Sayfa 176/386 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    yorum için teşekkürler
    İhracat ile ilgili düşüncem.

Euro dolar paritesi ihracatçı için çok önemli ve şu anda euro yükseliyor dolayısıyla ihracatçılarımızın karları yükselecek , bu karlar yeni ihracat bağlantılarına dönüşecek yani ihracatın olumlu seyri devam edecek.
    Avrupa yavaşlar ise dünya geneline yayılan ihracat yelpazemizle bu açığı telafi edebiliriz.
    Türkiye' nin jeopolitik konumu ve ülkemiz insanının girişimci ruhu bunu sağlıyor.

Bir de şu açıdan bakın: Etrafımız yangın yeri, Avrupa, Amerika üzerimize geliyor buna rağmen ihracatta rekor kırıyoruz.
    Türkiye' yi riskli bölge gibi gösterme çabalarına rağmen turizm rekor üstüne rekor kırıyor.
    İstanbul Havalimanı' nın etkisi de tüm ekonomi için iyi olacaktır.
    Bunlardan bir tanesi mutlaka olumluya dönecek bu sayede biz çok daha iyi olacağız.

En önemlisi kur çok yükseldi tl rekabet avantajı yarattı.
    Şunu diyenler var , tl değer kaybedince bizim ihracatımız artmıyor , kurun değer kaybının ihracat üzerindeki etkisi çok az.
    Buna katılmıyorum ; Türkiye içinde bulunduğu şartlara rağmen ihracatını artırabiliyor "tl değer kaybetmeseydi bunu yapamazdı."
    İç piyasadaki durgunluk da ihracatı zorunlu hale getiriyor, bu da çok önemli bir konu.

2.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    İhracat ile ilgili düşüncem.

Euro dolar paritesi ihracatçı için çok önemli ve şu anda euro yükseliyor dolayısıyla ihracatçılarımızın karları yükselecek , bu karlar yeni ihracat bağlantılarına dönüşecek yani ihracatın olumlu seyri devam edecek.
    Avrupa yavaşlar ise dünya geneline yayılan ihracat yelpazemizle bu açığı telafi edebiliriz.
    Türkiye' nin jeopolitik konumu ve ülkemiz insanının girişimci ruhu bunu sağlıyor.

Bir de şu açıdan bakın: Etrafımız yangın yeri, Avrupa, Amerika üzerimize geliyor buna rağmen ihracatta rekor kırıyoruz.
    Türkiye' yi riskli bölge gibi gösterme çabalarına rağmen turizm rekor üstüne rekor kırıyor.
    İstanbul Havalimanı' nın etkisi de tüm ekonomi için iyi olacaktır.
    Bunlardan bir tanesi mutlaka olumluya dönecek bu sayede biz çok daha iyi olacağız.

En önemlisi kur çok yükseldi tl rekabet avantajı yarattı.
    Şunu diyenler var , tl değer kaybedince bizim ihracatımız artmıyor , kurun değer kaybının ihracat üzerindeki etkisi çok az.
    Buna katılmıyorum ; Türkiye içinde bulunduğu şartlara rağmen ihracatını artırabiliyor "tl değer kaybetmeseydi bunu yapamazdı."
    İç piyasadaki durgunluk da ihracatı zorunlu hale getiriyor, bu da çok önemli bir konu.
    Evet şimdi avrupanın beyaz esya ,otomotivde çözüm ve üretim ortağıyız ama bu noktaya gelmek için verdiğimiz tarım ve hayvancılık ile ilgili konular ve siyasi tavizler bizi bugün başka açmazlara da sürükledi belki çok önemli fırsatlarda dogurdu ama bunu kullanacak vizyon bugünkü ekonomi yönetiminde olduğu bilinse bütün değerlendirmeleriniz 10 numara ama kimse ekonomi yönetimine güvenmiyor bu yüzden döviz hesapları zirvede ama bence de çoğunluk parayı dövizde tutarken döviz düşecek aynı fikirdeyim
    Not 77 ortalama ile sattım 78 den yerine koydum bir de prkab için fikrin var mı çok spek ama hareketleri golden cross hazırlığı olabilir

Trump erdoğan görüşmesi olumlu sonuçlandı.
    99 000 hemen ünümüzde , 106 000 olasılığı artıyor.
    86 000' den beri tekrarlıyorum

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    ABD faiz indirimi beklentisi gelişen ülkelere para girişini sağlıyor

Brezilya , Rusya vb. ülkelerde güçlü yükselişler var.
    Onlar yükseldikçe aramızdaki makas açılıyor Borsa İstanbul' da destekler yukarılara çekilirken dirençler zayıflıyor.
    S400 ile ilgili en küçük bir netleşme "borsada sert yükselişi beraberinde getirir"

CAATSA sert yaptırımlar getirmez , genel kanı bu yönde.

Zaten bu yasa S400 alımı ile ilgili ülkelere değil şirket ya da kurumlara yaptırım getiriyormuş.
    Amerika Türkiye' yi kaybetmek istemez dolayısıyla Trump yaptırımların dozunu düşük tutar yorumları ağırlıkla.

CHP , MHP , AKP erken seçim olmayacak açıklamaları yapıyorlar bu da çok olumlu.

ABD faiz indirimi beklentisi varken bu gelişmeler ile birlikte 94 500 altı bence alım fırsatı olur endeks açısından.

99 000 - 106 000 beklentim devam ediyor.

"Dünya ekonomisi yeniden ciddi bir krize girmediği sürece dolar yükselmez"
    Bu yüzden ben şu anda S400 ya da Kıbrıs sorununu düşünmeyi çoktan bıraktım.

Kıbrıs konusunda yorumcuların ortak kanısı:
    "Eğer çıkarılan gaz deniz hatları ile Avrupa' ya taşınmak istenir ise normal piyasa fiyatının çok üzerinde bir maliyet oluşur dolayısıyla öyle ya da böyle bu gaz Türkiye' den geçecek. Bu işten Türkiye ve Mısır en karlı çıkan ülkeler olacak."

ABD Türkiye ilişkileri eğer kötüleşecek olsaydı dolar şimdi burada olmazdı, borsa da 96 000 test etmezdi.
    Not artırımı, not indirimi gibi olayları önceden bilenler emin olun bu konularda da önceden bilgi sahibidirler ya da marjinalleri dinlemek yerine en iyi uzmanların fikirlerini yatırım denklemlerine bir sabit olarak eklemişlerdir.

"Piyasalar geleceği önceden fiyatlar"
    Yabancı girişi olumsuz bakış açılarının olumlu önde evrileceğini gösteriyor.

Tekrar söylüyorum "yüksek fiyatlardan dolar alıp hala yükseleceğine inananlar, düşeceğine inanana kadar Dolar düşmeye devam edecek, 5.5 bile olası olabilir"

4. Ee beyler g 20 ile ilgili görüşleri alalım, herzaman olduğu gibi piyasa fiyatladı ama önemli değil

Trump Türkiye ile ilgili yapılabilecek en iyi açıklamayı yaptı.

"Trump Türkiye' ye geliyor"

https://www.youtube.com/watch?v=STM2FJww9Ow

6.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Trump Türkiye ile ilgili yapılabilecek en iyi açıklamayı yaptı.

"Trump Türkiye' ye geliyor"

https://www.youtube.com/watch?v=STM2FJww9Ow
    genel piyasa anlamında sanıyorum haklı çıktın dolar 5.7 altına sarkacak gibi ancak umarım özelde rygyo içinde doğru çıkar

7. Kutlarım yazmayı unuttum

Seçim sonuçlandı.
    S400 kaygısı son buldu.

Piyasa şimdi Trump ziyaretini ve enflasyondaki hızlı düşüş beklentisini güçlü bir şekilde fiyatlayacaktır.

RYGYO önünde artık bir engel kalmadı.

"3. çeyrekte kurun artmayacağı olan inanç güçlenecektir , bu sayede RYGYO hedeflerine çok daha kolay ulaşabilecektir"

Eylül - Ekim aylarına kadar borsa 106 000 görebilir , enflasyonda çok sert düşüşler bekleniyor.
    Yıl içerisinde tek hane bile görülebilir deniyor , yıl sonu enflasyon beklentileri %14 - 15
    Dolayısıyla kısa vadedeki riskleri risk olarak görmemek, enflasyondaki sert düşüşün borsayı 106 000' e yükselteceğine odaklanmak gerek.

10 yıllıklar zaten bunu fiyatlıyor , şu anda 15.75

Sayfa 176/386 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •