Sayfa 98/760 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 6079 madde; 777 - 784 arası.

Konu: NETAS - Netaş Telekom

1. aslında bilançoların piyasaca değerlendirmesi beklentiler ile doğrudan alakalıdır..yani siz çok aşırı bir zarar beklerken az bir zarar gelmesi olumlu algılanabilir ve buda çıkışa neden olabilir ...sonra da aha hisse zarar açıkladı ama hisse çıkış yaptı denir yatırımcılar tarafından ki bunun örnekleri çok oluyor...

veya siz bir hisseden çok kar beklersiniz ama hisse az bir kar açıklar o vakit de hisse düşüş yapar..sonra yine yatırımcılar aha bu hisse kar açıkladı ama hisse düşüyor olacak...

bu borsamızın dengesi yok denilecek...dediğim gibi herşeyin başı beklentilerdir...

ama her halükarda süpriz aşırı zarar veya aşırı kar hisseyi iki yönde de çok etkiler..örneğin netaş ikinci çeyrek bilançosunda süpriz aşırı zarar açıklamış idi...o yüzden de %20 kadar düşüş yaşadı..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Ziraat Yatırım 25.10.2019

Netaş (NETAS, Sınırlı Negatif): Netaş 2019 yılının 3. çeyreğinde
    18,4mn TL ana ortaklık net dönem zararı açıklamıştır. Şirket geçen* yılın aynı çeyreğinde 23mn TL ana ortaklık net dönem zararı* açıklamıştı. Şirket'in satış gelirleri 2019'un üçüncü çeyreğine göre
    %38,4 oranında artarak 267,5mn TL'ye ulaşmıştır. Brüt kar ise %201,8* artışla 33,2mn TL'ye yükselmiştir. Operasyonel giderler %29,8 artışla
    44mn TL olurken, diğer faaliyet gelirleri 32,5mn TL'yi göstermiştir.
    3Ç2019'daki faaliyet karı 21,7mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.
    3Ç2018'deki faaliyet zararı 103mn TL idi. Buna ek olarak, yatırım* faaliyetlerinden gelirlerden ve özkaynak yöntemiyle değerlenen* yatırımlardan 0,3mn TL gider yazılmıştır. Finansman tarafında net
    55,9mn TL'lik gider yazılmıştır. 16,1m TL'lik vergi geliri sonrasında* ana ortaklık net dönem zararı 18,4mn TL'yi göstermiştir. 3. çeyrekte* açıklanan net dönem zararıyla birlikte 9 aylık net dönem zararı
    110,5mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir. 2018'in aynı dönemindeki net* dönem zararı 46mn TL idi.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. netaşta şu anda çok da aşırı ve panik düşüşler yok...bu bilançoyu beğenmeyenlerin satışı bittikten sonra dördüncü çeyrek bilançolarına odaklanacak ve bilançoyu satın almaya başlayacaktır...malum dördüncü çeyreklerde beklenti daha fazla oldu...

üçüncü çeyreklerde gelen ciroyu gördünüz beklentilerin de üzerinde geldi...bu şu anda bir mum ışığı yakıyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    netaşta şu anda çok da aşırı ve panik düşüşler yok...bu bilançoyu beğenmeyenlerin satışı bittikten sonra dördüncü çeyrek bilançolarına odaklanacak ve bilançoyu satın almaya başlayacaktır...malum dördüncü çeyreklerde beklenti daha fazla oldu...

üçüncü çeyreklerde gelen ciroyu gördünüz beklentilerin de üzerinde geldi...bu şu anda bir mum ışığı yakıyor...
    Yorumlarınız için teşekkürler

5. son 7-8 aydır teknoloji hisseleri ile ilgileniyordum...özelikle de karel ile ilgiliyim ben hissedeyken 5,00 ları bile gördü karel..şu anda ise 11,20 fiyatında...teknoloji şirketlerinin büyüme hikayeleri çok güzel...buda hisselerin agresif çıkmasına neden oluyor..netaşta umulur ki karlı hale gelir...

6. neyse dostlar ben yine fazla konuştum...imkanım olursa yatırımcı ilişkileri ile tekrardan görüşmek istiyorum..merak ettiğim bir kaç konu daha var...aldığım bilgileri tekrardan burada paylaşırım..o vakte kadar bu topikte artık yorumlarıma ara vermek istiyorum...

tekrardan başarılar diliyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Netaş ve alcatel geçen ikinci çeyrek bilançolarından önce de iyi bilanço gelecek beklentisiyle çıkış yapmış daha sonra bilanço iyi gelmeyince netaş 7,68 lerden ta 6,17 i görecek kadar düşmüştü (%20)

bu sefer gelen bilanço bence çok da kötü değil...hatta beklentilerden iyidir diyebilirim...o yüzden de çıkış yapma ihtimali de var...ama çıkış yapmaz ise de vede düşecek olursa da bence geçen seferki gibi derinlemesine bir düşüş beklemiyorum...maxsimum %5-10 aralığında olabilir diye düşünüyorum...bu düşüşün ardından ise tekrardan toparlanmasını vede dördüncü çeyrek bilançolarını satın almaya çalışacağını düşünüyorum....dördüncü çeyrek bilançoları daha beklentili olacaktır..
    Piyasa şimdiye değil geleceğe odaklandı , netaş için artık büyük dalgalanmalar olmadan toplayacaklar gibi, dediğim gibi acele etmeleri için bir sebep yok. ZTE açıklamasını kap'a değil basına yaptı. kap'a bildirim yaparsa hisse agresifleşir.

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Piyasa şimdiye değil geleceğe odaklandı , netaş için artık büyük dalgalanmalar olmadan toplayacaklar gibi, dediğim gibi acele etmeleri için bir sebep yok. ZTE açıklamasını kap'a değil basına yaptı. kap'a bildirim yaparsa hisse agresifleşir.
    yatırımcı ilişkileri ile bu hafta başında yaptığım görüşmede o haberi doğrulamışlardı..ama nedense kapa açıklama yollamadılar...zte ürünlerinin artık yerli satılması önemlidir...pazar büyük..sadece türcell yılık 5 milyar tl harcıyor o işlere piyasanın da %44 ü türcellin elinde..demek ki tüm sektör aşağı yukarı yılda 10 milyar tl harcıyor..bu harcamaların bir kısmı lisans giderleri iken diğer kısımları ise baz istasyonları ,mikrofiber kablolar ...v.b giderlerden oluşuyor...

daha önce sektörden olan bazistasyonu nickli arkadaşımız sektörde şu anda en çok tercih edilen ürünlerin ericson ürünleri olduğunu söylediğini hatırlıyorum ( yanlışım varsa kendisi en doğrusunu söylerse memnun olacam )

zte ürünlerinin sanırım netaş piyasa ile yerli ürün olarak buluşturacak (en azından yatırımcı ilişkilerinden ben bunu anlamıştım ) artık netaş bu satış işini ne kadar becerebilecek ve ordan ne kadar bir gelir gelecek bilemiyorum..

bu konuda dördüncü çeyrekler bir fikir verecektir...dördüncü çeyrek bilançosuna kadar zaman zaman o satışlar ile ilgili kapta satış haberleri de düşebilir hiç belli olmaz..

Sayfa 98/760 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •