Sayfa 112/387 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 889 - 896 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    9 aylık bilançoda dolar kaçtı da bu kadar zarar yedik.. 6.50 varmıydı

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    6.00 yada 6.05.

2.  Alıntı Originally Posted by Sailor1979 Yazıyı Oku
    6.00 yada 6.05.
    İlk altı aylık bilanço 4,5607 kurundan, dokuz aylık da 5,9902 kurundan değerlendi. İki çeyrek arasında %31,35 kur değerlenmesi söz konusudur. Bugün itibariyle bakarsak dolar 5,33 dersek, doların geçen çeyreğe göre değerlenmesi %16,87'de kalıyor. Bu da iki çeyrek arası dolar değerlenmesinin yaklaşık yarı yarıya düştüğünü gösteriyor. Yılsonu kuruna göre bilanço şekillenecektir. Kur bu seviyede veya altında kalırsa, zarar da bu nispette azalacaktır. 6 veya üstü olursa da ek kur zararı ile son çeyreğin gelir gideri arasındaki farka göre yıllık kar/zararı göreceğiz. Ytd.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Burada ortalamı alınıyor yoksa dönemin son günümü

4. Burada asıl merak ettiğimiz konu patronun hissenin bu hali ile ilgili ne düşündüğüdür. Son dönemde günlükçülerin diline düştü, hisse fiyatı 2014 yılına geri döndü, son beklenen kap haberinde en büyük deposunu kiraya veriyor rakamsal bir ibare yok, Temmuz ayında teslim ettiği depoyu şimdi bildiriyor.. Ne yapılmak istendiğini anlamak da çok zor.. Yılsonu mevcutların değerlemeleri yapılıp rayiç değerleri gösterilecek mi? Şirketin VUK'taki değeri farklı, gerçek değere yakın UFRS değeri farklı şeyler, VUK apaçık ortada ama rasyonel bir UFRS bilanço çıkarsa bizler de ona göre yönümüzü belirleriz.. Yok ben borsadan şirketimi çekecem derse, bugünkü pd/dd'ne göre kendi adıma buna da razıyız.. Ama artık bir karar verilme zamanı geldi de geçiyor..

Yazdıklarım sadece beni bağlar.. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Burada ortalamı alınıyor yoksa dönemin son günümü

VUK'a göre dönemin son günü TCMB alış kuru kullanılır. (Sadec kasa için efektif alış kuru)

6. 12 aylık bilançoya yıl sonu değerlendirme raporundaki oluşan farkda eklenecek.

7. Borusan'a kiralanan ve teslimatının Temmuz ayında yapıldığı belirtilen son depo sessiz sedasız Kasım ayında geçen hafta KAP'a bildirilmiş ve önceki depo haberlerinin tersine kiralama fiyatı yazıda belirtilmemiştir. Şirket yönetiminin ilgili teslimat haberini niçin bu kadar geç bildirdiğini ve kira bedeli hakkında da neden bir bilgi vermediği hakkında bir açıklama yapması gerekir diye düşünüyorum. Daha önce bildirmiş olduğu 10 yıllık KDV dahil 75.000.000.-USD'lik toplam kira bedeli halen geçerli midir? Yoksa 32 Sayılı Karar tebliği'ne göre yeni bir fiyatlama yapıldı mı?

Bence bu kiralamanın bu kadar basit geçiştirilmeyip, üzerinde biraz analiz yapılmasında fayda olacaktır. Net Şimdiki Değer (Net Present Value) denilen hesaplama yöntemini bilenler, ilgili verileri formüle ederek 10 yıl boyunca alınacak toplam kira bedellerinin bugün toplamda kaç para olduğunu hesaplayabilirler. Bu sayede çıkacak rakam deponun bugünkü değeri hususunda da bir fikir verebilir. Hesaplamaya gelirsek; ilgili formülde, faiz oranını isabetli bir rakam üzerinden almak önem arzetmektedir. Şu anki faizler düşük veya yüksek dersek, ona göre bir ayarlama yapılması gerekir. Ayrıca sözleşmenin para birimini de bilmeliyiz. TL ve USD faiz oranları arasında büyük fark olduğundan, TL ve USD bazlı bu iki hesaplama tutarları arasında da ciddi fark çıkmaktadır. Benim yaptığım hesaplamalarda da iki para birimi cinsinden çıkan sonuçlar arasında ciddi fark çıkıyor. Anlatmak istediğim, veri girişine göre sonuç farklılık gösterebilecektir. Fakat herhalükarda, ortaya çıkan hesaplamaların her birinin de bu kiralamanın üzerinde ciddi şekilde durulmasını gerektirecek büyüklükte olduğunu düşünüyorum. Flamenko üstadın hesaplamalarını kayda değer gördüğümden, ilgilenirlerse bu konuyu kendi bakış açısı ile değerlendirmesinin iyi olacağı kanaatindeyim.

Yazdıklarım sadece beni bağlar.. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir..

8. citi sesiz sedasız 23 bin kusur 24 bin kusur bulduğu basamağa satıyo 234 bin oldu toplamda

Sayfa 112/387 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •