Sayfa 304/386 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by chaos Yazıyı Oku
    Yukarıda yazdıklarımı parsel sorgu ile de incelediğimde aynı sonuca vardım. 6650 ada 17 parselde bağımsız bölümler ortaya çıkmış durumda, buna rağmen 1975 parselde ise bağımsız bölüm gözükmüyor. Dolayısıyla sonuç olarak Muhit Projesinden 95 daire 4 dükkan, yeni projeden 100 daire 7 dükkan olmak üzere 195 daire 11 dükkan teslim alacağız.

1975 parselin (Egemence İnşaata yaptırılacak yer) Nisan 2022 görüntüsüne

https://www.google.com/maps/@40.9829...7i16384!8i8192

adresinden ulaşabilirsiniz.

6650 ada 17 parselin (Sur Yapının devam ettiği yer) Mayıs 2022 görüntüsüne

https://www.google.com/maps/@41.0024...7i16384!8i8192

adresinden ulaşabilirsiniz.
    Dediğiniz gibi bende kontrol ettim değerlendirme raporunda 95 daire 4 dükkan gözüküyor . 2. parselin feshi ile gelir daha da kuvvetlenecektir. 195 daire 11 ticari ünite güzel meblağ toplayacaktır. Bu yıl sonu teslimler yavaş yavaş satılmaya başlanacaktır. Syg.

2.  Alıntı Originally Posted by chaos Yazıyı Oku
    Sn. Strategy,

Devam eden projede 99 bağımsız bölüm(95 daire, 4 dükkan) alacağız. Yeni anlaşmanın yapılacağı parselde Sur Yapı anladığım kadarıyla inşaata hiç başlamadı. Çünkü ilgili parsellerin 2021 sonu değerleme raporlarını incelediğimde Sur Yapı ile anlaşması devam eden 6650 ada 17 parsel için Sur Yapı ile sözleşmemizin olduğu ve 99 bağımsız bölümün teslim alınacağı yazıyor. Hatta tamamlanma seviyesi

"Değerlemeye konu 6650 ada 17 parsel numaralı taşınmaz, tapu kaydına göre 16.117,38 m² yüz ölçüme
    sahiptir. Konu taşınmaz, geometrik olarak dikdörtgen formada olmakla birlikte, topografik olarak ise
    eğimsiz yapıya sahiptir. Parsel üzerinde yapı devam etmekte olan site projesi ve şantiye merkezi
    bulunmaktadır. Parsel üzerinde devam etmekte olan proje A blok henüz yapına başlanmamış olup
    yerinden şantiye merkezi bulunmaktadır. B ve C blok dış cephe, camlar ve çatı kısmı kaplama hariç
    tamamlanmış durumda yaklaşık %70 inşaat seviyesinde, D ve E blok tüm iç sıva, dış cephe, camlar ve
    çatı tamamlanmış durumunda yaklaşık %75 inşaat seviyesindedir. F blok ve G blok dış cephe, camlar
    ve çatı kısmı kaplama hariç tamamlanmış durumda yaklaşık %70 inşaat seviyesindedir. H blok sosyal
    tesis ve otopark olarak 1. bodrum kat seviyesinde tavan bölümü tamamlanma aşaması durumunda
    yaklaşık %80 inşaat seviyesindedir."

Şeklinde belirtilmiş. Öte yandan karşılıklı anlaşılarak feshedilen sözleşmeye konu 1975 parsel ise hiç inşaata başlanmamış durumda olmalı. Çünkü 2021 değerleme raporunda inşaat ya da sözleşmeye herhangi bir atıf yok, direkt arsa değerlemesi yapılmış durumda.

Bu sebeplerle mevcut durumda;

6650 ada 17 parsel Sur Yapı ile kat karşılığı anlaşma devam, 95 konut 4 dükkan (Muhit Sancaktepe)
    1975 parsel Egemence ile inşaat yapım sözleşmesi (170 M), 100 konut 7 dükkan

Olmak üzere, toplamda 150.760.000 TL (2021 yıl sonu) ekspertiz değerli 2 gayrimenkulümüz ve 170.000.000 TL nakit karşılığında, 198 daire ve 11 dükkan teslim alacağız.

Oto galericilerin de seneye sene sonuna kadar satılacağını öngörüyorum, dolayısıyla şu an firmanın mevcut tüm borçlarının istenirse bu 3 projeyle 2023 sonuna kadar finanse edilebileceğini düşünüyorum. Böylece seneye üreteceğimiz 1 milyardan fazla depo kira gelirimiz finansal giderimiz olmaksızın bize kalacak.
    Mutlaka şirkete daha hakim arkadaslar vardir ve daha iyi hesap yapacaklardir ama ben kabataslak şöyle bir hesap yaptim.

2 projeden toplam 209 bağımsız bölüm, 1 adeti ortalama 3 mln tl desek 627 mln tl gelir elde edilir.

Oto galericiler sitesinden ise 2021 yilinda yapılan kap açıklamasında 300 mln tl gelir elde edilecegi belirtilmiş. O miktar simdi minimum 600 mln tl olmuştur.

Toplamda 1.22 milyar tl gelir olası 2023 yili içerisinde.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yılsonu teslim edilecek daireler 2023 yılı içinde tamamen satılabilir, ayrıca 2. parseldeki yapılacak olan proje inşaat aşamasındayken bile satışa , maketten satılmaya başlanabilir. 2023 ve 2024 projelerin satışları ile yüksek hasılat ile geçecektir. 2. parselin proje bedeli bile yaklaşık 1. çeyreklik hasılata eşit . Y.T.D

Yıl sonu teslimat zor, diğer inşaatta uzun süredir duruyor, umarım bu fesih görüşmeleri yapılırken diğerinin ilerlemesi için anlaşmaya varılmıştır. Çatı üstü geslerin fazla üretimi artık devlet tarafından bedava alınacak, ne kadarını müsterilere sattığımızı mail ile sordum, umarım hepsini satıyoruzdur

5. muhit, yeni 170 mn luk proje ve oto galerici - hepsini sat nakite çevir 1 milyar, KKM deki paralara hiç dokunma o da olur sana 800 milyon, eder sana 1 milyar 800. GAYRİMENKUL YENİLECEK EKSPERTİZLER 10 MİLYAR. Eder sana 11 milyar 800. borcu düş bakalım hemen. Kalır eline 10 milyar 250 Özkaynak. 1 e 1 fiyatladığı seneye ilk durak hisse başı 20 TL olur. Asıl bomba 2023 yılında olacak zaten orada özkaynakta 18-20 milyarları bulmak çok olası.

Hak ettiğimiz fiyatlara gelince, 5 liraya gelse de RYGYO alsak diyenlere, Twitterdaki teyze gibi, "SANA 5 LİRAYA BUNU BEDAVAYA VERİRLER BUNLARI DA HEDİYE EDERLER GARDAŞ" deriz.

6.  Alıntı Originally Posted by kazancli Yazıyı Oku
    Yıl sonu teslimat zor, diğer inşaatta uzun süredir duruyor, umarım bu fesih görüşmeleri yapılırken diğerinin ilerlemesi için anlaşmaya varılmıştır. Çatı üstü geslerin fazla üretimi artık devlet tarafından bedava alınacak, ne kadarını müsterilere sattığımızı mail ile sordum, umarım hepsini satıyoruzdur
    Şirket üretimin büyük bölümünü kiracılarına satıyor ,

çıkan yönetmelikte zaten şöyle bir madde var " tükettiğin kadarını satabilirsin ondan sonrasını bedelsiz vereceksin diyor. " Her bir deponun üretimi zaten sınırlı fazla etkisi olacağını düşünmüyorum

gelen mail cevabını paylaşırsanız memnun oluruz . SYG

7.  Alıntı Originally Posted by kazancli Yazıyı Oku
    Binaların dış cepheleri yapışmış , Umarım yıl sonuna ilk etap teslim olur. Şirket istese bu durumda bile daireleri satışa çıkarabilir ve satabilir. Tok satıcılar şuan .SYG

8.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    Şirket üretimin büyük bölümünü kiracılarına satıyor ,

çıkan yönetmelikte zaten şöyle bir madde var " tükettiğin kadarını satabilirsin ondan sonrasını bedelsiz vereceksin diyor. " Her bir deponun üretimi zaten sınırlı fazla etkisi olacağını düşünmüyorum

gelen mail cevabını paylaşırsanız memnun oluruz . SYG
    bu yönetmeliğin tarih sayı ve numarasının verirmisiniz?

bana çok saçma geldi. bedava vereceksin ne demek ? ticaret kanununa gher şeye aykırı bu durum....

hadi biz neysede kalyon grup 1000 mwlik tesis kurdu elektriği bedavamı verecek? böyle saçma şey olmaz...
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Sayfa 304/386 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •