Sayfa 146/387 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon
Arama sonucu : 3093 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Yani; İŞler çok kötü ne yapsak acabaaa tadında ve renklerinde bir tablo var dersek bence haksızlık etmiş oluruzHerkese önce sağlık sonra bol kazanç..
    Sayin Flamenco, kira oranlari tatmin edici ama 2 ceyrektir bakim gideri adi altinda yuksek faliyet gideri yazilmakta. Kira gelirleri 50 milyonun ustunde ama sirketin faliyet kari 39 milyon TL. Net borc/kira geliri hesabi yerine net borc/faliyet kari hesabi yapmak daha dogru sanki?

Yuksek faliyet giderlerini onumuzdeki ceyrektede yazacakmi merak etmekteyim, zira bakim hizmetlerini baska bir grup sirketinden almakta...

2.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Yani; İŞler çok kötü ne yapsak acabaaa tadında ve renklerinde bir tablo var dersek bence haksızlık etmiş oluruzHerkese önce sağlık sonra bol kazanç..
    hisseyi en iyi tanıyan flamenco yazdıkça hisse düşüyor şaka bir yana tespitleriniz çok doğru ama maalesef başında 1 olmayınca hisse ile ilgili geriye sadece bolca sıfır kalıyor, oda anlam ifade etmiyor. başındaki 1 de patron maalesef..
    uzun vadeli yatırımın inancı öldüren hisse halka arz olalı 9 yıl olacak, sonuç kocaman sıfır...hisse gidebilir belki bundan sonra ama, hisseye inanan ve yatırım yapan değilde, fırsatçı, günlükçüler, spek kazanırsa daha da kötü, paranın çoğu veya azı olmaz. bereketi olur, belki patron çok kazanır ama bereketini görmez bence... en kısa sürede hisseyi en azından 0,35-0,45 usd seviyelerine getirip, ayrılmak isteyenlere fırsat vermeli sonra ister farklı galaksiye gitsin, ister dünyanın merkezine..
    herkese hayırlı cumalar dilerim

3.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Sayin Flamenco, kira oranlari tatmin edici ama 2 ceyrektir bakim gideri adi altinda yuksek faliyet gideri yazilmakta. Kira gelirleri 50 milyonun ustunde ama sirketin faliyet kari 39 milyon TL. Net borc/kira geliri hesabi yerine net borc/faliyet kari hesabi yapmak daha dogru sanki?

Yuksek faliyet giderlerini onumuzdeki ceyrektede yazacakmi merak etmekteyim, zira bakim hizmetlerini baska bir grup sirketinden almakta...
    Bakım onarım giderlerindeki artışların yürüdüğü patikanın, şirketin içinden olanlar dışında öngörülebilirliği çok kolay olmasa gerek..
    Mesela 2018 yılı içinde Bakım onarım ihtiyacının çeyrek bazda 1053 olduğu, 428 olduğu zamanlar da var son çeyrek ve önceki gibi yüksek olduğu zamanlar da..Tabii ki hepimiz kendi perspektiflerimize göre bir tablo üretiyoruz..Ve pek tabii ki sizin önermenize karşılık olarak "Yok yoook benim yaptığım daha doğru" diyemem..
    Kendi adıma önemsediğim konu..
    "Yaw borçlanıyoruz iyi güzel de bu borçlanma işe yarıyor mu yaramıyor mu? sorusuna cevaben..borçlarımızla kira gelirlerimiz arasındaki makasın seyri..
    Bazı şirketlerin borçlanarak yaptığı yatırımlar adeta çölde dikilen okaliptüs ağacı..Biz nereye ne ekiyoruz..?Ve ne bitiyor..Ben kendi adıma ona bakıyorum..bizimki çöldeki okaliptüs ağacı değil mesela
    Hisse fiyatımız konusunda..
    "Yok canım siz de hiiç şükretmeyi bilmiyorsunuz!!" denecek bir tablo var diyemeyiz pek tabii ki..O konuda Sn MHTMHT2 de, siz de haklısınız ..Doğrusu ben de çok memnunum diyemem..isteriz ki şimdi bile şööle bir 2-2,5 falan olsun..ne güzel olur.Kendi adıma hedeflerin daha yüksek olacağını ısrarla düşünüyorum..
    Ancak şunu da teslim etmeliyim sanırım..
    Halka arz seferberliği rezaletinde arz edilmiş şirket olan RYGYO'nun 2010 yılından bu yanaki kira gelir artışı, portföy büyümesi gibi başlıklarda oldukça yüksek bir performans gösterdi..Hatırladığım kadrıyla 2010 kira gelirlerimiz 11 milyon mu neydi?
    Çok klişe olacak ama..yatırımcı sabrının meyve vereceği tarihlere yaklaşıyor olmalıyız diye düşünüyorum..
    Aynı şeylerri yazıyor gibi görünmek istemem ama.. 210-230 milyon arasına yükselecek kiralarımızla ve yatırım hevesimizin de bir miktar nefes alıp dinleneceğini varsayarak..borçlarımızın azalması hem öz kaynağımızı arttıracak, hem finansman yükümüzü azaltacak, hem de artık sadece değer artışı kaynaklı değil, NET nakit karlar da göreceğiz...
    Not: portföyümdeki diğer hisselerle ilgili olan diğer forumlarda da genel ortalamaya göre belirgin bir iyimser olarak algılandığımı itiraf etmeliyim.. dediğim gibi hepimizin yatırımcı parmak izlerimiz farklı farklı..ve dolayısı ile perspektiflerimiz de

4. Hisse halka arz olduğunda 0,40-0,45 sent aralığında idi. Bugün 0,12-0,13 cent nerdeyse 1/4 inmiş. Flamenco dediğiniz 2-2,5 tl aralığı şu an halka arz aralığı zaten. Şu an hisseye yatırım yapan güvenen herkes zararda. Yazık değilmi yatırımcıya, bize.yıl olmuş 2019, halka arz 2010. Literatürde dahi uzun vadeli 3-5 yılı göze alarak yatırım diyor. Biz x2 yapmışız hala bırsey yok. İnan şu an birkaç milyon dolarım olsa gıcıklığına bütün hisseleri toplarım. Allah aşkına 5 milyon USD olan şu an hisse fiyatını kaça çıkarır bu hissede. Kendisi de neden toplamıyor bunu da anlamış değilim. Norveç fonunun hisseleri vardı halka acık kısmının 4 te biri bunlardaydı. Hala duruyor sanırım. Hisseye güvenip Nasıl hissede duruyorlar. Yatırımcısı hiç mi hesap sormaz. Çok güveniyorlarsa pul olmuş hisseyi neden toplamazlar. İnan şu an fiyatı 1,5 tl ye çekseler küçük yatırımcının %90 ı dökerler. USD bazlı oysa herkes hala zararda ayrılmış olur. Norveç fonu geçmiş yıl elde edemediği faiz gelirleri ile hisse maliyeti kaça gelmiştir. Min. 0,60 sent ve yukarısıdır. TL fiyatını siz hesaplayın. Dolar fiyatı 7-8 tl ye yukselse, hisse 0,60 tl ye geri çekilse dolar bazlı fiyatını siz hesaplayın gayri. Maalesef 2010 yılından bu yana analiz ettiğimizde reysaş ile bu borsanın en adı kağıtları. Bundan daha adı kağıtlar bile bu dönem zarfında 2-3 kez yükselip yatırımcısına ayrılma fırsatı vermiştir. Patrona sesleniyorum paranın azı çoğu olmaz bereketi olur. Kimine bin tl servettir kimine 100 bin çerez parası. Hissene sahip çık, belki Birgül çok para kazanırsın ama, sana güvenilen yatırım yapanların ahı yüzünden hiç bereketini görmezsin.

5. [IMG][/IMG]
    templeton 24 575 397 hisse
    SC fundamental 6 348 462 hisse
    Pension reserves 1 549 099 hisse
    halka açık kısım 93 618 301 hisse...Norveç hükümet fonu hazirunda yok sanırım onlar çıkmıştı..templeton hala var..
    yabancı fon toplamı da yaklaşık halka açık kısmın üçte biri..
    heh... ilk katıldığım toplantıda, sanırım saçım yüzünden, Durmuş Bey beni Norveç hükümet fonu temsilcisi sanmıştı

Yatırımcı ilişkilerini aradım.

2019 kira geliri beklentileri 280 milyon tl.
    Faaliyet kar marjındaki azalışın geçici olduğu geçen yılların ortalamalarına yaklaşacağı söylendi.
    Sur yapıdan 2019 sonu 2020 160 milyon tl bekliyorlar.

Burası çok önemli

"Biz bedelliyi değil temettü ve bedelsizi düşünüyoruz gelecek yıllar için" diyorlar.
    Bedelli olacağını artık kesinlikle düşünmüyorum.

2021 sonunda borçları bitirmekten bahsediyorlar , kira gelirlerindeki artış ve sur yapı gelirleri ile bunun olacağından bahsediyorlar ama
    bana çok gerçekçi gelmiyor olsa da borçlar çok makul seviyelere çekilecektir diye düşünüyorum.
    Yaptıkları büyük yatırımların artık meyvelerini topluyorlar.

N11 , Trendyol gibi e- ticaret müşterileri var.
    E ticaret çok hızlı büyüyor , depo ihtiyaçları da çok fazla.
    Her şey rygyo lehine gibi görünüyor.
    Kira gelirleri yeni depoların kiralanmasıyla bu yıl 280 milyona ulaşırsa kur artışlarının yükü risk oluşturmaz.

PD/DD 0.17

8.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkilerini aradım.

2019 kira geliri beklentileri 280 milyon tl.
    Faaliyet kar marjındaki azalışın geçici olduğu geçen yılların ortalamalarına yaklaşacağı söylendi.
    Sur yapıdan 2019 sonu 2020 160 milyon tl bekliyorlar.

Burası çok önemli

"Biz bedelliyi değil temettü ve bedelsizi düşünüyoruz gelecek yıllar için" diyorlar.
    Bedelli olacağını artık kesinlikle düşünmüyorum.

2021 sonunda borçları bitirmekten bahsediyorlar , kira gelirlerindeki artış ve sur yapı gelirleri ile bunun olacağından bahsediyorlar ama
    bana çok gerçekçi gelmiyor olsa da borçlar çok makul seviyelere çekilecektir diye düşünüyorum.
    Yaptıkları büyük yatırımların artık meyvelerini topluyorlar.

N11 , Trendyol gibi e- ticaret müşterileri var.
    E ticaret çok hızlı büyüyor , depo ihtiyaçları da çok fazla.
    Her şey rygyo lehine gibi görünüyor.
    Kira gelirleri yeni depoların kiralanmasıyla bu yıl 280 milyona ulaşırsa kur artışlarının yükü risk oluşturmaz.
    280 milyon TL kira gelirinde bir hata var sanırım,

Genel kurulda 2020 yılı kira gelirlerinin 230-240 arasında olacağı konuşuluyordu.

Sur yapıdan ise bekledikleri rakam çok iddalı tüm dairelerin satılacağını düşünüyorlar herhalde.

Syn flamenco daha konuya hakim genel kurula katılmıştı kendileri , bilgilendirirse güzel olur

SYG

Sayfa 146/387 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •