Sayfa 86/759 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon
Arama sonucu : 6071 madde; 681 - 688 arası.

Konu: NETAS - Netaş Telekom

Karel ile metaş’ın karlılıkları arasında çok var ama!

2.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Karel ile metaş’ın karlılıkları arasında çok var ama!
    Doğrudur şu anki bilancolara göre öyledir. ..yalnız Netaş geleceği satinalarak çıkmak isterken karel şu anda bilanço gerçeklerini satinalarak çıkmaktadır. .

Netaş 5G zte ürünleri yerli olarak üretmeye başladıktan sonra bilancolarinda iyileşmeler olmalı. .ozeliklede bu yılın son çeyreği ile gelecek yılın ilk ceyreklerinde ciddi Yansımalar görmemiz muhtemeldir..

Zaten bu yüzden piyasa zaman zaman hisseyi çok agresif almaktadır. .
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Kareli aylardır taşıyorum dostlar ..az çok tanıyorum ki ilk iki çeyrek bilançosunu da doğru tahmin edebilmiş biriyim..
    Yalnız gelen Son haberlerinden sonra nasıl ki Netaş yetkilileri heyecanlanmış ise bir yatırımcı olarak biz de heyecanlanmaktayız. ..çünkü potansiyel büyüktür. .

Tabi bu güne kadar bilançoları iyi gelmemiştir umulur ki beklenen bilançolar da iyi gelsin..iyi geldiği taktirde netaşa güven artacaktır. .

Merak ile o bilançoları görmek isterim...

4. Haftaya yatırımcı İlişkileri ile görüşmek isterim..merak ettiğim bazı konular var..aldığım bilgileri burada da paylaşmak isterim..

5. Altın vuruşla gittiği fiyatı baz almak çok mantıklı bir yaklaşım görülmüyor. O dönemde hisse yerinden kalktığı için alıp satmadım, arsa satışı meselesi vardı. Hisse çok ciddi operasyon geçirdi, şimdi burada olup yakınanlar ekseriyetle o yükselişin cazibesine kapılıp kalktığı yere bakmadan, firmanın o zamanki verilerle kaç lira edebileceğini hesab etmeden atlayanlar maalesef. Firmanın bir yetkilisinin tv. de 2019 değil ama 2020 bizim yılımız olacak demişti hatırladığım kadarıyla. Kareldeki durum çok farklı hisse tamamen taleple yükseliyor. Üç yıl önce adı sanı bilinmeyen bir firma iken artık ayakkabı boyacısı bile karel nasıl abi diye soruyor, satanda alttan tekrar yerine koyma düşüncesiyle satıyor, tekniği iyi bilen nasibi olan bunu başarıyor.

Zirveyle ilgili örnek alcateldir, 20 yıl önceki zirvesinin bir hayli altında hala, 7 yıl çok kısa bile kalıyor onun yanında.
    Son düzenleme : kitapci34; 12-10-2019 saat: 21:50.

6. Madem bu kadar yoğun!!!!! Bilgi paylaşımi var. Birincisi dunyada hali hazırla 5G teknolojisinin standartlari ortaya konmadi. Netasın yerlileştirdim dediği ürün ileride 5G alt yapisinda da kullanilabilirligi olabileceği on görülen fiber kablodur.
    Bunun içinde 3 gsm operatorü durup dururken yer altina fiber döşer mi? Bence büyük soru işareti?????
    Nasreddin hoca misali göle maya çalacaksak tabiki buyrun da; biraz gercekci olun hiçbir siparişi alinmamiş fiber kablodan son ceyrek yada 2020 birinci ceyrek ciddi kar beklemek hayal olur.
    Yil sonu bilançoda 92 ve hatta ucuncu ceyrekte buda artabilir. Bu zarar kapatilip cuzi bir kar gelsin öpup basimiza koyalim
    Bu arada bilanço okumayi teknik temel analiz incelemeyi yapip konusalim. 2010 yilinda %11 lerde olan karlilik %0.3 kadar düştü.
    Bu hissenin operasyon yemesi ciddi yukselisi oncesi yukselerek degildir. Bu hisse aşağı basilarak operasyon yedi. Tum bunlari gecmis hareketleri inceleyip bilanço okuyup temel teknik konuşabilecek birileriyle yapabiliriz. Siz fiber kabloyu birakin. IFF Mode 5 teslimatinin parasi bizi ihya eder ama bu yonetim o parayi sifirlamak için zarari zaten büyüttü.

7. O altın vuruşda 30 liralardan hızlıca kalktığında biraz gecikmeli ( 40,45 arası) 100 liraya kadar yolu vardır dediğimi hatırlıyorum çevreme, yukarısı balondu (350 lirayı gördu yanılmıyorsam) öz sermaye de, kar da yaptığı ciro da şu an aklımda yok.

8. kara pazartesi

Sayfa 86/759 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •