Sayfa 158/387 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Dayı adam yani durmuş un oğlu 0.7 ye düştüğünde almış yani satmamış satışı karşılamış burada temel satış yapan son 1 ayda yabancı , yabancı oranı 45.8 den 42.8 e yüzde 3 gerilemiş yabancı genelde bir çıkış yaptı zaten bunun patronla ne ilgisi var tam tersi düşdükçe alim yapmış olmuyor mu bıraksın daha da mi düşsün ne dedin ciddi anlamadım alta alışları doldurmuş derken yani patron satıcı olsa daha mi iyi olur ben mi yanlış anlıyorum
    Yabancı satışı sayesinde inanılmaz fiyatlara alabildik.
    Peki yabancı neden düşük fiyatlara mal satıyor : Yabancı fonlar çoğunlukla hisse senedi farkı gözetmeksizin bir ülkeyi toptan satarlar. Bu sayede küçük hisselerde bizlere çok güzel fiyatlardan alma şansı doğar.
    Daha sonra aynı yabancıların daha yüksek fiyatlardan sattıklarından fazlasını aldıklarına da tanık olacağız

Artık bu fiyatlar patron için de mantıksız fiyatlar ki bu yüzden o bile alım yapıyor.

Sabah borsa %0.05 + idi , şimdi %1.87 +
    Rygyo da artık üzerine düşeni yapacaktır.
    Endeksin yükselişine karşı koyamaz.

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Çok çok önemli

Kıbrıs ve S400 ile ilgili yapılan onca açıklamaya rağmen borsanın şu anda %0.05 artıda olması herkese bir sinyal vermeli.

"Yerli yatırımcıyı endişeye sevk eden bu haber akışı alım fırsatı olarak kullanılıyor , bu fiyatlar gelecekte keşke alsaydım denilen fiyatlar olacak"

Bu sinyal doğru anlaşılmalı

Alıntı Originally Posted by ufuktakiler Yazıyı Oku
    14.06.2019 - 14.06.2019 tarihinde REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili
    olarak 0,7 - 0,7 TL fiyat aralığından 200.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam
    nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte REYSAŞ
    GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 14.06.2019 tarihi
    itibariyle %5,99 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki
    tabloda yer almaktadır.
    Egemen DÖVEN

malımın ederi 070 krş diyor.
    aşağılara alışları doldurarak ne yapmak istiyor anlaşılması zor.
    ama iyi niyetli olmadığı çok bariz belli oluyor çünki hissenin buralara kadar inmesine izin vermemeliydi.
    milleti öyle korkutmuşki 12 aylık blançodaki 212 milyon tllik kara ramen hisse hiç bir tepki vermedi.
    bir şeyler bekleniyor ama ne?
    Yorumunuz tamamen yanlış çünkü dayanak noktanız yanlış; alış kademelerini dolduran benim
    Ben de sizin gibi bir yatırımcıyım. Şirketin anormal derecede ucuz olduğunu düşündüğüm için topluyorum.
    Tahtada birisi mal sattı , muhtemelen borsanın düşeceğini "zannediyordu"
    Mallarını geri alabilmek için alışları boş bırakıp satışları dolduruyordu , "oyunu bozmak için" o lotları ben girdim.
    Vermek istiyorsa 1 000 000 lot alış emrim var versin alayım. 3 gündür yazıyorum vermiyor

Normal tahta dizilişinde satışlar dolu alışlar boş bu da almak istediklerini gösterir.

Hissenin düşmesinin nedeni döviz açık pozisyonunu speküle etmelerinden.
    Aslında bu iyi bir şey bu sayede borsadaki şirketleri inanılmaz ucuz fiyatlara alabilirken değerlerinin üzerindeki fiyatlara bile satabiliyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Yorumunuz tamamen yanlış çünkü dayanak noktanız yanlış; alış kademelerini dolduran benim
    Ben de sizin gibi bir yatırımcıyım. Şirketin anormal derecede ucuz olduğunu düşündüğüm için topluyorum.
    Mallarını geri alabilmek için alışları boş bırakıp satışları dolduruyordu , "oyunu bozmak için" o lotları ben girdim.
    Vermek istiyorsa 1 000 000 lot alış emrim var versin alayım. 3 gündür yazıyorum vermiyor

Normal tahta dizilişinde satışlar dolu alışlar boş bu da almak istediklerini gösterir.

Aslında bu iyi bir şey bu sayede borsadaki şirketleri inanılmaz ucuz fiyatlara alabilirken değerlerinin üzerindeki fiyatlara bile satabiliyoruz.
    evet buradan net anlaşılan satan ve alan ayni taraf olmadıkça satış pek oluşmayacak yani bu yabancı satıcılar bıyıklı da olabilir her türlü de olabilir , demek endeksin fırsat vereceğini ve ,80 90 dan sattıklarını 50 ,60 lardan alıp ceplerini dolduracaklardı simdi soru satan ve alan ayni kişi egemen döven olabilir mi

6. Bu tahtada DÖVEN istemedikçe kuş uçmaz...
    Tahtada yaklaşık 40 milyon lot yabancı aracı kurumlarda,hazirun tutanağında görüldüğü üzere 24.5 milyon templeton 'a ait, 8 milyon lot 2 yabancı fonun ,kalan kısmının patron ve onlarla beraber hareket edenlerde olabilir...
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

7.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku

tahtaya sahip çıktığınız destek olduğunuz için teşekkür ederim.
    benim anlatmak istediğim patronun iyi niyetli olmadığıdır.
    değilse süründürmezdi.
    ayrıca yorumlarda çoğunlukta yabancı satışlarından bahsediyorsunuz yabancı satışı falan yok hatta yabancı alışı var.
    sağ cepten sol cebe aktarıyorlar ip üstünde oynuyorlar.
    aşağıya yılbaşından bu yana değişen takas durumunu paylaşıyorum orada göreceksinizki citi 2.096 milyon satmı.
    doce 3.672 milyon alış yapmış yani yabancılar 1.5 milyon lot artıda.
    akbanktanda finans yatırıma 14 milyon lot virman yapılmıştır.

aşağıdada patronun dünki alışı

17.06.2019 - 17.06.2019 tarihinde REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 0,72 - 0,72 TL fiyat aralığından 15.500 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 17.06.2019 tarihi itibariyle %6 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır
    Egemen DÖVEN

Patronun iyi niyetli olmadığını düşünmüyorum. Öyle düşünsem zaten hisse almam.
    Patron sadece işine odaklanan birisi , temel düşüncesi de şirket iyi işler yaptığı sürece bu durumun hisse fiyatlarına yansıyacağı.
    Hızlı büyümenin getirdiği borçlanmanın sonucu olan döviz açık pozisyonu spekülatif hareketlere yol açtı.
    Borsa değerlememiz 12 f/k' lardan 5 f/k ' lara düştü. Endekste bu kadar köklü bir değişim olmuşken hisse fiyatlarındaki anormal düşüşlere şaşırmamak gerek.
    Rusya' dan bile düşük f/k ile işlem görüyoruz. "Bu durum gelecek için çok büyük fırsat"

Atilla Yeşilada' nın Kıbrıs ile ilgili yaptığı youtube yorumuna bir bakın bence.
    "Türkiye ve Mısır bu işten en karlı çıkacak ülkelerdir diyor kendisi"

Sadece kendisini okursanız panik yaparsınız , farklı düşünenleri de okuyun
    Kıbrıs konusu dışında neredeyse her şey hakkında negatif

Sayfa 158/387 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •