Sayfa 355/387 ÝlkÝlk ... 255305345353354355356357365 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 2,833 - 2,840 arasý.

Konu: RYGYO - Reysaþ Gayrimenkul Yatýrým Ortaklýðý A.Þ.

1.  Alýntý Originally Posted by chaos Yazýyý Oku
    Hocam son çeyreklere bakarsan her zaman diðer çeyreklere göre olumlu anlamda sapýyor. Emin olmamakla birlikte elektrik gelirlerinin son çeyrek bilançolarda gözüktüðünü düþünüyorum. Muhtemelen GYO olmasý dolayýsýyla faturalar ana firma üzerinden kesiliyor, sene sonu da rygyoya ana firmadan aktarýlýyor.

Bu düþünceye varma sebebim dediðim gibi, hasýlat kalemini incelerseniz son çeyreklerde hep sapýyor. Hatta þöyle düþünün, kiralar azalma ihtimali olmadýðýna göre, geçen sene son çeyrek hasýlat nasýl bu sene ilk çeyrekten az olabilir? Bence sebebi bu durum. Bundan dolayý ben sene sonu 1,3 milyar + hasýlat bekliyorum, bakalým zaman ne gösterecek.
    elektrik gelirinin olaðandýþý bir gelir olmadýðý çok açýk. hasýlat kalemi altýnda yer almasý gerekiyor. yalnýz rygyo özelinde iþler epey karýþýk. 30 mw ges var ve diyelim ki 30 depo üzerinde 1mw. bu depolar da farklý daðýtým þirketlerinin olduðu bölgelerde ve her bir daðýtýcýyla bu mahsuplaþmanýn ayrý ayrý yapýlmasý gerekiyor. sadece daðýtýcý ile mahsuplaþma olsa yine iyi, bir yandan da depoyu kiralayan birden fazla kiracýnýn harcadýklarý elektrik giderlerini onlara paylaþtýrýp, yine onlardan tahsil etmek de gerekiyor. her depoda normalde olduðu gibi ana þebekeden bir giriþ sayacý var ve bir de ges siteminden ana þebekeye çýkýþ sayacý var. dönem sonunda, ki bu her ay olmalý, bu sayaçlarýn girdisi çýktýsý sonucunda daðýtýcý þirketle olan borç alacak iliþkisi netleþiyor, kullaným ve üretim arasýndaki farka göre borç da olabilir alacak da ama kiracýlarla olan iliþkiyi yönetim saðlamalý, yani her ay kiracýlarýndan paylarýna düþen elektrik giderleri, m2 üzerinden olsa gerek, tahsil edilmeli ve hem kiracýlardan alýnan hem de daðýtýcýdan varsa alýnan mahsuplaþma farklarý satýþ geliri olarak kaydedilmeli.

yalnýz geçen sene son çeyrek hasýlat nasýl bu sene ilk çeyrekten az olabilir? diye soruyorsunuz, bu gayet normal, çünkü her çeyrekte yeni kiralanabilir depolar sisteme dahil oluyor olabilir, boþ yerler doluyor olabilir, kiracý çýkar giderse ancak tersi olur ki böyle bir kiracý terki olsa bunu kap bildiriminde görürdük. ve en önemlisi enflasyona ve dövize baðlý kiralamalar dolayýsý ile her çeyrekte daha fazla kira geliri oluþmasý da çok muhtemel. bu dediðiniz ancak yýllýk kiralama durumunda tuhaf olabilirdi ki belirli depolarda kiralamanýn yýldan yýla ödenmesi gibi bir durum varsa onu bilmiyorum. ayrýca elektrik gelirleri sadece son 6 ayda muazzam bir artýþ gösterdi, bu gelirler aylýk olarak hesaplanýyorsa her çeyrekte ve özellikle de 2.çeyrekte bu farký hasýlat kalemi altýnda belirgin bir þekilde görememiz gerekirdi. bir daha iyice bakalým...

2.  Alýntý Originally Posted by cokenerjik Yazýyý Oku
    elektrik gelirinin olaðandýþý bir gelir olmadýðý çok açýk. hasýlat kalemi altýnda yer almasý gerekiyor. yalnýz rygyo özelinde iþler epey karýþýk. 30 mw ges var ve diyelim ki 30 depo üzerinde 1mw. bu depolar da farklý daðýtým þirketlerinin olduðu bölgelerde ve her bir daðýtýcýyla bu mahsuplaþmanýn ayrý ayrý yapýlmasý gerekiyor. sadece daðýtýcý ile mahsuplaþma olsa yine iyi, bir yandan da depoyu kiralayan birden fazla kiracýnýn harcadýklarý elektrik giderlerini onlara paylaþtýrýp, yine onlardan tahsil etmek de gerekiyor. her depoda normalde olduðu gibi ana þebekeden bir giriþ sayacý var ve bir de ges siteminden ana þebekeye çýkýþ sayacý var. dönem sonunda, ki bu her ay olmalý, bu sayaçlarýn girdisi çýktýsý sonucunda daðýtýcý þirketle olan borç alacak iliþkisi netleþiyor, kullaným ve üretim arasýndaki farka göre borç da olabilir alacak da ama kiracýlarla olan iliþkiyi yönetim saðlamalý, yani her ay kiracýlarýndan paylarýna düþen elektrik giderleri, m2 üzerinden olsa gerek, tahsil edilmeli ve hem kiracýlardan alýnan hem de daðýtýcýdan varsa alýnan mahsuplaþma farklarý satýþ geliri olarak kaydedilmeli.

yalnýz geçen sene son çeyrek hasýlat nasýl bu sene ilk çeyrekten az olabilir? diye soruyorsunuz, bu gayet normal, çünkü her çeyrekte yeni kiralanabilir depolar sisteme dahil oluyor olabilir, boþ yerler doluyor olabilir, kiracý çýkar giderse ancak tersi olur ki böyle bir kiracý terki olsa bunu kap bildiriminde görürdük. ve en önemlisi enflasyona ve dövize baðlý kiralamalar dolayýsý ile her çeyrekte daha fazla kira geliri oluþmasý da çok muhtemel. bu dediðiniz ancak yýllýk kiralama durumunda tuhaf olabilirdi ki belirli depolarda kiralamanýn yýldan yýla ödenmesi gibi bir durum varsa onu bilmiyorum. ayrýca elektrik gelirleri sadece son 6 ayda muazzam bir artýþ gösterdi, bu gelirler aylýk olarak hesaplanýyorsa her çeyrekte ve özellikle de 2.çeyrekte bu farký hasýlat kalemi altýnda belirgin bir þekilde görememiz gerekirdi. bir daha iyice bakalým...
    Geçen sene son çeyrek bu sene ilk çeyrekten fazla nasýl olabilir diyecektim yanlýþ yazmýþým. Sebebinin de elektrik gelirinin son çeyreðe ana firma üzerinden yansýtýlmasý olabilir yazmýþým. GYO lar GYO mevzuatý gereði bu elektrik iþi için fatura kesemiyor diye bir konuþma geçmiþti genel kurulda.

Hasýlat her çeyrek artacak tabi ki nasýl azalsýn, öyle bir þey sormuþ olacaðýmý düþünmen garip :D Ayrýca zaten açýp finansal tabloya baksan da anlarsýn, yazýmýn genelini okuduysan da anlarsýn. Geçen sene son çeyrek bu sene ilk çeyrekten fazla hasýlat var. Ayrýca hasýlat büyüme oranlarýnýn trendinde de her son çeyrekte (az da olsa) olumlu yönde sapma var. Anlayasýn diye daha da basit yazayým: Önceki yýllarda son çeyrek X liraya ulaþmasý lazým mesela hasýlatýn, X + 20 milyona ulaþýyor.

YANÝ ELEKTRÝK GELÝRLERÝ DÝYORUM, SON ÇEYREKTE DÝYORUM, GELÝR TABLOSUNA DÝYORUM, YANSIYOR OLABÝLÝR DÝYORUM.

Twitterda 2 hafta önce hisseyi gören baþýma 5 senelik RYGYO yatýrýmcýsý kesiliyor. Yok temettü daðýtmasýn diyen boþ konuþuyormuþ yok bilmem ne. Size soracaðýz ne düþünüp ne söyleyeceðimizi. Güç bela okuma yazma bilen adam bana sýfýrdan lojistik devi kurmuþ adamdan daha iyi kullanacakmýþ parayý, çünkü depo yapma iþtahý yokmuþ patronun.

RYGYO ile ilgili turnusol kaðýdý zaten bu GES iþi. Biri GESi çok kurcalýyorsa anlýyorum ki hasbelkader bi yerden duymuþ almýþ hisseyi. GES gelirinin firmanýn geleceðiyle ilgisi en fazla %5. Yok her yerde daðýtýcý varmýþ da aylýk þöyle olcakmýþ da yýllýk böyle olurmuþ. Ýyice mahalle kýraathanesi ayarýna döndü muhabbet. GES geliri dediðin devede kulak, adamlar zaten artýk kurmayacaðýz diye genel kurulda söyledi.

Gerçi neye sinirleniyorsam, alanýnda uzman hocalara alanlarýyla ilgili konularda ilkokul mezunlarý akýl veriyor internet çaðýnda, benim baþýma gelmiþ çok mu :D

3.  Alýntý Originally Posted by chaos Yazýyý Oku
    Geçen sene son çeyrek bu sene ilk çeyrekten fazla nasýl olabilir diyecektim yanlýþ yazmýþým. Sebebinin de elektrik gelirinin son çeyreðe ana firma üzerinden yansýtýlmasý olabilir yazmýþým. GYO lar GYO mevzuatý gereði bu elektrik iþi için fatura kesemiyor diye bir konuþma geçmiþti genel kurulda.

Hasýlat her çeyrek artacak tabi ki nasýl azalsýn, öyle bir þey sormuþ olacaðýmý düþünmen garip :D Ayrýca zaten açýp finansal tabloya baksan da anlarsýn, yazýmýn genelini okuduysan da anlarsýn. Geçen sene son çeyrek bu sene ilk çeyrekten fazla hasýlat var. Ayrýca hasýlat büyüme oranlarýnýn trendinde de her son çeyrekte (az da olsa) olumlu yönde sapma var. Anlayasýn diye daha da basit yazayým: Önceki yýllarda son çeyrek X liraya ulaþmasý lazým mesela hasýlatýn, X + 20 milyona ulaþýyor.

YANÝ ELEKTRÝK GELÝRLERÝ DÝYORUM, SON ÇEYREKTE DÝYORUM, GELÝR TABLOSUNA DÝYORUM, YANSIYOR OLABÝLÝR DÝYORUM.

Twitterda 2 hafta önce hisseyi gören baþýma 5 senelik RYGYO yatýrýmcýsý kesiliyor. Yok temettü daðýtmasýn diyen boþ konuþuyormuþ yok bilmem ne. Size soracaðýz ne düþünüp ne söyleyeceðimizi. Güç bela okuma yazma bilen adam bana sýfýrdan lojistik devi kurmuþ adamdan daha iyi kullanacakmýþ parayý, çünkü depo yapma iþtahý yokmuþ patronun.

RYGYO ile ilgili turnusol kaðýdý zaten bu GES iþi. Biri GESi çok kurcalýyorsa anlýyorum ki hasbelkader bi yerden duymuþ almýþ hisseyi. GES gelirinin firmanýn geleceðiyle ilgisi en fazla %5. Yok her yerde daðýtýcý varmýþ da aylýk þöyle olcakmýþ da yýllýk böyle olurmuþ. Ýyice mahalle kýraathanesi ayarýna döndü muhabbet. GES geliri dediðin devede kulak, adamlar zaten artýk kurmayacaðýz diye genel kurulda söyledi.

Gerçi neye sinirleniyorsam, alanýnda uzman hocalara alanlarýyla ilgili konularda ilkokul mezunlarý akýl veriyor internet çaðýnda, benim baþýma gelmiþ çok mu :D
    "Hasýlat her çeyrek artacak tabi ki nasýl azalsýn, öyle bir þey sormuþ olacaðýmý düþünmen garip". ne yazdýysan sözüne güvenerek yanýtlamaya çalýþýyorum ama sen ne yazdýðýný okumazsan, yanlýþ yazdýðýný da bilmezsin ve yanlýþ yazmýþým özür dilerim diyeceðine bir de zeytinyað gibi üste çýkmaya çalýþýrsýn.

burada ges geliri nereye yazýlmýþ olabilir onu bulmaya çalýþýyoruz, 2021 yýlýndan beri bu hisseyi elimde tutuyorum ve ges'ine bakarak da almadým bu hisseyi, tek derdim ges gelirlerinin nasýl muhasebeleþtirildiðini açýklýða kavuþturmak, o nedenle senin ývýr zývýrlarýna aldýrmadan olayý hasýlat üzerinden tekrar detaylýca ele alýyorum

2022
    1ç hasýlat 107
    2ç hasýlat 127 (+20)
    3ç hasýlat 165 (+38)
    4ç hasýlat 225 (+60)
    *
    2023
    1ç hasýlat 203 (-22)
    2ç hasýlat 225 (+22)
    *
    senin dediðine göre son çeyrekte olmamasý gereken fazladan bir artýþ var (yani en azýndan 2023 1.ç 203 hasýlatýnýn altýnda olmasý gereken bir tutar olmalýydý diyorsun). eðer düþündüðün gibi elektrik geliri son dönemde hesaplara aktarýlýyorsa, bu tutarýn da 20m civarý bir tutar olmasý gerektiðini en azýndan ben biliyorum. herkesin anlamasý için bunu ayný benim yaptýðým gibi yazarsan, ya da en azýndan yazdýðýný bir kontrol edersen kimseyle gereksiz muhabbete de girmezssin, diðer okuyanlar da ne olup bittiðini güzelce anlar. diyelim ki senin düþündüðün gibi 20m elektrik geliri toplanýp 4.ç ilave oldu. oysa 4.ç kira hasýlatý (elektrik geliri olan 20 çýkýnca) 205 olmalýydý diyorsun. tamam olabilir, kesin deðil ama olabilir. bu durumda da 2022 4.ç ile 2023 1.ç kira gelirleri ayný kalýyor hatta 2 m eksilmiþ oluyor. oysa burada da en azýndan 5-10 m bir artýþ olmalýydý, 2022 elektrik geliri 30 m tl deðilse?

ben bu hisseyi alýrken ges gelirlerinin çok daha sonra devreye gireceðini düþünüyordum çünkü ges yatýrýmý 10 yýlda geri döner ve benim için eðer 10 yýl beklemeyeceksem bu hissede oradan gelecek olan gelir benim için hiçbir anlam ifade etmez. ama þu an gelinen noktada ges yatýrýmlarý artýk kendini amorti etmiþ ve kar daðýtýmýna katký sunma noktasýna gelmiþ, hem kurulum maliyetlerinin düþmesi hem de elektrik gelirlerinin dövize ve enflasyona endexli olmasý sebebiyle. bundan sonraki ges kurulumlarý da 3 yýlda geri dönecektir ve mümkün oldukça tüm çatýlara ges kurulumu da devam edecektir. ges geliriyle ges kurmak þahane bir iþ modeli.

þu anda kapasite 34mw ve 50 mw hedefleniyor. 34 mw ges kapasitesi tam kapasite çalýþsa 34bin kwsaat x 24 x 365 x 0,13 dolarsent x 27 tl = güncel deðerlerle 1 milyar + tl yapar. elbette hiçbir sistem tam kapasite çalýþmaz ve 2023agu sonu itibariyle toplamda
    57.197.789 kwsaat elektrik üretimi gerçkleþmiþ durumda, bu da 34.5 mw kapsitenin %25'i civarýna denk düþer. 1milyarýn %25'i de 250 m tl yapar, kira gelirine göre oranlarsan %5 olmadýðýný göreceksin, küçümsenecek bir tutar deðil yani. hiçbir gyo da olmayan son derece ayýrd edici bir artý özellik.

genel kurulda ges kurmayacaðýz demediler, depo kurmayacaðýz dediler, nitekim bu yýl sonu hedef 40mw ve seneye de 50mw, sonrasý yok çünkü çatýlarda yer kalmýyor. depo yapýlmayacak ama o da elbette çok iyi þartlarda arsa bulunur ve bir kiralama anlaþmasý saðlanýrsa hayýr demeyiz dediler. ikincisi, ges'i ve insanlarý küçümsüyorsun, tanýmadýðýn insanlara bile ilkokul mezunu vs diye çok rahat iftira atabiliyorsun ama maalesef orada da çuvallýyorsun, 2 master yapmýþ ve özel iþ olarak da yenilenebilir enerji sistemleri (rüzgar/dalga) üretimini ve danýþmanlýðýný halen yapan biriyim. o nedenle senin kiþilik sorunlarýnla uðraþacak ne tecrübem ne de zamaným var, sadece þu ges olayýný açýklýða kavuþturmak benim için yeterli.

4. toplantýda bahsedilen , artýk rastgele arsa alýp üzerine depo yapmak deðil , depo üretme konusunda sipariþ üstüne hareket edilecek

kurumsal büyük firmalardan talep geldikçe sipariþ üstüne depo yapýlacak

zaten þirketin mevcutta çeþitli bölgelerde arazi stoðu var , en son kurulacak lojistik bölgesinde de kendisine alan tahsil edilmiþti.

OVP programýnda tüfe - üfe beklentileri ortaya kondu , kira gelirlerinin nereye ulaþacaðý aþaðý yukarý belli.

bundan sonra yapýlacak depolar büyük montanlý ve uzun kontratlý olacaktýr diye düþünüyorum Mercedes vs gibi

5. Elektrik tarafýnda anlayamadýðým nokta þu

Yýlda 50 milyon kw elektrik üretilse

50x3.40 tl den +150 milyon tl bir kalem kayýp göremiyoruz

6.  Alýntý Originally Posted by Strategy Yazýyý Oku
    Elektrik tarafýnda anlayamadýðým nokta þu

Yýlda 50 milyon kw elektrik üretilse

50x3.40 tl den +150 milyon tl bir kalem kayýp göremiyoruz
    sorun 2023 yýlýnda, 2022 zaten 11milyon kwsaat üretim var, yýla yayýlmýþ olsa, özellikle elektirk geliri diye de bir kalem olmayýnca hangi kaleme atýldýðýný çözemeyiz. 2023 için de henüz yýl bitmedi ama bu gelirler yýl sonuna biriktirilip muhasebeleþtirilemez, özel bir sattüsü yoksa. 51milyon kwsaat temmuz dahilmiþ, dolayýsý ile 2.ç bilançoda görmemiz gereken kýsým 45milyon kwsaat civarýnda olmalý, agu üretimi de belli oldu 6m kwsaat. 2023agu kadar toplam 57.197.789 kwsaat 2023 için bir elektrik üretimi söz konusu, yýlýn sonunda da bu toplam 75milyon kwsaate ulaþacak. bu da 200m tl civarý bir gelire denk düþer. bu iþin nasýl muhasebeleþtirileceði þurada örneklenmiþ. s.90:

elbette rygyo'nun tabii olduðu bambaþka bir muhasebeleþtirme durumu varsa, o durumda yýl sonunu beklemek gerekebilir bu gelirin nasýl gösterildiðini anlamak için.

Örnek 16:
    KLM A.Þ. daðýtým þirketine 2017 Nisan ayýna ait KDV dahil 59.512,80 TL
    ihtiyaç fazlasý üretim satýþ faturasý düzenlemiþtir.
    TMS ve TDHP’ye göre yapýlmasý gereken muhasebe kaydý þöyledir:
    / /
    120 ALICILAR
    59.512,80
    600 YURT ÝÇÝ SATIÞLAR 50.434,57
    391 HESAPLANAN KDV 9.087,22

Daðýtým þirketi her ay sonunda satýn almakla 10 yýl süreyle yükümlü bulunduðu
    ihtiyaç fazlasý üretim ile ilgili, üretim þirketine dilekçe göndermektedir. Dilekçe ekinde
    günlük üretim miktarlarý (kWh), I Sayýlý Cetvel’de yer alan ilgili tutar, T.C. Merkez
    Bankasý günlük döviz kuru ile hesaplanmýþ günlük tutarlar ve ay sonu toplamý yer
    almaktadýr. Buna ek olarak, daðýtým þirketinin üretim þirketinden talepte bulunduðu
    faturada yer almasý gereken kalemler de belirtilmiþtir. Bu kalemler; dönem, miktar
    (kWh), birim fiyat, tutar (TL), KDV (TL), ve toplam tutar (TL) kalemleridir.
    Üretim þirketi söz konusu dilekçeye istinaden fatura düzenlemekte ve belirlenen
    süre içerisinde ödeme yapýlmasýný talep etmektedir.

https://acikbilim.yok.gov.tr/bitstre...-1&isAllowed=y

7.  Alýntý Originally Posted by cokenerjik Yazýyý Oku
    sorun 2023 yýlýnda, 2022 zaten 11milyon kwsaat üretim var, yýla yayýlmýþ olsa, özellikle elektirk geliri diye de bir kalem olmayýnca hangi kaleme atýldýðýný çözemeyiz. 2023 için de henüz yýl bitmedi ama bu gelirler yýl sonuna biriktirilip muhasebeleþtirilemez, özel bir sattüsü yoksa. 51milyon kwsaat temmuz dahilmiþ, dolayýsý ile 2.ç bilançoda görmemiz gereken kýsým 45milyon kwsaat civarýnda olmalý, agu üretimi de belli oldu 6m kwsaat. 2023agu kadar toplam 57.197.789 kwsaat 2023 için bir elektrik üretimi söz konusu, yýlýn sonunda da bu toplam 75milyon kwsaate ulaþacak. bu da 200m tl civarý bir gelire denk düþer. bu iþin nasýl muhasebeleþtirileceði þurada örneklenmiþ. s.90:

elbette rygyo'nun tabii olduðu bambaþka bir muhasebeleþtirme durumu varsa, o durumda yýl sonunu beklemek gerekebilir bu gelirin nasýl gösterildiðini anlamak için.

Örnek 16:
    KLM A.Þ. daðýtým þirketine 2017 Nisan ayýna ait KDV dahil 59.512,80 TL
    ihtiyaç fazlasý üretim satýþ faturasý düzenlemiþtir.
    TMS ve TDHP’ye göre yapýlmasý gereken muhasebe kaydý þöyledir:
    / /
    120 ALICILAR
    59.512,80
    600 YURT ÝÇÝ SATIÞLAR 50.434,57
    391 HESAPLANAN KDV 9.087,22

Daðýtým þirketi her ay sonunda satýn almakla 10 yýl süreyle yükümlü bulunduðu
    ihtiyaç fazlasý üretim ile ilgili, üretim þirketine dilekçe göndermektedir. Dilekçe ekinde
    günlük üretim miktarlarý (kWh), I Sayýlý Cetvel’de yer alan ilgili tutar, T.C. Merkez
    Bankasý günlük döviz kuru ile hesaplanmýþ günlük tutarlar ve ay sonu toplamý yer
    almaktadýr. Buna ek olarak, daðýtým þirketinin üretim þirketinden talepte bulunduðu
    faturada yer almasý gereken kalemler de belirtilmiþtir. Bu kalemler; dönem, miktar
    (kWh), birim fiyat, tutar (TL), KDV (TL), ve toplam tutar (TL) kalemleridir.
    Üretim þirketi söz konusu dilekçeye istinaden fatura düzenlemekte ve belirlenen
    süre içerisinde ödeme yapýlmasýný talep etmektedir.

https://acikbilim.yok.gov.tr/bitstre...-1&isAllowed=y
    biz ne kadar yorum yaparsak yapalým , bu gelirin nerede olduðunu görmeden içimize sinmeyecek

bügün elektriðe zam gelse gelir kalemi yukarý doðru gidecek

her yeni depo demek GES demek bu tarafta büyüme artýk yavaþlasada devam edecek hepsi bir gelir kalemi

o yüzden þirketten iþin gerçeðini öðrenen varsa buraya yazarsa memnun oluruz.syg

8.  Alýntý Originally Posted by balýkadam Yazýyý Oku
    06.09.2023 tarihi itibariyle aylik 200.000 euro kira geliri gelmeya baþlamiþ.

Yakinda Anpa Gross a verilen deponunda teslimi yapilir muhtemelen. Birde kalan 10.000 m² depoda kiraya verilirse yillikta sadece bir depodan 100 milyon uzeri kira geliri olacak.

"12.10.2022 tarihli özel durum açýklamamýzda;

Þirketimizin portföyünde yer alan Kocaeli Ýli Gebze Ýlçesi Balçýk Köyü 317 Ada 14 Parsel üzerinde 34.477,19 m2 arsa üzerine inþa edilen 51.063 m2’lik lojistik deponun 15.000 m2’lik depolama alaný için “Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Þ. (MBO)” ile 5 yýlý geri dönülmez toplam 11 yýllýk kira sözleþmesi imzalandýðý,

Bu sözleþme kapsamýnda ilk 5 yýl için 12.000.000 EUR ve sözleþmede de belirtildiði üzere 6. kira yýlý baþýnda MBO’nun büyüme ve geniþleme opsiyonlarýný kullanmasý halinde 5. yýldan sonraki 6 yýlda ise yaklaþýk KDV hariç 21.000.000 EURO daha gelir elde edilerek toplamda 33.000.000 EUR gelir elde edileceði ve bu gelirlere ilave olarak her yýl yapýlacak olan kira artýþ zamanlarýnda Almanya ÜFE+TÜFE ortalamasý da ayrýca ekleneceði ve kira baþlangýcýnýn depoya iliþkin iskanýnýn alýndýðý tarihten itibaren baþlanacaðý belirtilmiþti.

Depoya iliþkin yapý kullaným izin belgesi (iskan) Gebze Belediyesinden 06.09.2023 (dün) tarihinde alýnmýþ olup kira sözleþmesi 06.09.2023 itibarýyla baþlamýþtýr.

Kamuoyu ve yatýrýmcýlarýmýza saygýlarýmýzla duyurulur."

SM-M515F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Daha 1 hafta önce Balçýk deposunun kalan kismida kiraya verilirse bu depodan yýllýk 100 mln tl kira geliri elde edilebilir ( bu rakam benim için yeterliydi) yazmýþtým.

Bugün gelen haberde ise bu depodan yýllýk 170 mln tl kira geliri elde edileceði belirtildi. Beklentimin çok uzerinde bir rakam, çok iyi.

Þimdi sýrada Ýzmir de Carfoursa ya verilen depodanda bir haber gelmesi var.

SM-M515F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Sayfa 355/387 ÝlkÝlk ... 255305345353354355356357365 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •