Sayfa 93/756 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 6042 madde; 737 - 744 arası.

Konu: NETAS - Netaş Telekom

1. netaş ilk çeyrekte 25 milyon zarar...ikinci çeyrekte 67 milyon zarar olmak üzere toplamda 92 milyon zarara ulaşmıştır...üçüncü çeyreklerden de ne yazık ki 30-50 milyon aralığında bir zarar bekliyorum...eğer öyle olursa ?? zarar 120-140 milyon aralıklarına çıkabilir !!!!

şu anda görüntü bu şekilde görünüyor ama teknoloji şirketlerinde yaptıkları işlerin katma değeri yüksek olduğu için vede süpriz işler alabilme potansiyelleri olduğu için herkesi ters köşe yapabilecek süpriz bilançolar da yollayabiliyorlar...

fakat daha önceki yorumlarımızda da söylediğimiz gibi gelecekteki beklentileri güzeldir...bu beklentilerin bilançolara yansımaları sonraki çeyreklerde olabilir...piyasa olası kötü bilançodan sonra beklentileri de satın almaya başlayabilir hiç belli olmaz yani...

umarım en doğru kararı verirsiniz dostlar...bu son yorumu da yapıp bilançolara kadar yorum yapmak istemiyorum...bilançoyu ben de çok merak ediyorum..artık hayırlısı diyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Turkishtime tarafından hazırlanan ve 2013’ten bu yana Türkiye’de inovasyon ve Ar-Ge’nin nabzını tutan Ar-Ge 250 araştırmasının kapsamında bu yıl Ar-Ge merkezinde en fazla kadın uzman istihdam eden şirketler de belirlendi. Ar-Ge 250 araştırmasının bu yılki yeniliklerinden biri, Ar-Ge’de görev yapan kadın uzman sayılarıyla ilgili bilgiye de yer vermesi. Ar-Ge merkezinde çalışan kadın personel sayısında Türkiye’nin lideri Ar-Ge 250’nin de şampiyonu olan ASELSAN.

ASELSAN’ın Ar-Ge merkezinde 849 kadın personel görev yapıyor. ASELSAN’ı 458 kadın Ar-Ge uzmanıyla Ar-Ge 250’nin ikincisi TUSAŞ takip ediyor. Üçüncü sırada ise ana listenin üçüncüsü Turkcell var.

Turkcell’in Ar-Ge merkezinde 364 kadın personel görev yapıyor. Bilişim ve telekom sektörü şirketlerinin kadın Ar-Ge uzmanları sayısında öne çıktığı görülüyor. İlk 10’da Turkcell’in yanı sıra Netaş (221 kadın), Siemens (178 kadın) ve Logo Yazılım (167 kadın) yer alıyorlar.

Kadın Ar-Ge uzmanlarının yoğunlaştığı sektörlerden biri başkası ilaç. World Medicine İlaç ve Sanovel’de 36, Sanofi’de 28, Mustafa Nevzat’ta 26, Polifarma’da 22, Arven’de 22, Ali Raif’te 18, Akzo Nobel’de 17 kadın Ar-Ge uzmanı araştırma görev yapıyor…

Kadın Ar-Ge Uzmanı Sayısına Göre İlk 10

1- ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

2-TUSAŞ - TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ A.Ş

3-TURKCELL TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME A.Ş.

4- FORD OTOMOTİV SAN. A.Ş.

5-ARÇELİK A. Ş.

6-HAVELSAN - HAVA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİC. A.Ş.

7-ROKETSAN ROKET SANAYİ VE TİC. A.Ş.

8-NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON AŞ

9-SİEMENS TÜRKİYE SAN. VE TİC. A.Ş. 10- LOGO YAZILIM SAN. VE TİC. A.Ş.

3. Dünyadaki 5G abonelerinin yüzde 40'ı Çin'de olacak

GSMA (Global System for Mobile Communications - Mobil İletişim Küresel Sistemi) Çin Başkanı Sihan Bo Chen, Çin'in, 2025 yılı itibarıyla 600 milyon 5G abonesine sahip olacağını açıkladı. Bu sayı, küresel toplam abone sayısının hemen hemen yüzde 40'ına denk düşüyor.

Küresel toplam 5G abone sayısı tahmini, 2025 yılı için 1,4 milyardan 1,6 milyara çıkartıldı. Sihan Bo Chen, bir GSMA öngörüsüne dayanarak, bu artışın önemli bir kısmı Çin'de yerleşik işlemcilerin bu konuya öncelik tanımasından kaynaklandığını söyledi.

Çin nüfusunun yüzde 85 kadarı, 2025'te, mobil hizmet abonesi olacak. GSMA Ltd. CEO'su John Hoffman'ın belirttiğine göre, bu abonelerin yüzde 88 kadarı akıllı telefona sahip olup onların da yüzde 36'sı 5G hizmetlerinden yararlanacak. Hoffman "Çin'in iş birliği ve birlikte çalışma yoluyla 'ortak bir gelecek' oluşturmak için açılım ve açıklığı destekleme çabalarını destekliyoruz" dedi.

GSMA, Doğu Çin'in Zhejiang eyaletinde düzenlenen Dünya İnternet Konferansı'nın organizatörlerinden biri olarak, China Mobile, China Telecom, China Unicom, Huawei ve diğer şirketlerle birlikte, iletişim ağı örnek olay incelemesinde yapay zekaya ilişkin bir belge yayımladı.

Öte yandan Sihan Bo Chen, "Çin'deki mobil şebeke gelişmesinin, dünyanın geri kalan kesimine de esin kaynağı olarak, gelecek kuşak yapay zeka hizmetlerini canlandıracağını umuyoruz" açıklamasını da yaptı.

Çin Uluslararası Radyosu
    kaynak; matriks

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,354
    yarın öğlen çin istanbul konsolosu bloomberght de ali çağatayın konuğu olacak sorularınızı hazırlayın zte türkiye ye daha ne kadar yatırım yapacak acaba diye bir soru sorması yeterli dikkat çekmeye fakat bir kaç haftadı iyi topladın spek artık 9,15 kır geç bak alırlar sonra anahtarını elinden
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

5. netaş bilançoyu bekliyor dostlar...o yüzden de ne çıkıyor nede iniyor...gelen bilançoya göre davranacak...

bana göre nötr veya hafif eksili bir bilançoda olumlu tepki verecektir..yüksek bir zarar gelir ise bence ilk etapta düşebilir ama ardından tekrar yükselir diye düşünüyorum...teknoloji şirketleri süprizlere her zaman açık şirketlerdir o yüzden de kesin zarar gelir diyemeyiz...yalnız şu anda ilk görülen bilançonun zarar geleceği şeklindedir...

beklentimi söylemiştim şahsen ben üçüncü çeyrekte ekstradan 30-50 milyon tl daha zarar yazmasını bekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Döktürmüş dostum gene nasıl oluyorda ben şu netaşın Yİ' yle görüşemiyorum hep telesekreter çıkıyor yoruluyorum beklemekten, sonra pes ediyorum, demem o ki firmalar sana torpilli davranıyorlar dostum şaka tabi

7.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Döktürmüş dostum gene nasıl oluyorda ben şu netaşın Yİ' yle görüşemiyorum hep telesekreter çıkıyor yoruluyorum beklemekten, sonra pes ediyorum, demem o ki firmalar sana torpilli davranıyorlar dostum şaka tabi
    aynı gün içinde ilk aradıktan hemen sonra bir işim çıktı ve işim çıktı sonra arayacam dedim ve görüşmeyi bitirdim...bir saat sonra tekrar aradım yine direk çıktı ve bu sefer görüştüm...ben de şaşırdım...normalde diğer şirketlerde herkes birbirine bağlıyor...mesela ondan önce turcell yetkilileri ile görüştüm emin ol üç kişi birbirine aktardı..

8.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    yarın öğlen çin istanbul konsolosu bloomberght de ali çağatayın konuğu olacak sorularınızı hazırlayın zte türkiye ye daha ne kadar yatırım yapacak acaba diye bir soru sorması yeterli dikkat çekmeye fakat bir kaç haftadı iyi topladın spek artık 9,15 kır geç bak alırlar sonra anahtarını elinden
    bu tv programı gerçekleşti mi acaba ?? neler söylendi bu konuda...bu günkü netaşın hareketi bu tv programı ile alakası var mı acaba ?? normalde netaş çok gevşek davranırdı..son bir haftadır gün içinde yaptığı tüm primi geri veriyordu...bu günkü daha sağlam bir çıkışa benziyor..birden bire hisseye gaz geldi gibi...

Sayfa 93/756 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •