Sayfa 175/387 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Satanlar eninde sonunda defter değerine bakıp ucuz olduğunu görüp yüksek fiyattan geri alıma razı olacaklar

Kim alıyor skim satıyor baktığımızda bence bugün yabancı alımı var.

"Dolar' ın yükseleceğine inananlar , düşeceğine inanmadıkça geri çekilmeye devam edecek , muhtemelen 5.5' i görecek"

Dolar' ın yükselişine yatırım yapmak bu dönemde "delilik"
    selçuk geçer diye bir ekonomist var you tube de 28 29 Haziran'da G20 zirvesinde sorun çıkacağını Amerika ile Türkiye arasında problem oluşacağını söylüyor Bu da doların çıkması demek diyor Ayrıca Avrupa Birliği'nin ülkelerinin çoğunluğunun Türkiye'nin güney Kıbrıs açıklarında Petrol aradı takdirde yaptırım uygulayacağını söylüyorlar Buradaki en önemli sorun ihracatın en büyük miktarının Avrupa'ya ve Almanya yapılması yani sorun hem Amerika ile hem avrupa'yla tamam da Bıçağın kemiğe dayanması gibi buradan dolar çıkar mı Çıkmaz mı Şimdi bunu bir yorumlarsan iyi olur teşekkürler Ha bu arada döviz hesapları doğru senin dediğin gibi tarihi zirvesinde 217 milyar dolarla bu konuda haklısın ancak Selçuk geçer sabit kur rejimi ile dönebileceğini Yani benim anladığım bir gecede döviz hesaplarından TL'ye dönüşeceğini ya da dönüştürülebileceğini söylemek istemiş biraz marjinal Ama yüzde sıfır değil yüzde bir olsa bile gerçekleşirse %100 olur Bunu da bir yorumlarsan iyi olur teşekkürler para sever dostum

2. Parasever dostum hissede ikimiz kalmışız, bazıları ayrılmış. Yalnız hedef olarak belirlediğin rakamlar düşük bence

3.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    0.80 üzerinde tutunmayı başaracak ve TOBO formasyon hedefi olan 0.9 seviyesini görecek
    Allah aşkına 0,9 hedef nedir ya büyük düşünün biraz.

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    selçuk geçer diye bir ekonomist var you tube de 28 29 Haziran'da G20 zirvesinde sorun çıkacağını Amerika ile Türkiye arasında problem oluşacağını söylüyor Bu da doların çıkması demek diyor Ayrıca Avrupa Birliği'nin ülkelerinin çoğunluğunun Türkiye'nin güney Kıbrıs açıklarında Petrol aradı takdirde yaptırım uygulayacağını söylüyorlar Buradaki en önemli sorun ihracatın en büyük miktarının Avrupa'ya ve Almanya yapılması yani sorun hem Amerika ile hem avrupa'yla tamam da Bıçağın kemiğe dayanması gibi buradan dolar çıkar mı Çıkmaz mı Şimdi bunu bir yorumlarsan iyi olur teşekkürler Ha bu arada döviz hesapları doğru senin dediğin gibi tarihi zirvesinde 217 milyar dolarla bu konuda haklısın ancak Selçuk geçer sabit kur rejimi ile dönebileceğini Yani benim anladığım bir gecede döviz hesaplarından TL'ye dönüşeceğini ya da dönüştürülebileceğini söylemek istemiş biraz marjinal Ama yüzde sıfır değil yüzde bir olsa bile gerçekleşirse %100 olur Bunu da bir yorumlarsan iyi olur teşekkürler para sever dostum
    Kendiniz yazmışsınız "Selcuk Geçer diye bir ekonomist var" demişsiniz.
    Bahsettiğiniz kişi bir ekonomist olduğundan "G20 zirvesi ve ABD Türkiye ilişkileri onun uzmanlık alanı değil sanırım"
    Dolayısıyla bu konulardaki varsayımları üzerine inşa ettiği "ekonomi yorumu da benim açımdan çok da dikkate değer olmaz."

Bence Kıbrıs ve ABD Türkiye ilişkileri , ile ilgili eski diplomatların , eski üst düzey askerlerin ne düşündüklerine bakın.
    Bu konulardaki en yüksek olasılıklar üzerine yapılan Dolar yorumlarına bakın.

Amerikan , İngiliz ve Rus yorumcuları da bir dinleyin.

Sabir kur rejimi ile ilgili yine kendiniz yazmışsınız "biraz marjinal " demişsiniz.
    Finansal piyasalarda yüksek olasılıklara yatırım yapan daima kazanır , marjinal durumların gerçekleşmesini umanlar ise çölde yağmur duasına çıkanlar gibidirler , 100 yılda belki bir kere yağar yani yine sizin dediğiniz gibi "sıfır olasılık değil".
    Burada sıfır olasılık değil derken yağmur olasılığından bahsediyorum yoksa sabit kura geçme olasılığı bence sıfır, bana göre bu olasılık kesinlikle "0" dır.
    "Önemli ekonomistlerin ve borsacıların ortak düşüncesi.

Ayrıca bahsettiğiniz kişi ulusal kanal' da yorum yapmış ; ahaber ve ulusal kanal yorumcularının yaptıkları yorumlara ben şahsen farklı kaynaklara bakmadan bir mana yüklemem.

"Dünya ekonomisi yeniden ciddi bir krize girmediği sürece dolar yükselmez"
    Bu yüzden ben şu anda S400 ya da Kıbrıs sorununu düşünmeyi çoktan bıraktım.

Kıbrıs konusunda yorumcuların ortak kanısı:
    "Eğer çıkarılan gaz deniz hatları ile Avrupa' ya taşınmak istenir ise normal piyasa fiyatının çok üzerinde bir maliyet oluşur dolayısıyla öyle ya da böyle bu gaz Türkiye' den geçecek. Bu işten Türkiye ve Mısır en karlı çıkan ülkeler olacak."

ABD Türkiye ilişkileri eğer kötüleşecek olsaydı dolar şimdi burada olmazdı, borsa da 96 000 test etmezdi.
    Not artırımı, not indirimi gibi olayları önceden bilenler emin olun bu konularda da önceden bilgi sahibidirler ya da marjinalleri dinlemek yerine en iyi uzmanların fikirlerini yatırım denklemlerine bir sabit olarak eklemişlerdir.

"Piyasalar geleceği önceden fiyatlar"
    Yabancı girişi olumsuz bakış açılarının olumlu önde evrileceğini gösteriyor.

Tekrar söylüyorum "yüksek fiyatlardan dolar alıp hala yükseleceğine inananlar, düşeceğine inanana kadar Dolar düşmeye devam edecek"

İmzama dikkat edin.
    Aynı şeyi uzman dediğiniz kişiler için de yapın
    "Sürekli yanılan bir kişinin yorumlarını okumak , izlemek için zaman kaybetmeyin"

Alıntı Originally Posted by ufuktakiler Yazıyı Oku
    bugünki işlemler geçenki yatırım finansın işlemine benziyor.
    yatırım finans phılıps ve ünlü alıyor.
    a1 kapital iş yatırım ve info satıyor.

elinde olanlara çorba parası verdiler afiyet olsun.
    Gün sonunda baktım haklısınız.

Alıntı Originally Posted by MHTMHT2 Yazıyı Oku
    Allah aşkına 0,9 hedef nedir ya büyük düşünün biraz.
    Bu hedef temel analiz hedefi değil, kısa vadeli teknik analiz hedefi ; geçmişte eklediğim grafiklere bakarsanız TOBO formasyonu hedefi olarak bu seviyeye dikkat çektiğimi görebilirsiniz.

Zamanla 1.75 civarındaki zirveyi bile aşacağını düşünüyorum

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Ters Omuz Baş Omuz formasyonu sert yukarı harekete işaret ediyor.

0.88 - 0.91 hedef

8.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Kendiniz yazmışsınız "Selcuk Geçer diye bir ekonomist var" demişsiniz.
    Bahsettiğiniz kişi bir ekonomist olduğundan "G20 zirvesi ve ABD Türkiye ilişkileri onun uzmanlık alanı değil sanırım"
    Dolayısıyla bu konulardaki varsayımları üzerine inşa ettiği "ekonomi yorumu da benim açımdan çok da dikkate değer olmaz."

Bence Kıbrıs ve ABD Türkiye ilişkileri , ile ilgili eski diplomatların , eski üst düzey askerlerin ne düşündüklerine bakın.
    Bu konulardaki en yüksek olasılıklar üzerine yapılan Dolar yorumlarına bakın.

Amerikan , İngiliz ve Rus yorumcuları da bir dinleyin.

Sabir kur rejimi ile ilgili yine kendiniz yazmışsınız "biraz marjinal " demişsiniz.
    Finansal piyasalarda yüksek olasılıklara yatırım yapan daima kazanır , marjinal durumların gerçekleşmesini umanlar ise çölde yağmur duasına çıkanlar gibidirler , 100 yılda belki bir kere yağar yani yine sizin dediğiniz gibi "sıfır olasılık değil".
    Burada sıfır olasılık değil derken yağmur olasılığından bahsediyorum yoksa sabit kura geçme olasılığı bence sıfır, bana göre bu olasılık kesinlikle "0" dır.
    "Önemli ekonomistlerin ve borsacıların ortak düşüncesi.

Ayrıca bahsettiğiniz kişi ulusal kanal' da yorum yapmış ; ahaber ve ulusal kanal yorumcularının yaptıkları yorumlara ben şahsen farklı kaynaklara bakmadan bir mana yüklemem.

"Dünya ekonomisi yeniden ciddi bir krize girmediği sürece dolar yükselmez"
    Bu yüzden ben şu anda S400 ya da Kıbrıs sorununu düşünmeyi çoktan bıraktım.

Kıbrıs konusunda yorumcuların ortak kanısı:
    "Eğer çıkarılan gaz deniz hatları ile Avrupa' ya taşınmak istenir ise normal piyasa fiyatının çok üzerinde bir maliyet oluşur dolayısıyla öyle ya da böyle bu gaz Türkiye' den geçecek. Bu işten Türkiye ve Mısır en karlı çıkan ülkeler olacak."

ABD Türkiye ilişkileri eğer kötüleşecek olsaydı dolar şimdi burada olmazdı, borsa da 96 000 test etmezdi.
    Not artırımı, not indirimi gibi olayları önceden bilenler emin olun bu konularda da önceden bilgi sahibidirler ya da marjinalleri dinlemek yerine en iyi uzmanların fikirlerini yatırım denklemlerine bir sabit olarak eklemişlerdir.

"Piyasalar geleceği önceden fiyatlar"
    Yabancı girişi olumsuz bakış açılarının olumlu önde evrileceğini gösteriyor.

Tekrar söylüyorum "yüksek fiyatlardan dolar alıp hala yükseleceğine inananlar, düşeceğine inanana kadar Dolar düşmeye devam edecek"
    yorum için teşekkürler

Sayfa 175/387 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •