Sayfa 724/760 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734 ... SonSon
Arama sonucu : 6075 madde; 5,785 - 5,792 arası.

Konu: NETAS - Netaş Telekom

1. youtube.com da takip ettiğim her videosunda içimin şiştiği vah zavallı ülkem dediğim.. Yine ne pislikler ortaya saçılacak diye izlediğim gazeteci son videosunun bir yerinde ASELSAN ile ilgili önümüzdeki günlerde bir video yapacağını söyledi. İçinde Netaş ile bir şey var mı yok bilemiyorum tabi ki.. Ancak yine bu son videonun içinde Çinlilerin Türkiye'de satın almalar ile ilgilendiğini söyledi. Malum bizim büyük ortak Çinli.. Aselsan da savunma işinde, keza NEtaş ta öyle ya da böyle savunma, siber, güvenlik vs. işinde.. Yeni videoyu merakla bekliyorum, yayınlanınca izlenimlerini yine yazacağım..

Tarkan - Geççek
    https://www.youtube.com/watch?v=R6gSMSYKhKU

2. 26 Mayıs 2022 Devre Kesen Hareketler/İşlemler___Anlayan Beri Gelsin Bugün Ne Oldu?

Netaş
    Günsonu Kapanış:16,20 (alış:16,20 satış:16,22)
    En Düşük : 15,33
    En Yüksek: 16,75
    İşlem Adedi: 1,016,474

Bugünün Grafiği

KADEME ANALİZİ

3. 26.05.2022 20:00 tarihinde menkul kıymet bazında yayınlanan veriler

4. 27.05.2022 Kaynak: KAP -Yeni İş İlişkisi - MAŞALLAH! MAŞALLAH! MAŞALLAH!

Dosyalar:

Yeni İş İlişkisi 2022-05-27
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği Müşteri (Customer)
    Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı TTNET A.Ş.
    Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı %5,40
    Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı %4,43
    İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih 2022-05-27
    Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları -
    Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi Ciroya olumlu katkısı olması beklenmektedir.
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimiz, TTNET A.Ş. ile imzalanan VDSL Modem Çerçeve Sözleşmesi kapsamında; ev ve kurumsal abonelere sabit genişbant internet bağlantısı sunan ZTE WiFi 5 modem tedariği için 5.605.600 ABD Doları tutarında sipariş almıştır. ZTE WiFi 5 modem, dual band kablosuz ağ desteği ve VDSL teknolojisini kullanarak yüksek hızlı internet bağlantısı sağlamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Netaş: Şirketimiz, TTNET A.Ş. ile imzalanan VDSL Modem Çerçeve Sözleşmesi kapsamında; ev ve kurumsal abonelere sabit genişbant internet bağlantısı sunan ZTE WiFi 5 modem tedariği için 5.605.600 ABD Doları tutarında sipariş almıştır

5. Milli baz istasyonu ULAK ihracata başladı…09.03.2022 - 10:55 Güncelleme: 09.03.2022

Dün yani 29.05.2022 de youtube'de çok izlenen bir gazeteci Aselsan ile ilgili "ASELSAN'A ÇİN BÖYLE SIZDI" adlı bir haber yaptı. Konu Aselsan özelinde dönüyor olsa da ortak işkolu faaliyetleri, ve geçmişte ve bugün de Aselsan_Netaş ortak işleri nedeniyle bize de ucu dokunuyor, diye düşünüyorum. İşimiz siyaset değil, yatırımcıyız, oturun izleyin, haberiniz olsun..Tepkinizi gösterin. Pazara çıktığınızda 10 TL.ye 1 kg elma alırken gösterdiğiniz hassasiyet ve özeni, yüzbinlerce, milyonlarca para yatırdığınız şirketin hissesine de gösterin! Bugün Netaş yarın başka şirket, şirketler..
    Neyse, bu bağlamda habertürk yazarı Sn. Güntay Şimşek'in 09.03.2022 tarihli bu yazısını dikkatle okumak, anlamak zaruri olmuştur, bana göre. Netaş'ın Çinlilere satılmasının ülkemize, yatırımcılara avantaj mı, dezavantaj mı getirdiğini herkes sorgulamalı.. Son bir buçuk, iki yıllık BİST performansı yerlerde sürünüyor, mali tablolar rezalet! Ara ara burada yahut başka platformlarda Netaş'ın battığı, bittiği yazılıyor kasıtlı ya da değil.. Netaş'ın %15 in sahip bu TSKGV (Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı) ne iş yapar, hiç mi hesap sormaz yönetime. Eğer ortada bir hainlik, bir rüşvet, bir pis iş dönüyorsa, Netaş özelinde de birileri bu hainliğe göz yumuyorsa tekrarlıyorum Allah tez zamanda belalarını versin, sürüm sürüm sürünsünler, amin!
    Herkes kendi yorumunu yapacak, herkes kendine karar verip pozisyon alacak vs.vs..

"Milli baz istasyonu ULAK ihracata başladı
    Nereden nereye? Bin bir zorlukla bu ülkede milli ve yerli teknoloji geliştirmenin hikayesini, meşakkatlerini ben birebir yaşadım. "Türkiye kim, baz istasyonu yapmak kim?" diyenler olmuştu. Şu an 2 bin civarında milli, yerli baz istasyonu ülkemizde sahada kullanılıyor. 2 ülkeye de ihracat yapıldı (detaylarını daha sonra yazacağım). Ama bu noktaya gelmesi hiç de kolay olmadı. Kamuda, bürokraside gölge edeni çok oldu. Her şeye rağmen başarılı oldu. Ve ülkemizi baz istasyonu üreten 5 ülkeden birisi konumuna getirdi. ULAKın hikayesini dinlemeye hazır mısınız?

Türkiye, 4,5G ihalesiyle telekomünikasyon sektöründe yüksek teknolojide kabiliyet kazanmayı hedeflemişti. Bunun için de 2015te yapılan ihalede yerlilik kriteri yüzde 45 seviyesinde tutulmuştu. Haberleşme ve iletişim sektörünün hassas durumunu erkenden fark edip, milli teknoloji kazanımı için yola çıkan ve kaynak ayıran ise dönemin Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) olmuştu.

SSM çatısı altında Aselsan, NETAŞ ve Argela iş birliğiyle milli ve yerli baz istasyonu ULAKın yolculuğu böyle başladı. 2016 yılında ise Barsenoladaki Dünya Mobil Kongresi ve Fuarına (MWC) katılan Aselsanın standında ilk defa ULAK görücüye çıktı. Ben de bu haberi ilk duyuran olmuştum. Ama bundan 6 yıl önce işin ehemmiyeti, Türk mühendislerinin bu alandaki gayretleri tam olarak anlaşılmadığı için, bakanlıklardan, diğer kamu kurumlarından, sektörden ve medyadan gereken desteği görmedi. Desteği bırakın bu süreçte köstek olan da çok oldu.

İlk defa bir fuarda tek başına..
    Aradan geçen 6 yılda ULAK Haberleşme A.Ş. olarak ayrı bir şirkete dönüştü, markalaştı. Ayrı binaya taşındı. Çalışan sayısı e ulaştı. Aselsan-NETAŞ-Argela üçlüsü olarak yola çıktığında ULAK baz istasyonunun kalbini yapan ın içindeki bin kadar Türk mühendisiyle kısa süre sonra Çinli ye satıldığında üzülmüş, projenin zarar göreceğini düşünmüştüm. ULAK tek başına yola koyulduğunda daha enerjik bir hale geldi. Eksilerini, artılarını net görmeye başladı. Kısa sürede toparlandı. Barselonada NETAŞtan 60 mühendisin ULAK'a geçeceğini öğrenince sevindim. Çünkü bu 60 mühendis aynı zamanda ULAK'ın kalbini yapanlar. Zaten ZTE, ürünlerini Çinde geliştirip, üretip buraya getireceğinden öyle nitelikli mühendislere ihtiyaç duymuyordu. Bu sebeple ULAK yönetimini NETAŞ transferleri sebebiyle tebrik etmek lazım. Çok yerinde bir girişim olmuş.

Hedefi, çalışmaları artık daha net olan ULAKa hamisi Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) da daha fazla destek olmaya başladı. Böylece üçlü yapıdan, güçlü ve tek bir şirket olarak çıktı. Kendi ayakları üzerinde durmaya başladı. ULAK isimli 4,5G baz istasyonuyla birlikte yazılım tanımlı ağ teknolojileri (MİLAT Projesi) ve çekirdek şebeke (ÇINAR Projesi) gibi başka teknolojik gelişmelere de imza attı.

Türkiyeyi dünyada baz istasyonu geliştirip, üreten 5 ülkeden birisi yapan ULAK, şu ana kadar iki ülkeye ihraç edildi. Görüşme aşamasında olan başka ülkeler de var. MWC 2022de ise çeşitli ülkelerden şirketlerle, kamu otoriteleriyle ciddi müzakereler yapıldı. İhracatı çeşitlendirmek ve yurt dışında iş birliklerine vesile olacak irtibatlar sağlandığını da biliyorum. Kısa sürede ihracat yapılan ülke sayısı da yukarı çıkacaktır.

ULAK 6Gye özel hazırlanıyor
    ULAK Haberleşme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sami Tüfekçi ile Genel Müdürü Zafer Orhandan şirketin kaydettiği başarılara ilave olarak önümüzdeki yıllarda yeni başarıların habercisi olacak güzel bilgiler aldım. SSBnin desteğiyle İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Medipol Üniversitesinden 15 kişilik ekip 6G için çalışmalara başlamışlar. Türkiye, 6G standartlaşma aşamasına geldiğinde masada olacak. Bunun için bilim adamlarımızın ve mühendislerimizin 4 yılda 150-200 civarında patent geliştirmesi hedefleniyor.

Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı ve TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Arslanın öncülük ettiği 6G çalışmalarından çok şey bekleniliyor. Haklılar da, çünkü Hüseyin Hoca, telekomünikasyon alanında Türkiyenin yetiştirdiği küresel ölçekte önemli bilim adamlarımızdan. Türkiye 5Gde geç kaldığı için ülkemizin bu açığının 6Gde Hüseyin Hoca ve İTÜden hocaların ekipleriyle geliştirecekleri patentlerle kapatılması bekleniyor.

Öte yandan ULAK, bu yıl Barselonadaki fuarda kendi standında, Türkiyeyi telekomünikasyon alanında temsil eden tek markamız oldu. Fuarın çok iyi bir noktasında, şık bir stantla misafirlerini ağırladı. ULAK dışında bir de beyaz eşya sektörümüzün öncüsü Vestel kendi standıyla katılmıştı. Diğer firmalarımız ise İstanbul Ticaret Odasının (İTO) çatısı altında ve İTO Başkanı Şekib Avdagiç önderliğinde Barcelonadaydılar. Daha önce bu fuarda geniş standıyla yer alan bir GSM operatörü şirketimiz ise bu defa sadece ziyaretçi konumundaydı. Yani ULAK olmasaydı, Türkiyenin teknoloji serüveni adına MWC 2022de ciddi bir boşluk söz konusu olurdu.

Ayrıca Türkiyede nüfusu 500den az olan bin yerleşim yerini 4.5G ile buluşturacak Evrensel Projesi Faz 3te kullanılacak baz istasyonlarının tamamı milli ve yerli ULAK olacak. Bu haber de geçen hafta Barselonada ULAK standında yapılan törende duyuruldu. Evrensel 1 ve 2 fazlarında bu oranı yüzde 30du olduğu düşünülürse iyi bir gelişme gibi duruyor, ama altyapıyı yabancı firmalar yapacak. Yani milli baz istasyonunu da kursan kontrol yabancı firmalarda.
    Dijital çağda sivil/asker ayrımı kalmadı!

Yaklaşık 6 yıl önce ULAK sahneye çıktığında iki açıdan eleştirmiştim. Birincisi; Neden ayrı bir şirket olarak yapılandırılıp, markalaşmasına katkı sunulmuyor? diye sormuştum. Kısa sürede ULAK Haberleşme AŞ ortaya çıktı. İkinci eleştirim ise telekomünikasyon sektörüne teknolojik ürün geliştiren ULAK gibi bir şirketin savunma sanayi ile ilintili olmasının gelişmesine engel olacağını düşünüyordum. Bu düşüncenin değiştiğini söyleyebilirim. Zaten ULAK bir savunma sanayi projesi olarak yola çıkmasaydı, bugün hayatta olamazdı.

Günümüzde sivil tarafta geliştirilen birçok teknolojinin, yazılımın 5G teknolojilerinin, askeri alana nasıl uygun kriterlerle adapte edileceği konuşuluyor. Yakınsama çok hızlı oldu ve sanılandan çok daha geniş alanı kapsıyor. Asker/sivil ayrımı kalktı. Ülkelerin siber güvenliği ve veri muhafazası yeni çağın en önemli meselesi haline geldi. Siber güvenliğin yolu da, verileri korumak da iletişim ve haberleşme altyapılarının milli ve yerli olmasından, teknoloji hakimiyetinden geçiyor. Dolayısıyla ULAKın ülkemize tahminlerden öte katkısı olacaktır. Emeği geçenler bir kez daha teşekkürler.

Evet artık yapay zekanın, yazılımların, nesnelerin internetinin, siber güvenliğin, veri muhafaza etmenin konuşulduğu dijital dünyada sivil-asker, savunma sanayi-özel sektör ayrımı gibi boş işlerle uğraşmadan hızla eksiklerimizi milli ve yerli imkanlarla gidermeye bakmamız şart."

Kaynak: https://haber.aero/yazarlar/guntay-s...racata-basladi

6. Yeni iş almış süperonlıne dan ama nafile tahtacısı soros pu çocuğu...
    Biz Bu Vatanı Bir Toprak Parçası Diye Değil.TÜRK lüğümüze Yurt, Bayrağımıza Gönder, Uğruna Can Verecek Sevdamız Diye Sevdik...!

7.  Alıntı Originally Posted by emin Yazıyı Oku
    [B]
    ....
    SSM çatısı altında Aselsan, NETAŞ ve Argela iş birliğiyle milli ve yerli baz istasyonu ULAKın yolculuğu böyle başladı. 2016 k
    İlk defa bir fuarda tek başına..
    Aradan geçen 6 yılda ULAK Haberleşme A.Ş. olarak ayrı bir şirkete dönüştü, markalaştı. Ayrı binaya taşındı. Çalışan sayısı e ulaştı. Aselsan-NETAŞ-Argela üçlüsü olarak yola çıktığında ULAK baz istasyonunun kalbini yapan ın içindeki bin kadar Türk mühendisiyle kısa süre sonra Çinli ye satıldığında üzülmüş, projenin zarar göreceğini düşünmüştüm. ULAK tek başına yola koyulduğunda daha enerjik bir hale geldi. Eksilerini, artılarını net görmeye başladı. Kısa sürede toparlandı. Barselonada NETAŞtan 60 mühendisin ULAK'a geçeceğini öğrenince sevindim. Çünkü bu 60 mühendis aynı zamanda ULAK'ın kalbini yapanlar. Zaten ZTE, ürünlerini Çinde geliştirip, üretip buraya getireceğinden öyle nitelikli mühendislere ihtiyaç duymuyordu. Bu sebeple ULAK yönetimini NETAŞ transferleri sebebiyle tebrik etmek lazım. Çok yerinde bir girişim olmuş.

Kaynak: https://haber.aero/yazarlar/guntay-s...racata-basladi
    Netaştan 60 mühendis Ulak a geçecekmiş. Demek ki Netaş Zte e satılırken devlet bunu şart koymuş olabilir. Vay be 4.5G yi Netaş yapsın ve bu işten tek kuruş kazanmadan tüm birikimler bedavaya Ulak a geçsin. Olan da biz yatırımcılara olsun. Hisse yerlerde sürünüyor.

8. Yakın Tarihli Genel Kurullar

Sayfa 724/760 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •