Sayfa 382/382 İlkİlk ... 282332372380381382
Arama sonucu : 3053 madde; 3,049 - 3,053 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    son düzeltme kap gelmişti ve orada "Genel Kurul Tipi İmtiyazlı Pay Sahipleri Özel Kurulu olarak düzeltilmiştir." yazıyordu. bu sizin katılımınızı engeller mi?

eğer katılabilirseniz gene kurulda, ilk sormanızı isteyeceğim şey, elektirk giderlerinin kiraya dahil olduğu ile ilgili varsayımımın gerçek olup olmadığı.
    Imtiyazlı hisseler Genel Kurulu ayrı yapılacak olarak anladım ben, yani bizim genel kurula katılmamızda herhangi bir engel yok. Bahsettiğiniz konuyu mutlaka sorarım syn cokenerjik.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    gelen temettü ile rygyo hissesi alacaksın, asıl o zaman tadından yenmez. bu iişin ana kuralı, alfabesi vs ne dersen de işte budur. temettü alırsın onunla da yine aynı hisseden alır beklersin. sana vereceği temettü ile senin alacağın hisseden yaratacağın katma değeri aşan başka bir durum olamaz. bunca yıldır temettü vermeden bu işleri nasıl kotardıysa, bundan sonra haydi haydi kotarır. madem hisseye güveniyorsun, oradan gelen her kuruş temettüyü de oraya yatırırsın. piyasadan hisse çekersin, dolaşımdaki hisse sayısı azalır, hisse fiyatı da yükselir. bunun dışında söylenen her şey, arda'nın cebindeki parayı "al seçil sen bu parayı benden çok daha iyi değerlendirirsin" demekten öte bir anlam taşımaz. gerçekten buna inanıyorsanız gidip patrona da elden para verin bari, "değerlendir patron şu parayı" diye.

onlar patron biz de işçi/hissedarız bir yerde ve hakkımız olanı istemezsek onlar da vermez bu kadar basit.
    depo yapacak para olmadığı için temettü vermedi çok net. ne adana ne izmir depolarını yapmaya yeterli para yok

ayrıca ayrı bir konu ama temettü yatırımına inanmıyorum , aynı şekilde bedelsiz sermaye arttırımınada , bu piyasa S&P 500 değil. bu ülkede enflasyon ne zaman kalıcı olarak tek haneye iner temettü severim

syg

3.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    depo yapacak para olmadığı için temettü vermedi çok net. ne adana ne izmir depolarını yapmaya yeterli para yok

ayrıca ayrı bir konu ama temettü yatırımına inanmıyorum , aynı şekilde bedelsiz sermaye arttırımınada , bu piyasa S&P 500 değil. bu ülkede enflasyon ne zaman kalıcı olarak tek haneye iner temettü severim

syg
    Temettü mü , büyüme hissesi mi?

Net olarak büyüme hissesi derim ama, bu ikisini bir arada yapabilen şirketlerde var tabiki.

Temettü yatırımcı nezninde sirkete verilen degeri artiriyor ve daha yüksek rasyolarla fiyatlaniyor bu bir gerçek.

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Temettü mü , büyüme hissesi mi?

Net olarak büyüme hissesi derim ama, bu ikisini bir arada yapabilen şirketlerde var tabiki.

Temettü yatırımcı nezninde sirkete verilen degeri artiriyor ve daha yüksek rasyolarla fiyatlaniyor bu bir gerçek.

katılıyorum temettü her zaman kurumsallık katar şirketlere.hem fikiriz

5.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku

syg
    konu sizin temettüyü sevip sevmediğiniz değil, benim ve benim gibi düşünenlerin, yani dağıtılabilir bir kar oluştuğunda, bunun bir kısmını hissesara temettü olarak verilmesini isteyenlerin hakkına girmeniz. siz aldığınız temettüyü gidip elden patrona verebilirsiniz buna bir engel yok.

"bedelsiz sermaye artırımına inanmamak" diye bir konu da olamaz zira bu basit bir muhasebe işlemidir ve ne bilanço ne de hisse fiyatı üzerinde bir etkisi vardır. lotlar artıyormuş vs de geçersiz bir itiraz çünkü dolaşımdaki lot sayısı artsa da toplam tutar aynı, satmaya ihtiyacı olan daha fazla lot satacak ama yine aynı tutarda satacak, o açıdan da değişen hiçbir şey yok.

"depo yapacak para olmadığı için" temettü vermedi.
    bu da kraldan çok kralcılık olayı, "dağıtılabilir kar" oluştu mu? evet. faaliyet karı ne kadar? 1.5 milyar civarı. ayrılan yedekler şunlar bunlar çıktıktan sonra 738 milyon vergi dairesine bildirilen dağıtılabilir kar tutarı. ana kardan geriye de epey bir yatırım için tutar da kalıyor. mevduaatta 1 milyar tl olduğuna göre, belirli bir vade sonuna kadar da bu para bozulmayacağına göre, yatırım da olmayacak demektir, kısaca "temettü verilebilirdi ama vermedi" dahi diyemeyip, depo yapacak para olmadığı için temettü vermediye döndünüz. en azından daha önce arbitraj yapıp para kazanmak için vermedi diyordunuz ki o daha mantıklıydı.

Sayfa 382/382 İlkİlk ... 282332372380381382

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •