Sayfa 372/387 İlkİlk ... 272322362370371372373374382 ... SonSon
Arama sonucu : 3090 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. gyo'lar açısından değişen bir şey yok, zaten değerlemeden oluşan fark kar yazılıyordu, yine yazılacak ama bu değerleme farkından dolayı bir vergi oluşmuyor gyo'larda, diğer şirketlerde ise bundan vergi alınır normalde, enflasyon muhasebesinde ise bu vergi oluşmaz, o yüzden şirketler aslında enflasyon muhasebesi uygulamak isterler, isterler çünkü yeniden değerleme ile oluşan fark defter değeriniı artırır ama o fark üzerinden de normalde ödenmesi gereken vergi ödenmez. biz yatırımcılar ise haklı olarak kısa vade düşündüğümüz için istemeyiz çünkü şirketin karının düşmesinden hoşlanmayız. bu durumda enflasyon muhasebesinde eğer değerleme enflasyonun altında ise ilgili kısım kadar zarar yazacak, bu da ödenecek vergiyi düşürür, vergi dairesine gidecek vergi şirketin kasasında kalır. gyo'lar açısından hiçbir şekilde kötü bir durum yok yani.
    Son düzenleme : cokenerjik; 02-02-2024 saat: 10:43.

2.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    gyo'lar açısından değişen bir şey yok, zaten değerlemeden oluşan fark kar yazılıyordu, yine yazılacak ama bu değerleme farkından dolayı bir vergi oluşmuyor gyo'larda, diğer şirketlerde ise bundan vergi alınır normalde, enflasyon muhasebesinde ise bu vergi oluşmaz, o yüzden şirketler aslında enflasyon muhasebesi uygulamak isterler, isterler çünkü yeniden değerleme ile oluşan fark defter değeriniı artırır ama o fark üzerinden de normalde ödenmesi gereken vergi ödenmez. biz yatırımcılar ise haklı olarak kısa vade düşündüğümüz için istemeyiz çünkü şirketin karının düşmesinden hoşlanmayız. bu durumda enflasyon muhasebesinde eğer değerleme enflasyonun altında ise ilgili kısım kadar zarar yazacak, bu da ödenecek vergiyi düşürür, vergi dairesine gidecek vergi şirketin kasasında kalır. gyo'lar açısından hiçbir şekilde kötü bir durum yok yani.
    Bu akşam Toaso nun enflasyon muhasebesi uygulanmis bilançosu geldi.

Son ceyrekte 7,5 mlr gelecek kar 2,5 mlr tl civarinda gelmis.

Yani E.M. uygulaması sanayi sirketlerinde net karı bayagi bir baskilayacak anlaşılan.

En şanslı sektör gyo görünüyor ama Rygyo da ki baskıyı anlamak zor. Bırakın sektore ve endekse ayak uydurmayi yılbaşından bu güne negatif performansı var. Gerçekten bu çok anlamsiz geliyor bana.

Inat mı ediyoruz yoksa sabır mı gösteriyoruz?

Bakalim zaman bizi haklı çıkaracak mı?

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku

Yani E.M. uygulaması sanayi sirketlerinde net karı bayagi bir baskilayacak anlaşılan.

En şanslı sektör gyo görünüyor ama Rygyo da ki baskıyı anlamak zor. Bırakın sektore ve endekse ayak uydurmayi yılbaşından bu güne negatif performansı var. Gerçekten bu çok anlamsiz geliyor bana.

inat değil yaptığımız, yatırım. bunu da temel göstergelere bakarak yapıyoruz ve bu hisse için her zaman hedef fiyatımız da dd fiyatı neyse odur, yani şimdilik 60 tl. 1 hafta sonra bilanço gelip 60 tl dd netleştiğinde ve hemen ardından yapılacak olan yön. kur. toplantısında bedelsiz ve benim beklentim 50-100 kuruş bir temettü açıklandığında, hatta patron da bilanço dönemindeki yasaklar kalkıp, yön. kur. öncesinde alımlara geçtiğinde, fiyat da anında yükselecektir. yükselmiyorsa da şahane alım fırsatıdır, iskontosu da bellidir, 60/fiyat, şu anda 60/25,5 %135, bu fırsat varken ekleyebiliyorsan ekle, ekleyemiyorsan da dd fiyatına gelene kadar bekle, yine kasımı hedeflersek, 10 ayda %135ten fazla veren bir enstrüman varsa ona geç. ama rygyo gelecek o dd fiyatına mutlaka, şimdiye kadar hep geldi geçti yıl içinde, yine geçecek, bundan şüphe etmemizi gerektirecek bir olgu yok.

şu anki performansına gelince, bu hareketler geçen yıl daha da fazlasıyla vardı, yılı 15,50 kapadı ama sonra 10 tl altına dahi düştü, aynı fon satışları nedeniyle, depremden önce başladı aynı düşüş. sonra ne oldu? nisandaki 10 tl gitti aralıkta 29,88 oldu değil mi? ekleyebilen ekleyecekti, ekleyemeyen de bekleyecekti. yine aynı şey olacak, daha da iyi olacak çünkü bitmemiş projeler bitmiş, extra gelirler kasaya girmiş olacak.
    Son düzenleme : cokenerjik; 14-02-2024 saat: 11:39.

4.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    inat değil yaptığımız, yatırım. bunu da temel göstergelere bakarak yapıyoruz ve bu hisse için her zaman hedef fiyatımız da dd fiyatı neyse odur, yani şimdilik 60 tl. 1 hafta sonra bilanço gelip 60 tl dd netleştiğinde ve hemen ardından yapılacak olan yön. kur. toplantısında bedelsiz ve benim beklentim 50-100 kuruş bir temettü açıklandığında, hatta patron da bilanço dönemindeki yasaklar kalkıp, yön. kur. öncesinde alımlara geçtiğinde, fiyat da anında yükselecektir. yükselmiyorsa da şahane alım fırsatıdır, iskontosu da bellidir, 60/fiyat, şu anda 60/25,5 %135, bu fırsat varken ekleyebiliyorsan ekle, ekleyemiyorsan da dd fiyatına gelene kadar bekle, yine kasımı hedeflersek, 10 ayda %135ten fazla veren bir enstrüman varsa ona geç. ama rygyo gelecek o dd fiyatına mutlaka, şimdiye kadar hep geldi geçti yıl içinde, yine geçecek, bundan şüphe etmemizi gerektirecek bir olgu yok.
    Yazdıklarınızın her cümlesine imza atıyorum sn. cokenerjik.

Ayrıca her gün ufaktan ufaktan alıyorum.

Hisseye inancım tam, anlamadığım piyasanın bu şirketi görmezden gelmesi Ancak biraz düşününce görüyorum ki geçmişte birçok kez böyle durumları görmüştüm. Hatta bir keresinde hiç unutmuyorum bir hafta sonra çağrısı olacak bir şirket çağrı fiyatının %8 ile 10 arasında altında işlem görüyordu piyasa bir şekilde bu şirketi görmezden geliyordu Ben de ne var ne yok aldım bir hafta sonra çağrı fiyatından patrona teslim ettim. Yani demek istediğim piyasa bazen, hatta sık sık görmezden gelebiliyor o sebeple inandığımız şirketlerde beklemeye devam.

Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku

şu anki performansına gelince, bu hareketler geçen yıl daha da fazlasıyla vardı, yılı 15,50 kapadı ama sonra 10 tl altına dahi düştü, aynı fon satışları nedeniyle, depremden önce başladı aynı düşüş. sonra ne oldu? nisandaki 10 tl gitti aralıkta 29,88 oldu değil mi? ekleyebilen ekleyecekti, ekleyemeyen de bekleyecekti. yine aynı şey olacak, daha da iyi olacak çünkü bitmemiş projeler bitmiş, extra gelirler kasaya girmiş olacak.
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Yazdıklarınızın her cümlesine imza atıyorum sn. cokenerjik.

Ayrıca her gün ufaktan ufaktan alıyorum.

Hisseye inancım tam, anlamadığım piyasanın bu şirketi görmezden gelmesi Ancak biraz düşününce görüyorum ki geçmişte birçok kez böyle durumları görmüştüm. Hatta bir keresinde hiç unutmuyorum bir hafta sonra çağrısı olacak bir şirket çağrı fiyatının %8 ile 10 arasında altında işlem görüyordu piyasa bir şekilde bu şirketi görmezden geliyordu Ben de ne var ne yok aldım bir hafta sonra çağrı fiyatından patrona teslim ettim. Yani demek istediğim piyasa bazen, hatta sık sık görmezden gelebiliyor o sebeple inandığımız şirketlerde beklemeye devam.

Saygılar.

1 milyon tl lik ev kalmadı ama diyelimki 1 milyon tl lik bir ev var....

Bunu satılık olarak 350-400 bin olarak gördünüz ne yaparsınız ?
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

6. bilanço açıklama tarihi nedir. ya da geçen yıl hangi tarihte açıklandı bilançomuz.... ?
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

7. Grçen sene 20 şubattı

SM-S916B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. 2 milyara yakın kira geliri %90 fovök marjı

bir sanayi şirketinin 1.5 milyar TL kar açıklaması için 6-7 milyar TL hasılat yapması lazım en iyimser hali ile, 2024 nakit akışlarının göze batma senesi olur umarım

Sayfa 372/387 İlkİlk ... 272322362370371372373374382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •