Sayfa 364/756 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon
Arama sonucu : 6045 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: NETAS - Netaş Telekom

1. ooo görüyorum ki yere basan tartışmalar başlamış..Şimdi rasyonel yorumları görüyoruz.. Durduğu yerde kaçıyor gidiyor uçuyor yok 5 sene önce bugün neden böyle sözlerinin hiç önemi yok..Senaryo çizmeye de..Tekniğe boğulmaya da..Şimdi bugünün bir fotoğrafını çekelim

1- Ortada 5G lisans ihalesi yok henüz..Bu siyasal ve ekonomik ortamda 2020 içinde olur mu takip edin.

2-TT'nin Bankaların ve RYY % 55 hisse satışı için Morgan çalışıyor.Takip edin...Çinlilerle de görüşüyorlar..

3- Netaş bilanço biraz düzeldi ama 6 aylıkta ne olur bilinmez ama 9-12 aylıklarda kar yazabilir gibi takip edin.

4-ABD Çin'e atar yapıyor ama Kasım'a kadar bir halt yiyemez ama seçimi kazanırsa durum kötüleşir takip edin.

5- Yani hem konjonktür hem de hisse tam sürpriz..Adrenalin tavana vurur hissede...Ama siz seçtiniz..Sinirleri sağlam olan çıkarsa da inerse de ruh sağlığından olmaz...

İyi şanslar...Ytd

2. Tartışma aynen bu şekilde olsun benim kabulüm iyi pazarlar

3. https://www.google.com/amp/s/shiftde...-aciklandi/amp

En önemli konu yerlilik. Zaten bu hisse de olanlar adrenalin seviyor 😂

4. Şu konuyu da açıklayayım..Türkiye şuna geçiyor buna geçiyor hikayelerine....5G teknik çalışmaları dünyanın her yerinde tip örnekler olarak zaten yapılıyor ama genel entegrasyona geçilmesi ciddi emek ciddi sermaye ve ciddi teknik ve teknolojik dönüşüm gerektiriyor..Gerek ekipman gerekse baz istasyonların frekanslarının ayarlanması / üretilmesi / konuşlanması ve mevcut sisteme entegrasyonu çok kolay değil. Uzun zaman/ emek/ sermaye istiyor...Önce frekans ihalesi- Lisansın mevcut telekominikasyon şirketleri arasından nasıl paylaşılacağı buna göre kimin ne kadar yatırım yapacağı belirsiz..Ayrıca "01 dan bir yerde 5g kurulması çok daha kolay mesela İstanbul Havalimanı....Burada deneme amaçlı birşeyler yapıldı ama 4.5G den 5G'ye geçiş yukarıda saydığım teknik ve mali altyapılarından dolayı çok zor. Şimdi başlasan 3-4 sene sürer...Bilgi amaçlıdır tavsiye değildir.

5. Tesla ve elon musk da başlarken ise hayal kurdu. Tesla bu hayale inanlar sayesinde 5 yılda 100 usd den 1000 usd ye çıktı. Olmayabilir 'di de yatırım yapmak ve inanmanın riski de var. Bende netaş da ulak ve 5g yanında diğerler şeyleri de hayal ederek yatırım yaptım. Biliyorum 5g zor gelecek ama gelecek. Zaten vadeli ye yatırsam yıllık en baba yüzde 7 net veriyor yılda yüzde 10 da kazansam yeter. Benim düşüncem asla ytd

6. Bu arada Sanal ortamda da ne çok Borsa Yorumcusu, Tavsiyecisi, teknikçisi varmış..) adamın 3 takipçisi var..neler yazmış neler..Eeee sonra da kağıt tavana olurken hisseden nasıl çıkılır dediğimde birileri bana kızıyor sonra da 2 liradan 52 lira olmuş hisseyi alıp ağlamaya başlıyor...yazık..ytd

7. Ulan netaş seni 300 tl den alıp bölünmeden sonra 8 liradan satmistim hayatim kazigini atmistin bana aldik bakalim gene zamanin geldi mi gelmedi mi görücez.

8. Verecekler dikkat...ytd

Sayfa 364/756 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •