Sayfa 227/387 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by trakyalı Yazıyı Oku
    Haberlerde "Fitch Rgy notunu B+ ya düşürdü, değerlendirme negatif izlemede"
    Bu haberle düşüşe geçti.
    RGY ile RYGYO arasında bir bağ var mı?
    Tabana gidiyor.
    Kapandı.
    Bu haberi neden RYGYO da verirler bilinçli mi?
    Taban yaparsa biraz daha alırım.
    2013 ten beri bu hisse iyi kazandırdı.
    0,49 krş. tu.
    2 lira olacak demiştim o zamanlar.
    Sattıklarım dursa 2 hatta 3 ev alırdım
    12 liraxdan da buraya gelmesi tuhaf.
    Tabi kar satışları da var.
    5 lira altı görmedikten sonra sorun olmayabilir.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

2. Şirketin mal varlığı var, fakat güven vermiyor. Tabela şirketi gibi kendi içinde kendi grup şirketler arasında fon akı görevi yapıyor gibi görünüyor. VUKa göre kâr üretmemiş. Konsolide karda ise kar dağıtımı görülmediği için VUKa göre içi bağlı ortaklıklara kaydırılmış gibi görünüyor. Yada ben öyle görüyorum. Mal varlığı diğer bağlı ortaklık üzerinden yürüyor. Hisse fiyatı yukarıya doğru yükselir fakat yatırımcıya bir kuruş temettü ne de bedelsiz hisse verecek durumda değil gibi görünüyor. Yada ben öyle görüyorum.

Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Nominal altından başlayarak 30 milyon lottan fazla verdiler bu dalal street denen fona. Adamlar 6 7 kat para kazandılar. Şimdi de parayı alıp gidiyorlar. Dolar bazında en az 3 kat getiri verdiler 6 ayda.

Böyle bir sermaye transferine izin verilmesi çok acı. Durmuş Döven böyle bir şeye nasıl müsade eder anlamak mümkün değil. Şu anda 6 TL fiyattan bu malları karşılayanların aklı hisse nominalin altındayken nerdeymiş o da bir diğer kritik soru.

3. Hissede yabancı satışı varmış Sanırım ondan düşüyor ama patron da hisse alımı yapmadığı için hisse rezil duruma inmiş vaziyette yani yeni girecekler hisse satışı bitmeden girmeleri sanki doğru olmaz çünkü 5'in altını dahi gösterebilir Bunlar patron el atmadıkça bu hissedeki düşüş devam edecek gibi gözüküyor..Halbuki yukseltse herkes alir kolayliklada satisi yapar hintli..Degerin cok altina indirler...Yazik bu k.y...

5. rygyo.jpg 4,92 tepki yeri gibi pazartesi göreceğiz bakalım.

6.  Alıntı Originally Posted by oyuncu7276 Yazıyı Oku
    Hissede yabancı satışı varmış Sanırım ondan düşüyor ama patron da hisse alımı yapmadığı için hisse rezil duruma inmiş vaziyette yani yeni girecekler hisse satışı bitmeden girmeleri sanki doğru olmaz çünkü 5'in altını dahi gösterebilir Bunlar patron el atmadıkça bu hissedeki düşüş devam edecek gibi gözüküyor..Halbuki yukseltse herkes alir kolayliklada satisi yapar hintli..Degerin cok altina indirler...Yazik bu k.y...
    Bu hissenin grafiğine hiç baktınız mı çok merak ediyorum. 8 ay kadar önce 60-70 kuruş aralığında olan bir hisseden bahsediyoruz. Defter değerinin 7, 8'de birinden yıllarca işlem gördü. 3 ayda 10 kattan fazla prim yaptırdılar. Sonra kuşlu sitedeki derin vatandaş çıkıp herkesin bildiği bilgileri sanki yeni bir şeyler olmuş gibi yazıyor. Herkes bu vatandaşı okuyup inanıyor ve hisse almaya başlıyor ve sağda solda, burda da görüldüğü değerinin altında yazılarıyla insanlar etkilenmeye devam ediliyor. Üstelik kurun nerde duracağı belli değilken ve her zamanki gibi RYSAS'lar bir dünya zarar yazacakken.

Peki olan ne biliyor musunuz? O 60 70 kuruş aralığından başlayarak yaklaşık 30 milyon lottan fazla hisse toplayan Hintli fon dalal street ve daha niceleri bu hisseleri yaklaşık 6 7 kat dolar bazında kârla satıp ülkeyi terk etmek üzereler. Yaklaşık 20 milyon dolarlık ana para hariç tamamı kâr olan bir sermaye transferinden bahsediyoruz sadece RYGYO'da. Aynı durum RYSAS'da da var. Yazık değil mi bu ülkenin kaynaklarına.

7.  Alıntı Originally Posted by Serçe Yazıyı Oku
    Şirketin mal varlığı var, fakat güven vermiyor. Tabela şirketi gibi kendi içinde kendi grup şirketler arasında fon akı görevi yapıyor gibi görünüyor. VUKa göre kâr üretmemiş. Konsolide karda ise kar dağıtımı görülmediği için VUKa göre içi bağlı ortaklıklara kaydırılmış gibi görünüyor. Yada ben öyle görüyorum. Mal varlığı diğer bağlı ortaklık üzerinden yürüyor. Hisse fiyatı yukarıya doğru yükselir fakat yatırımcıya bir kuruş temettü ne de bedelsiz hisse verecek durumda değil gibi görünüyor. Yada ben öyle görüyorum.
    Dediğiniz gibi büyük ihtimal siz öyle görüyorsunuz.

8. 2019 karı hiissenin uçmasını sagladı..bu kar fabrıkayla değil kiralarla gerceklesti..yani çalışmayan fabrikalar bile hisseleri nerdeyse eski yerlerine geldi borsada..şimdi sormazlarmi bunun derdi neydi de daha düşecek dersiniz..?gayrimenkul durduğu yerde paradır..hisseler satın aldı çoktann bu olumsuzluğu..şimdi yaz mevsimiyle gelecek olumlu bilançoları fiyatlıyorlar..borsa herzaman geleceği satın alır ve gelecek geldiğinde de kar satışları başlar..ucmayan ucaklar oynanmayan maçların hisselerine bakınız bir ton borçla 2019 kapatan şirketler bile uçmuşlar..bunun derdi neki..?rysas karı bunun kacta kaçı ama hisse 7 ile 8 arasında..yorum sizin..y.t.d..

Sayfa 227/387 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •