Sayfa 155/386 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Beklediğim teknik düzeltmenin desteğindeyiz 90 030 gördük
    90 000' in hemen üzerinde 90 000 - 90 500 aralığında 21 ve 50 ağırlıklı ortalamalar var.
    Normal şartlarda buradan tepki vermesi gerekir.

Desteğini kırması da benim için çok bir anlam ifade etmez.
    99 000 ya da 106 000' i öyle ya da böyle görecekler.

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku

Şu anda borsa 106 000 düşüşünün fibonacci %50 düzeltme seviyesine yakın durumda (94 000). Buradan endekste bir realizasyon olasılığı olsa da 90 000 üzerinden yönünü tekrar yukarıya çevireceğini düşünüyorum dolayısıyla endeksteki pozitif algı devam edeceğinden
    Rygyo' da olumsuz bir durumun oluşacağını düşünmem.

2.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Beklediğim teknik düzeltmenin desteğindeyiz 90 030 gördük
    90 000' in hemen üzerinde 90 000 - 90 500 aralığında 21 ve 50 ağırlıklı ortalamalar var.
    Normal şartlarda buradan tepki vermesi gerekir.

Desteğini kırması da benim için çok bir anlam ifade etmez.
    99 000 ya da 106 000' i öyle ya da böyle görecekler.
    Bu s400 krizi etkiler mi

Neden borsada 99 000 - 106 000 görülebileceğini düşünüyorum ?
    Neden S400' ün o kadar da önemli olmadığını düşünüyorum ?

Endeksin son 30 yıllık grafiğine ve bu grafiği şekillendiren olaylara baktığımızda "haberin kendisinden çok hangi fiyat seviyelerinde ne tür hareketlere neden olduğunun çok daha önemli olduğunu görüyoruz"

S400 zaten aylardır fiyatlanıyor , seçimin yenilenmesi ve swap krizi ile birlikte hisseler zaten anormal seviyelere düştü.
    Dolayısıyla "borsa sert yukarı hareket yapsa bütün yorumcuların tv ekranlarına çıkıp borsa ucuz bu yüzden yükseliyor" dediklerini duyarsınız.

Şu anda insanların %90' ı S400 nedeniyle gerilen ABD ilişkileri ve Kıbrıs sorunu nedeniyle borsanın düşeceğini düşünüyor.
    Yerli yatırımcının döviz pozisyonu rekor seviyede.

Borsanın en temel kuralıdır , %85 bir şeye inanıyorsa o gerçekleşmez.

Herkes dövize koşuyorsa dövizin getirisi borsanın ve enflasyonun altında kalır.
    Herkes borsanın düşeceğini düşünüyorsa "onlar yükselişe inanana kadar ısrarla yukarı gider orada kalır

Peki borsanın dibini bulduğunu ve yükselmesi gerektiğini neye dayanarak söylüyorum.

Borsa bir orkestra hisseler de enstrumanlardır , onlar çalındığında nihai olarak bir müzik ortaya çıkar yani bizim gördüğümüz endeks rakamı. Çoğu zaman bütün ensturmanlar aynı tonda çalınmaz. Birkaç enstruman çalındığında müziğin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Bazen holdingleri alırlar , bazen bankaları satarlar , bazen emtia hisseleri bazen tcell bazen bim gider.

Bora 120 000' den aşağı düşerken endeks henüz 100 000 altına gelmeden bankalar 85 000 seviyelerine gerilemişlerdi.
    Endeks dip kırmamasına rağmen bankalar ve bazı hisseler dip kırıyorlardı , tepkilerde de endeksin bulunduğu seviyenin daha altında
    noktalardan yeniden satış yiyorlardı. Bu durum endeksteki düşüşün , satışın , çöküşün, adına ne derseniz deyin devam ettiğini gösteriyordu.

"Fakat artık bu durum değişti"

Endeks yeni dipler yaparken çoğu hisse yapmıyor , diplerini daha yüksek seviyelerde oluşturuyor.
    Tepkilerde de endeksin yükseldiği seviyelerin üzerindeki noktalara ulaşıyorlar.
    Örnek sahol endeks 94 500 gördüğünde 99 000 endeks seviyesindeki fiyatını gördü.
    Ya da ttkom endeks 94 500 gördüğünde 100 000 endeks seviyesinin de üstünü gördü.

84 000 endkeste garan 5.5 civarındayken
    82 500 endekste garan en düşük 7 seviyelerini gördü.

Butün hisseleri aynı adda alsalar , ya da verseler endeks her iki yönde de çok anormal seviyeleri görür.
    "Butün enstrumanlar çoğu zaman aynı anda çalınmaz"
    Dolar yukarı gidecek olsa ttkom gibi açık pozisyonu olan hisseleri koşturmazlar.

En temel gerçek hisselerin çok ucuz olduğu "tarihi fırsat seviyelerinde işlem görüyorlar"
    S400 en geç 3 - 4 ay sonra netleşmiş bir konu olacak.
    "Sonrasında ne var ona bakmak gerek"
    Sonrasında düşen enflasyon ve faiz indirimleri var. Riskli krediler sorununun nasıl çözüleceğinin netleşmesi var.
    Patlayan turizm azalan cari açık , düşük petrol fiyatları var , ABD faiz indirimi var , gelişen ülkelere para girişi var.

4.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Neden borsada 99 000 - 106 000 görülebileceğini düşünüyorum ?
    Neden S400' ün o kadar da önemli olmadığını düşünüyorum ?

Endeksin son 30 yıllık grafiğine ve bu grafiği şekillendiren olaylara baktığımızda "haberin kendisinden çok hangi fiyat seviyelerinde ne tür hareketlere neden olduğunun çok daha önemli olduğunu görüyoruz"

S400 zaten aylardır fiyatlanıyor , seçimin yenilenmesi ve swap krizi ile birlikte hisseler zaten anormal seviyelere düştü.
    Dolayısıyla "borsa sert yukarı hareket yapsa bütün yorumcuların tv ekranlarına çıkıp borsa ucuz bu yüzden yükseliyor" dediklerini duyarsınız.

Şu anda insanların %90' ı S400 nedeniyle gerilen ABD ilişkileri ve Kıbrıs sorunu nedeniyle borsanın düşeceğini düşünüyor.
    Yerli yatırımcının döviz pozisyonu rekor seviyede.

Borsanın en temel kuralıdır , %85 bir şeye inanıyorsa o gerçekleşmez.

Herkes dövize koşuyorsa dövizin getirisi borsanın ve enflasyonun altında kalır.
    Herkes borsanın düşeceğini düşünüyorsa "onlar yükselişe inanana kadar ısrarla yukarı gider orada kalır

Peki borsanın dibini bulduğunu ve yükselmesi gerektiğini neye dayanarak söylüyorum.

Borsa bir orkestra hisseler de enstrumanlardır , onlar çalındığında nihai olarak bir müzik ortaya çıkar yani bizim gördüğümüz endeks rakamı. Çoğu zaman bütün ensturmanlar aynı tonda çalınmaz. Birkaç enstruman çalındığında müziğin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Bazen holdingleri alırlar , bazen bankaları satarlar , bazen emtia hisseleri bazen tcell bazen bim gider.

Bora 120 000' den aşağı düşerken endeks henüz 100 000 altına gelmeden bankalar 85 000 seviyelerine gerilemişlerdi.
    Endeks dip kırmamasına rağmen bankalar ve bazı hisseler dip kırıyorlardı , tepkilerde de endeksin bulunduğu seviyenin daha altında
    noktalardan yeniden satış yiyorlardı. Bu durum endeksteki düşüşün , satışın , çöküşün, adına ne derseniz deyin devam ettiğini gösteriyordu.

"Fakat artık bu durum değişti"

Endeks yeni dipler yaparken çoğu hisse yapmıyor , diplerini daha yüksek seviyelerde oluşturuyor.
    Tepkilerde de endeksin yükseldiği seviyelerin üzerindeki noktalara ulaşıyorlar.
    Örnek sahol endeks 94 500 gördüğünde 99 000 endeks seviyesindeki fiyatını gördü.
    Ya da ttkom endeks 94 500 gördüğünde 100 000 endeks seviyesinin de üstünü gördü.

84 000 endkeste garan 5.5 civarındayken
    82 500 endekste garan en düşük 7 seviyelerini gördü.

Butün hisseleri aynı adda alsalar , ya da verseler endeks her iki yönde de çok anormal seviyeleri görür.
    "Butün enstrumanlar çoğu zaman aynı anda çalınmaz"
    Dolar yukarı gidecek olsa ttkom gibi açık pozisyonu olan hisseleri koşturmazlar.

En temel gerçek hisselerin çok ucuz olduğu "tarihi fırsat seviyelerinde işlem görüyorlar"
    S400 en geç 3 - 4 ay sonra netleşmiş bir konu olacak.
    "Sonrasında ne var ona bakmak gerek"
    Sonrasında düşen enflasyon ve faiz indirimleri var. Riskli krediler sorununun nasıl çözüleceğinin netleşmesi var.
    Patlayan turizm azalan cari açık , düşük petrol fiyatları var , ABD faiz indirimi var , gelişen ülkelere para girişi var.
    neden bıst ile ilgili güzel olan bu analizi bu forumda paylaşıyorsun.. genelde borsa genelde olan başlıklara bu tarz yazılar yazılır.
    rygyo başlığında bugüne kadar bu tarz analizler olmazdı. eğer speksen hisseyi yükselt de bizde yolumuzu bulalım...

5. devir in başlığına ve başka başlıklara da aynı yazıyı koymuşun ilginç

6.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    onu ben bilemiyorum ama şöyle , son dakikalarda inadına alışa verilerek 69 yerine 68 den kapanmasını kim istediyse ayrıca geçen hafta 0.74 e geldiğinde aniden 0.72ye çakarak çıkışı sabote eden de muhtemel ayni kişi veya grup
    net olan tek şey birinin hisseyi baskıladığı, ne zamanda yükselmeye kalksa sürekli devre kesici devreye girdi...

7. Parasever ,dostum ,analiziniz son derece detayli ve benim aklima yatti yaziniz ,emeginiz icin tesekkurler , simdi gercekten bende yabanci oranlarina baktim mesela halkbank ,thy den cikmislar ama ttkom pegasus a girmisler oran yine genel % 64.5 gibi , yani borsadan ciktilar falan densede hic bir sey degismemis ciktiklari var girdikleri var , fakat bir kesim surekli dolar 12 tl borsa 60 bin vurguluyor dolarin stabil halini de 8 lira yazmislar insallah olmaz bakalim

Alıntı Originally Posted by MHTMHT2 Yazıyı Oku
    neden bıst ile ilgili güzel olan bu analizi bu forumda paylaşıyorsun.. genelde borsa genelde olan başlıklara bu tarz yazılar yazılır.
    rygyo başlığında bugüne kadar bu tarz analizler olmazdı. eğer speksen hisseyi yükselt de bizde yolumuzu bulalım...
    Bist otobandır , hisselerde üzerinde giden arabalardır.

Yolu bilmezsen hedefe varamazsın

Bu tahtadaki spekülatör bence endeksten anlamıyor o görsün diye burada yayınlıyorum

Ayrıca borsa genel ve Viop başlıklarında da paylaştım

Ayrıca Desidero74 sormuş.
    Son düzenleme : parasever; 14-06-2019 saat: 18:07.

Sayfa 155/386 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •