Sayfa 311/386 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Evet şimdi daha mantıklı oldu, şimdilik üretim-tüketim kafa kafaya, depolar devreye alındıkca kapasiteyi arttıracaklar muhtemelen.

Alıntı Originally Posted by Ayteking Yazıyı Oku
    Düzeltme : 2023 sonuna kadar 40mw olacağız belki biraz üzeri sürece bağlı.

Şirketten bugün gelen mail bu şekilde

2. 3. çeyrek, 180 mn hasılat, 4.çeyrek, 210 mn hasılat beklentim mevcut. 2023 çeyrek ortalaması 260 civarı olur.

3. Dün ve bugün değerleme için biraz araştırma yaptım.Toplam özkaynak oranı 11-12 milyar tl civarında olur diye düşünüyorum.Değerlemede kullanılan yapı birim maliyetlerinde binalarımız geneli 4A seçeneğinden değerleme yapılmı maliyet analizinde.
    Geçen sene 2480 tl olan m2 maliyeti şu anda 6400 tl 2022/3 itibariyle

4. Sn. hasboy,

Değerlemede

Kira * 12 yıl (Gelir)

Arsa + Yapı (Maliyet)

yöntemlerinden büyük olanı ekspertizin nihai kanaati olarak belirtildiği için ve kiralar dediğiniz orandan bile fazla arttığı için en az dediğiniz miktarda özkaynağı ben de bekliyorum. Dediklerinize katkı yapmak istedim.

5.  Alıntı Originally Posted by chaos Yazıyı Oku
    Sn. hasboy,

Değerlemede

Kira * 12 yıl (Gelir)

Arsa + Yapı (Maliyet)

yöntemlerinden büyük olanı ekspertizin nihai kanaati olarak belirtildiği için ve kiralar dediğiniz orandan bile fazla arttığı için en az dediğiniz miktarda özkaynağı ben de bekliyorum. Dediklerinize katkı yapmak istedim.
    Evet sayın chaos haklısınız.Tesekkurler bilgilendirginiz için.12 milyar TL nin üzeri Özkaynak beni sasirtmaz.Umarim yanilmayiz.

6. Gayet güzel bir iş modeli olan, gelecek vaadeden ve değer üreten bir firmayı; faaliyetine son verse ve varlıkları icradan satılsa edeceğinin 5'te 1'ine almak için son fırsatlar bence.

Sene sonu değerleme zamanı yaşanacağından neredeyse emin olduğum GYO rallisinin öncüsü olacak firmamız. Üstelik diğer çoğu GYO'nun aksine gelirleri dönemsel değil, kredi faizlerinden doğrudan etkilenen bir iş modeli yok.

Bu burada kendime not olarak dursun, ileride başlığın bu sayfasına bakarken hatırlarım: 3,5 liradan ortak olmuştum zamanında bu firmaya diye.

7. Şirketin belki ana işi Elektrik üretimi değil ama bu taraftaki potansiyeli görmezden gelemeyiz, 85 aktif deponun birgün komple GES kaplandığını ... Kapasitenin sürekli artacağını düşünürsek ....

Son Ticarethane elektrik birim fiyatı 4.4516 TL yazıyor

https://www.encazip.com/elektrik-fiyatlari

8.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    Şirketin belki ana işi Elektrik üretimi değil ama bu taraftaki potansiyeli görmezden gelemeyiz, 85 aktif deponun birgün komple GES kaplandığını ... Kapasitenin sürekli artacağını düşünürsek ....

Son Ticarethane elektrik birim fiyatı 4.4516 TL yazıyor

https://www.encazip.com/elektrik-fiyatlari
    Bu konuda size hak veriyorum Sn. Strategy.ana iş kolumuzun içinde küçük kalmasına rağmen yatırım maliyetinin dönüş süresi çok kısa.Ve piyasa icin enerji işi depo kiralamadan çok daha popüler.Ges şirketleri uçuk degerlemelerle işlem gorebiliyorlar.

Sayfa 311/386 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •