölgesi başkanı.

Yatırım tavsiyesi değildir

8. Netaş !!!! Sana yatırdığım parayı döviz altına yatırsam
    oyundan iyice sıkıldım.

Sayfa 447/760 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •