Special Days Image
Sayfa 84/759 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon
Arama sonucu : 6067 madde; 665 - 672 arası.

Konu: NETAS - Netaş Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by bazistasyonu Yazıyı Oku
    Bir fabrika olacak mı? ben o kadar haber okudum, nerede üretileceğini, nasıl bir tesiste yapılacağını göremedim.
    Netaş, ZTE’nin Teknolojilerini Türkiye'de Üretecek

Netaş, dünya telekomünikasyon devi hissedarı ZTE’nin teknolojilerini Türkiye’de üreterek milli sermayenin içeride kalmasına katkı sağlayacak adımı attı. Netaş, ZTE’nin FTTx fiber altyapı sistemlerini üretmek için gerekli hazırlıklarını tamamlayıp Yerli Malı Sertifikası’nı aldı.

Netaşâ€™ın 52 yıldan bu yana Türkiye’ye 4 milyar dolara yakın tasarruf sağladığı yerlileştirme çalışmalarını ana hissedarı ZTE ile daha da ileriye götüreceğini belirten Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Ülkemize ArGe ve sistem entegratörü gücümüzle sağladığımız katkıları ana hissedarımız ZTE ile yeniden başlattığımız yerlileştirme stratejimizle daha da artıracağız. ZTE’nin teknolojilerini “yerli malı†olarak ülkemizde üreterek milli sermayenin içeride kalmasına katkı sağlayacağız†dedi.

Netaş, ana hissedarı dünya telekomünikasyon devi ZTE’nin teknolojilerini Türkiye’de üretmek için harekete geçti. Netaş, ArGe ve sistem entegratörü yetkinliklerini katarak İstanbul Orhanlı üretim tesisinde ürettiği ZTE’nin FTTx fiber altyapı sistemleri için İstanbul Sanayi Odası’ndan “yerli malı†sertifikası aldı. Böylece Türkiye’nin ilk yerli 4.5G baz istasyonunu tasarlayan Netaş, 5G ve Ötesi teknolojilerin altyapısı için gerekli olan fiber altyapılar için yerli çözümler sunarak ülke ekonomisine sağladığı katkıyı artırmayı hedefliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında ticaret açığının düşürülmesine katkı sağlamak amacıyla açıklanan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nda katma değerli, orta-yüksek teknoloji ürünlerinin yerli imkanlarla üretilmesinin teşvik edileceği belirtilmişti.

Müjdat Altay: “Netaş markasıyla ürettiğimiz ZTE teknolojilerini ihraç edeceğizâ€

Netaşâ€™ın 52 yıldan bu yana Türkiye’ye 4 milyar dolara yakın tasarruf sağladığı yerlileştirme çalışmalarını ana hissedarı ZTE ile daha da ileriye götüreceğini belirten Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Ülkemize ArGe ve sistem entegratörü gücümüzle sağladığımız katkıları, ana hissedarımız ZTE ile yeniden başlattığımız yerlileştirme stratejimizle daha da artıracağız. Bu sayede bir yandan kendi mühendislik kabiliyetimizle ArGe çalışmalarımıza devam ederken bir yandan ZTE’nin dünya teknolojilerine yön veren telekom teknolojilerini ülkemize ithal etmeden kazandıracağız. ZTE’nin teknolojilerini Netaş markasıyla “yerli malı†olarak Türkiye’de üreterek milli sermayenin içeride kalmasına katkı sağlayacağız. Bir sonraki adımda ise amacımız Netaş markasıyla ürettiğimiz ZTE teknolojilerini, varlık gösterdiğimiz uluslararası pazarlara ihraç etmek†diye konuştu.

http://www.netas.com.tr/medya/netas-...yede-uretecek/

işte haber budur..12 eylülde yani neredeyse tam bir ay önce çıkmış bu haber..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Netaş, ArGe ve sistem entegratörü yetkinliklerini katarak İstanbul Orhanlı üretim tesisinde ürettiği ZTE’nin FTTx fiber altyapı sistemleri için İstanbul Sanayi Odası’ndan “yerli malı†sertifikası aldı. Böylece Türkiye’nin ilk yerli 4.5G baz istasyonunu tasarlayan Netaş, 5G ve Ötesi teknolojilerin altyapısı için gerekli olan fiber altyapılar için yerli çözümler sunarak ülke ekonomisine sağladığı katkıyı artırmayı hedefliyor.

bu paragraf ile zaten ar-ge merkezlerinde orhangazide üretim yaptıklarını anlıyoruz...sadece üretimlerine yerlilik onayı almışlar...yani görüldüğü kadarıyla üretim zaten yapılıyor....tabi bunun teyidi için yatırımcı ilişkileri ile görüşmekte de fayda var...ama görüntü öyle görünüyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Hiç kıçını kaldırmış gidecek hissenin hareketlerine benzemiyor.....

Gidecek hisse, endeks yükselirken endeks den daha fazla yükselir.. Endeks düşerken diğer hisselere nazaran daha fazla dirençli olur... 1. var 2. yok..

Olmadı... Bu sefer de şu argüman devreye girer Netaş bu... göstere göstere gitmez...

Günlük grafik çığın altına kalmış gibi.. Haftalık da durum ise baharın açan ilk çiçekleri gibi... (Bu sefer de şansımıza dolu yağmazsa)
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

4. Bence bu düşüşü abartılı yaparak, ilk sağlam yükselişte milleti trenden inmeye ikna etmeye çalışıyorlar.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kendi görüşümdür.

5. Orhanli tesisleri dediğiniz probilin binasıydı. Gözünüz de fazla büyütmeyin.

Orhanlı, İrfan Cd. No:28, 34956 Tuzla/İstanbul

Google maps bu adresi girin. Gorselleri var. Eskiden maps te probil diye geciyordu. Simdi Netaş fabrikasi diyor.
    Son düzenleme : Doctorre; 10-10-2019 saat: 13:43.

6.  Alıntı Originally Posted by Doctorre Yazıyı Oku
    Orhanli tesisleri dediğiniz probilin binasıydı. Gözünüz de fazla büyütmeyin.

Orhanlı, İrfan Cd. No:28, 34956 Tuzla/İstanbul

Google maps bu adresi girin. Gorselleri var. Eskiden maps te probil diye geciyordu. Simdi Netaş fabrikasi diyor.
    ama orda üretim yapılıyormuş..bence binanın dışına değil içine bakmak lazım... ben uzun vade beklentisini beğeniyorum..ama kısada bir şey diyemem..kısada daha çok beğendiklerim var....

yalnız geçmişte 25-30 tl fiyatlarını görmesi var..ayrıca hisse başına 19 tl den de zte firmasına hisse satışı var...bilanço olarak biraz toparlanırsa gerisi gelebilir...uzun vade tekniği ve endeksi de gözeterek alışlar yapılabilir diye düşünüyorum..

7. 6 ay içinde gsm operatörleri kapasitelerini %48 artıracaklar...buda üçüncü çeyrekten sonraki çeyreklerde karlarda canlanmaya neden olacak görünüyor...ilk etapta bu olumlu haberlerin daha uzun vadede gerçekleşeceğini sanıyordum...ama 6 ay bana göre makul bir süredir...hatta kısa vadede denilebilir...

yatırımcı ilişkileri ile bu konuları derinlemesine konuşmak lazım...

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    6 ay içinde gsm operatörleri kapasitelerini %48 artıracaklar...buda üçüncü çeyrekten sonraki çeyreklerde karlarda canlanmaya neden olacak görünüyor...ilk etapta bu olumlu haberlerin daha uzun vadede gerçekleşeceğini sanıyordum...ama 6 ay bana göre makul bir süredir...hatta kısa vadede denilebilir...

yatırımcı ilişkileri ile bu konuları derinlemesine konuşmak lazım...
    Sattıgı 100 birimlik malı 101 e maliyeti olmaz ise dedigin olur.

Sayfa 84/759 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •