Sayfa 184/386 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Olmaz ya, dolar 3. Çeyreği 5.7-5.75 gibi kapattı diyelim, 3 ay sonra burdaki muhabbetleri cok merak ediyorum

2.  Alıntı Originally Posted by ekilit Yazıyı Oku
    Olmaz ya, dolar 3. Çeyreği 5.7-5.75 gibi kapattı diyelim, 3 ay sonra burdaki muhabbetleri cok merak ediyorum
    sen asıl muhabet ti gelecek yıl sonu gör...

3.  Alıntı Originally Posted by ekilit Yazıyı Oku
    Olmaz ya, dolar 3. Çeyreği 5.7-5.75 gibi kapattı diyelim, 3 ay sonra burdaki muhabbetleri cok merak ediyorum
    not önceki mesajimi hakli ve doğru degerlendirme yapan arkadaşların yanlış anlamaması için kaldırdım esasında hedef kitlem tarih öncesinden günümüze intikal eden tiplerdi , arz ederim

Dolar da 5.62
    Şimdi tutsunlar bakalım burada tutabiliyorlarsa.
    Dolar 5.5 altını bile görecektir.

Şubat başında Dolar 5.16 görmüştü.

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Tahvil faizi 106 000 endeks seviyesindeki seviyenin de altında
    Borsada 100 000 üzeri hareket dönemi başladı.
    Hedef "106 000 üzeri"

Yıl sonunda 200 milyon tl üzerinde kar açıklayacak , yıl sonuna kaldı 5.5 ay.

Alıntı Originally Posted by ufuktakiler Yazıyı Oku
    adam elindeki hisseleri satabilmek için günlerce yazdı çizdi 070 lerden 080 lere hissenin alışlarını doldurarak götürdü 079 ve 080 den sattı gitti.
    şimdi alt kademeler bomboş aşağılara gelirse yeniden gelir.
    burada yazılanlara itibar etmeyin kimse bedava peynir dağıtmıyor.
    Kötü niyetli bir kişiymişim gibi önyargı ile suçlayıcı yazılar yazıyorsun
    Kul hakkı diye bir şey var.

Şu anda hiç kimse bu başlıkta paylaştığım yazılar yüzünden zararda değil.
    Yazdıklarım olmasaydı "belki hissesini ucuza kaptıranlar olacaktı"

Sanırım bu başlıkta da yazdım, burada yazmadıysam bile forumda mutlaka yazdım. "alternatif ucuz hisseler ortaya çıkarsa hisse değiştiririm diye"

Kozaa sert düştüğü için ondan alım yapmak üzere "burada zorunlu satış yaptım"
    Şimdi kozaa ve elimdeki diğer hisseler yükselişteler bu nedenle "burada geri alım yapıyorum"

0.795 satış fiyatım, geri alıma başladığım fiyat 0.8.
    Hisseyi beğeniyorum , düşüncelerimi de paylaştım , bu nedenle de sattığım fiyattan geri alıyorum.
    Hisseyi götüren ben değilim , "asla bu tip işlemlerle işim olamaz"

Tek hissede işlem yapmıyorum , forumda yazmadığım birçok hissede de pozisyon alıyorum.

Geçmiş yazılarıma bakın , hangi hisselerde ne yazmışım sonuç ne olmuş görün.
    Sonra karar verin "insani değerlere önem veren birisi miyim , değil miyim"

Sadece aksen' de yanıldım bu da şirket yüzünden maalesef açıkladığı öngörülerin çok çok gerisinde kaldı.
    Aksen' de bile bilançosundan önce büyük oranda satış yaptığımı paylaştım.
    Aksen' de maalesef ben de zarar ettim, bugün alım yaptım tekrar.

Burada yazılanları yorumlayabilecek "doğru ile yanlışı ayırabilecek kadar bilgin yoksa öğreneceksin" şunu demeyeceksin , "burada yazılanlara itibar etmeyin"
    Burada çok değerli bilgiler paylaşıyor "anlayana"

Tek işim borsa olduğu için sürekli seans izleyebiliyorum.
    Bir başka hissede daha iyi bir fırsat görürsem elimdeki hisselerden azaltıp her zaman onlarda pozisyon alırım.

Satabilmek için günlerce yazdı diyorsun. Hisse hakkında bildiğim doğruları paylaştım, bir tanesinin bile yanlış olduğunu söyleyebilir misin!

Şahsıma çamur atmak yerine bir bilgi de sen paylaş herkes yararlansın.
    Senin gibilerin sataşmalarına cevap yazmak yerine daha fazla bilgi paylaşabilsem herkese yararı olur.
    Son düzenleme : parasever; 19-07-2019 saat: 02:20.

Geçmiş yazılarımı okusan sen de farklı düşünmezsin.
    Yazan forum üyesinin ismini gizledim.

Alıntı Originally Posted by xxxxxxx Yazıyı Oku
    parasever yazdığın yazılarla bilgin ve tecrüben olduğunu ve yazılardaki uslübunla da insani yönlerinin yüksek olduğunu gösterdin.
    sana olumsuz anlamda söyleyecek tek sözümüz olamaz. bana ilk başta garip gelen, bu tür yazılar genelde borsa genel forumlarında yazılırdı, sen ekonomi, politika gibi genel öngörülerini bir hisse forumuna yazman. ha bundan memnunmusun dersen çok memnunum. devam et. maalesef piyasa çok fırsatlar barındırdığı gibi çok da kaybedişler yaşanabilir. burada en önemli faktör zaman. ben açıkçası çok az sayıdaki bilgili kişi hariç, borsada kayda değer kazanç sağlayan kişi olduğunu sanmıyorum.
    uzun vade al unut stratejisi belki eskiden geçerliydi ama günümüzde artık bir değeri yok, kazançlar çok yavaş gerçekleşiyor kayıplar çok hızlı, bu noktalarda da sermaye ve cesaret öenme kazanıyor. yeterince sermaye yoksa borsa hobi yeri,yeterli cesaretin yoksa da zaman kaybı.
    bu anlamda rygyo gelirsek açıkçası borçlarını kapaması 4-5 yılı alacak gibi duruyor. bu yükselmeyecek anlamına gelmiyor tabiki, ama uçacak anlamına da gelmiyor. ama mutlaka bir değer gelecektir. bu kur artışları durmuşu korkuttu biraz bu güzel en azından yatırımlara ara verdi, olumlu yönü düşük faizli krediler kullandı. açıkçası 0,40 usd olacak şekilde hissenin yolculuğa başlamasını temenni ederim. o bir önceki 1,75 seviyesi, tl de biraz üstte çıkmalı kura bağlı tabi.
    herkese bol kazanç dilerim

8. bu hissenin başındaki en büyük bela ne. borçları, döviz borçları. dolayısıyla borç yükünün getirdiği faiz ve kur artışları hisseyi kırılgan hale getiriyor. geçmiş bir tazeleyelim, usd 2017 sonu 3,77 2018 sonu 5,26 artış ne kadar %40 kabaca. şu an ne dolar 5,65.
    eur da durum ne 2017 sonu 4,51, 2018 sonu 6,02 artış ne kadar %33, şu an 6,39.
    yani aslında son 1,5 yılda olağandışı bir döviz hareketi mevcut. borçlar azalmadan, kur stabil hale gelmeden, hisseden bir şey beklemek çok da mantıklı değil.
    tam emin olmamakla birlikte şu an kira gelirleri döviz mi, yoksa tl olarak mı alıyor. eğer tl olarak alıyorsa, çok daha vahim..
    diğer handikap ne patron, sanırım kimse güvenmiyor kendisine..

hissenin olumlu tarafları neler yatırımlarını ve hedeflerini tamamladı. burada yanlış anlaşılma oluşmasın, hedeflediği yatırımları tamamladı veya tamamlamak üzere. yarın patron çıkıp 3 milyon m2 hedef derse, herşey sil baştan olur.
    hisse döviz bazlı bedavadan da ucuz. ayrıca yedek güç olarak sur yapıdan beklenen satış gelirleri.
    şirketin önümüzdeki birkaç yıl gelirlerini borçlarını ödemek için kullanması gerekir. benim için referans 2020 sonundaki borçlar olacak. eğer otarihi görürsek son 5 yıl borç durumunu hepmizin oturup hesap kitap yapmamız lazım. borçlar azalıyormu, artıyormu değişmiyormu. eğer hala azalmıyorsa, patron bir güzel ayak oyunları yapıp parayı hiç ediyordur.

farzedelim azalıyor, hisse yükselecek anlamına gelmiyor. birilerinin hisseyi yükseltme arzusu olmalı, spek olabilir, patron olabilir, yabancılar olabilir. yaşayıp görücez.. herkese bol kazanç dilerim.

Sayfa 184/386 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •