Sayfa 9/387 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 65 - 72 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Teknik analizden gerçekten anlamam ama aylık grafiğe bakınca Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hikayemizin ikinci uzun dönem cildinin kapağı; 98 kuruşu (hadi ona bir Lira'yı diyelim) geçince açılacak..Eskiden beri yazageldim..Şirketimizin piyasa fiyatının seyri henüz grafiklere tarihi zirve kaydetmedi diye...Bu tarihi zirve ise 2. cildin sonu 3. cildin başı gibi bir yerlerde gözlemlenebilir..2 cildin sonuna yaklaştığımızı nasıl anliicaz? Benim muhtemelimde; Borçlarımızın azalıp NET karlarımızın 70-80 milyon bandı üstünde isrtikrar kazandığı zamanla "İçinde Hiltonların olduğu "Turizm Yatrımları'nın halka arzla veya blok satışla" kesiştiği zamanları takip edeceğiz sanırımBakalım zaman ne gösterecek..Şimdilik orta kısa vadeli hedefimiz ufak ufak borçları azaltmak olacak kanımca...Eğer olursa Turizm Yatırımlarının halka arzının bedelli tahsisli ve ortak satışı birlikte modellenerek gerçekleşeceğini düşünüyorum

2. Peki III. cild???? İstanbul'un genişleyerek Reysaşland'in konut projelerine evrilme süreci ve depoların pey der pey Yalova tarafına göçü olabilir bak)

3.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Teknik analizden gerçekten anlamam ama aylık grafiğe bakınca Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hikayemizin ikinci uzun dönem cildinin kapağı; 98 kuruşu (hadi ona bir Lira'yı diyelim) geçince açılacak..Eskiden beri yazageldim..Şirketimizin piyasa fiyatının seyri henüz grafiklere tarihi zirve kaydetmedi diye...Bu tarihi zirve ise 2. cildin sonu 3. cildin başı gibi bir yerlerde gözlemlenebilir..2 cildin sonuna yaklaştığımızı nasıl anliicaz? Benim muhtemelimde; Borçlarımızın azalıp NET karlarımızın 70-80 milyon bandı üstünde isrtikrar kazandığı zamanla "İçinde Hiltonların olduğu "Turizm Yatrımları'nın halka arzla veya blok satışla" kesiştiği zamanları takip edeceğiz sanırımBakalım zaman ne gösterecek..Şimdilik orta kısa vadeli hedefimiz ufak ufak borçları azaltmak olacak kanımca...Eğer olursa Turizm Yatırımlarının halka arzının bedelli tahsisli ve ortak satışı birlikte modellenerek gerçekleşeceğini düşünüyorum
    Dikkatinizi çekerim 129 milyon lira finansman gideri var, 606 milyon toplam borcu var. Bu size mantıklı geliyor mu? Ya finansman gideri şişiriliyor yada 2 milyara yakın borcu var.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by KadirAhmet Yazıyı Oku
    Dikkatinizi çekerim 129 milyon lira finansman gideri var, 606 milyon toplam borcu var. Bu size mantıklı geliyor mu? Ya finansman gideri şişiriliyor yada 2 milyara yakın borcu var.

70 i kur farkı giderinden..58 i faiz

5.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    70 i kur farkı giderinden..58 i faiz
    İkiside para birimi değil mi? 70 milyon kur farkı gideri varsa, demek ki ona karşılık gelen miktarda döviz yükümlülüğü mevcut. Kurun geldiği seviye TL karşılığı yükümlülüğünüde artırmış oluyor. Ha ali veli, ha veli ali. Tabii bütün bunlar kurun eski seviyesin çekilmesi ile (2016 başı 2,90) eski duruma dönmüş olur.

6. bakın beyler gene vebal almayın. milleti buraya çekip durmayın cafcaflı sözlerle. burayı okuyup üç kuruş parasıyla köşeyi dönmeye çalışan çok insan var. evet sırf iki güzel lafla bunu yapabilecek bir çok insan da tanıyorum.

her dönem aynı hikaye. kağıdın primlenmesi lazımdı primlendi onca yıldan sonra gayet makul. tutup ta bunu bir yere bağlamak insanalrı kandırmaktır. patron alım mı yapıyor aldığını mı gömüyor virman mı yapıyor newe yaptıgı belli değil.

7.  Alıntı Originally Posted by avniii Yazıyı Oku
    bakın beyler gene vebal almayın. milleti buraya çekip durmayın cafcaflı sözlerle. burayı okuyup üç kuruş parasıyla köşeyi dönmeye çalışan çok insan var. evet sırf iki güzel lafla bunu yapabilecek bir çok insan da tanıyorum.

her dönem aynı hikaye. kağıdın primlenmesi lazımdı primlendi onca yıldan sonra gayet makul. tutup ta bunu bir yere bağlamak insanalrı kandırmaktır. patron alım mı yapıyor aldığını mı gömüyor virman mı yapıyor newe yaptıgı belli değil.
    Alıntılayarak yazarsanız kime hitap ettiğiniz daha açık ve kolay anlaşılır sanırım...

8. Fiktif tabiri muhasebe tekniği açısından doğru elbette.Ancak ticari anlamda çok ciddi bir kardır bu.Şöyle ki aldığı arazilerin üzerinde hiçbir faaliyet yapmadığını varsaysak bile edinilen arazilerin değeri dolar bazında çok ciddi artış sağlamış durumda.Uzaylıların piyasa değerini baskılamak için atmadıkları takla kalmadı.İmtiyazlı hisse uygulaması olmasa çoktan şirketi kaptırırlardı ellerinden.Bu portföy yapısı ve bu borç dengesinde bu fiyatlardan herkes sahip olmak ister bu şirkete.Hiç bir işten anlamasan gerizekalı bile olsan şirketi alır tasfiye edersin 90 kuruşun 3,5 lira olur..

Not:Yatırım tavsiyesi değildir çünkü Türk Halkının hepsi 12 yaşında çocuklardan oluşmaktadır.Okuduğu bir cümle ile kandırılabilir elindeki parayı her an kaybedebilir..Hele borsa ile uğraşanlar tümden salak derecesinde saftır.Kimse kimseyle hiçbir bilgi paylaşmasın piyasa yabancıların oyuncağı olsun yönetmelikleri çıkaracağına yiyorsa imtiyazlı hisse uygulamasını kaldır SPK.

Sayfa 9/387 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •