Sayfa 4/385 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 3080 madde; 25 - 32 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. KAP: RYGYO [ ] REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Maddi Duran Varlık Kiraya Verilmesi veya Ayni Hak Tesisi
    Orjinal Link:
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/588708 Dosyalar:
    https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a704922ce12ca

Maddi Duran Varlık Kiraya Verilmesi veya Ayni Hak Tesisi 2017-02-24
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    İşlemin Niteliği Maddi Duran Varlık Kiraya Verilmesi (Renting Non-Current Asset of Company)
    İşleme Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği Gayrimenkul
    İşleme Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü İzmir İli Menderes İlçesi Görece Mahallesi 527 Ada 9 Parsel; 21.268,71 m2 arsa üzerinde yer alan 10.606 m2'lik deponun 626 m2'lik depolama alanı
    İşleme İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi 24/02/2017
    İşleme İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı? Var
    İşleme Konu Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Kayıtlı Değerinin Aktif Toplamına Oranı (%) %1,40
    Kira Bedeli ve Koşulları Kira ödemeleri aylık olup, toplam kira bedeli yaklaşık KDV dahil 250.000 TL
    Ayni Hak Bedeli ve Koşulları Yok
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%) %0,15
    Karşı Taraf Mudo Satış Mağazaları A.Ş.
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır? Hayır (No)
    Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği Ticari
    Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi 2017-02-24
    Kira Süresi 3 sene
    Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı -
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi? Düzenlendi (Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni Düzenlenmiştir
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası 26/12/2016 - 201600083
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı Emek Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar m2 aylık bedeli 12 TL, deponun yıllık kira bedeli 1.527.000 TL
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi Gerçekleştirilmiştir
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimiz portföyünde bulunan İzmir İli Menderes İlçesi Görece Mahallesi 527 Ada 9 Parsel üzerindeki 21.268,71 m2 arsa üzerinde bulunan 10.606 m2'lik deponun 626 m2'lik depolama alanı "Mudo Satış Mağazaları A.Ş."ye 3 yıllığına kiraya verilmiştir.Kiraya verilen depodan 3 yılda yaklaşık KDV dahil 250.000 TL gelir elde edilecektir.Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.
    Tarih göstermiştir ki bilge herşeyi bilmez,sadece ahmaklar herşeyi bilir...

2. 57 gayrimenkulun değerleme toplamı 1.278.000.000 TL civarı çıktı... Yaklaşık 600 milyon Tl artış var... 150 milyon Tl finansal gider düşer, 70 milyon Tl kira geliri kaynaklı net faaliyet karı yazar ise 450-500 milyon üzeri, kar gelebilir mi? Bu konuların uzmanı olan varsa açıklar mı ltf.

Son 2 gün bakalım, herşeyin hayırlısı...

(asla yatırım tavsiyesi değildir)

3.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Kaptan mehmet, bende geçen gün bu 57 gayrimenkulun değerleme raporlarını tek tek topladım. 1.250.000.000 TL üzeri çıktı. Bu linkde yaptığın çalışmaya bakamadım. Özetini yazabilir misin, lütfen. Doğru mu hesapladım, senin çalışmanla karşılaştırmak iyi olur...
    Yaklaşık aynı rakamları bulmuşuz. Benim tabloda da sanırım 1.278 idi.

4.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    57 gayrimenkulun değerleme toplamı 1.278.000.000 TL civarı çıktı... Yaklaşık 600 milyon Tl artış var... 150 milyon Tl finansal gider düşer, 70 milyon Tl kira geliri kaynaklı net faaliyet karı yazar ise 450-500 milyon üzeri, kar gelebilir mi? Bu konuların uzmanı olan varsa açıklar mı ltf.

Kaptan mehmet, yukardaki konuda, bilanço için ne diyorsun?

5.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    57 gayrimenkulun değerleme toplamı 1.278.000.000 TL civarı çıktı... Yaklaşık 600 milyon Tl artış var... 150 milyon Tl finansal gider düşer, 70 milyon Tl kira geliri kaynaklı net faaliyet karı yazar ise 450-500 milyon üzeri, kar gelebilir mi? Bu konuların uzmanı olan varsa açıklar mı ltf.

Amaç eriyen özkaynakları telafi etmek. Şu ana kadar fiyatlanan da bu. Patron da o yüzden mala girdi. Gyo'nun gayrimenkul portföyünün ne kadar değerli olduğu bir anda gözler önüne serilecek. Tablo şeklinde varsa resim olarak yapıştırabilseniz çok makbule geçerdi.

6.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Kaptan mehmet, yukardaki konuda, bilanço için ne diyorsun?
    Hesp edemediğimiz başka bir şey yok ise bende 400-500 milyon civarı öz sermaye artışı bekliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Amaç eriyen özkaynakları telafi etmek. Şu ana kadar fiyatlanan da bu. Patron da o yüzden mala girdi. Gyo'nun gayrimenkul portföyünün ne kadar değerli olduğu bir anda gözler önüne serilecek. Tablo şeklinde varsa resim olarak yapıştırabilseniz çok makbule geçerdi.
    kaptan mehmet arkadaşda var, sanırım... Buraya yapıştırırsa çok memnun oluruz..

8.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    kaptan mehmet arkadaşda var, sanırım... Buraya yapıştırırsa çok memnun oluruz..
    Excel tablosunu buraya yapıştırmayı beceremedim. Face deki grubunda tablo mevcut. Kaptan ile borsada yatırım.;

Sayfa 4/385 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •