Sayfa 291/387 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Sn Strategy,

Benzer noktadayız sanırım. 4C olanlar da 4.100 TL. Ortalama olarak 4.500 TL m2 başı depo maliyeti ve 3.000 TL m2 başı arsa maliyeti dersek bile firma aşırı ucuz fiyatlanıyor gibi görünüyor.

Diğer söyledikleriniz ise bence asıl noktayı oluşturuyor. İyi yönetilen bir firma, karlılığı yüksek ve yakın-orta vadede bunun değişmesi için hiçbir sebep görünmediği gibi, sürprizlerin hep iyi yönlü olabileceği(Oto Galericiler ve Muhit projelerinden yüksek kar gibi) bir durumdayız.

Seneye hisse 20 TL olsa mesela firma temelleri anlamında itiraz edebileceğimiz bir nokta yok. İlk çeyrek bilançosunda muhtemelen ilk kez kar göreceğiz ve yukarıda hesapladığım üzere 2022 yıl sonu bilançosuna göre özkaynaklarımız da 7 milyar seviyesini geçecek.

Kira kontratlarının yabancı para yapılabilmesi, GES yatırımlarının tamamlanması ve gelirlerin artması, değerli yerlerde bulunan tarla vasıflı yerlerin imar alması gibi olasılıklar ise yine olumlu sürpriz olasılıkları olarak ücretsiz olarak cebimizde duruyor şirkete ortak olduğumuzda. İş modeli ve karlılık açısından çok ucuz fiyatlanmış bir firma. Bunu sadece maliyetler üzerinden bakarak bile görebiliyoruz ki sizin de belirttiğiniz gibi bunlar nakit akışı üreten yatırımı tamamlanmış ve dolayısıyla yeni yatırıma ihtiyacı olmayan ayrı birer işletme gibi aslında.

Yeni arsalar alınarak ve depo inşa edilerek yatırımın devam etmesi de olumlu. Mevcut durumda TL borçlanarak yapılacak arsa alımları bence 3 sene sonrası için değer yaratmak anlamına geliyor. Zaten son 3-4 yıllık seyre baktığımız zaman net borç benzer seviyelerde gerçekleşirken özkaynaklar 4 katına çıkmış.

Bu hisse için belirlenecek adil değer en muhafazakar tahminle bile iki haneli olacaktır diye düşünüyorum. Kendi hesaplamalarımda ben o şekilde bir sonuca ulaşıyorum en azından. Değerli bazı arkadaşlarla ayrıştığımız nokta olan yönetim konusunda ise iş yapış biçimi vs. anlamında ortak noktadayız en azından diye düşünüyorum. Fiyat hareketleri ile yönetimin ilişkisi konusu ise benim ilgi alanımda değil ve değerli arkadaşların söylediklerinin doğru olduğu varsayımı altında hepimizin lehine aslında. Bu firma keşke bir süre daha 2 milyar TL olarak fiyatlanıyor olsa da alabildiğimiz kadar hisse alabilsek.

Tüm yorumlarımı kamuya açık bilgileri analiz ederek yapıyorum. Hatalar, yanlış varsayımlar vs. olabilir. Bunları söylerseniz üzerine tartışabiliriz.

Tüm hissedarlara saygılar ve iyi günler.

2. Nakit akım tablosuna bakıyorum ayıp ya bu nedir. Neyse detaylı inceleyip vakit bulursam yazarım selamlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

3. Sn. axaray,

Nakit akım tablosunda ayıp olan ne gördünüz bizimle de paylaşır mısınız?

Saygılar.

Patron kağıtlarının en büyük handikapı bilançoda satış maliyetlerini giderlerini istediği gibi yüksek göstererek karı istedikleri gibi aşağı çekebiliyorlar, ayarlayabiliyorlar. Ayrıca ''yurtdışı satışı olmayan bir firmanın neden döviz cinsinden borcu olur'' işte bi bilanço oyunu daha. Madem şirket borsada insan ahlakı gereği dürüstçe iş yapmak gerekir. Adam şirketi borsaya kote etse bile yönetim elinde. Genede bu enfilasyon ortamında gyo lar pirim yapacaktır. Hayırlısı olsun.
    Son düzenleme : DENİZCİ; 05-05-2022 saat: 11:26.

5.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    https://emlakkulisi.com/egemence-ins...kuruldu/656732

Patronlara para lazım. Ne kadar çok yatırım o kadar çok patronlara para. O yüzden temettü dağıtımına gerek yok. Allah ne verdiyse yatırım yap dur.
    Vay, patron kendi şirketine iş veriyor ha!
    Göstermelik de olsa ihale falan yapıyorlar mı acaba?
    YTD

6. Patron hergun reysas alıyor.reysaş 5.75 e çıktı.Eskiden hergun kap atarlardi, 100 M2 yer için bile.Artik o da yok.

7. Patron Rygyo yu reysas'ın kumbarası gibi görüyor galiba.Gyo harcayıp abisine yatırıyor.

8. PD/DD Oranı 0,45...

özeliikle sene sonuna doğru yeniden değerleme ile fiyatı hepten kelepir olacak...
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Sayfa 291/387 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •