Sayfa 220/385 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon
Arama sonucu : 3075 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Nekadar sessiz kimse yok mu

2. Yıllarca hissede bekle, sonra sen sattıktan 3 hafta içinde sattığın fiyatı da ikiye katlasın Nasipten ötesi yok...

Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Fiyat seyrinin ortaya çıkarttığı risk görüntüsüne bakınca...

Piyasada ucuz kalmış bazı iyi şirketlerin orta vadede vaad ettikleri sermaye kazancı ihtimalinin;
    RYGYO 'nun fiyatının aynı vaadede 10-12 liralara ulaşmasından daha güçlü bir olaslık olduğunu düşünmem..
    Ve beraberinde söz konusu şirketlerin fiyat seyirlerinin riskinin göreceli daha düşük olmaları,
    Ve beraberinde RYGYO'dan beklediğim temettüye diğerleri ile de ulaşabileceğimi görmem,

Gibi sebeplerden pozsiyonumu şimdilik sonlandırdım..

Bu demek değil ki RYGYO bu fiyatları hak etmiyor..Bunu söylemek hem kendimle çelişmek hem de ahmaklık olur..Ama çok kısa sürede çok hızlı bir yükseliş tablomuz var..Bu yükseliş bilmediğimiz ve beklemediğimiz bir şirket haberi ile mi oldu?
    Hayır..
    Nasıl olduğunu biliyoruz..ancak detaylandırıp net bir töhmet üretmeyi doğru bulmam..

Niye yazıyorum?

uzuun süredir birçok şey yazdım ve paylaştım..Ve burada yazan tüm yatırımcı arkadaşlarımızın yazılarından ve paylaşımlarından faydalandım...
    Bu yüzden bir sorumluluğum olduğunu düşünüyorum..
    Satıp, çıkıp bi kenarda sus pus beklemeyi; ilkesel anlamda doğru bulmuyorum..

Belki kararımda yanılıyorumdur..Burası sermaye piyasaları hiçbir seçenek kesin değil maaalesef..Ama düşüncem ve pozisyonum bu şekilde..

herkese önce sağlık, sonra bol kazanç diliyorum

3. Ne oldu burada, kimse yok mu?
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

4. Var, ben geldim... .. Siz neredesiniz... ...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. Valla be daha gelmedim. Kuhkuh
     Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Var, ben geldim... .. Siz neredesiniz... ...
    [IMG][/IMG]

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 2 günlük düşüşe rağmen hala pd/dd oranı 1 ,61 yani çok yüksek....

soluksuz yükselişin soluksuzda düşüşü oluyor işte böyle.....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

7. Rysas rygyo tahtasini cokerttiler. Normaldir. Deniz dalgalanmadan durulmaz. Bu geçici süreli bir olay. Tekrar toparlayacak. Şunu unutmamak gerekir ki bu hisselere verilen cezalarla elini kolunu bağladılar. Sonra ağız burun giristiler. Kisaca yenilen dayak haksiz ve korkakca yenilmistir. En kisa zamanda bu dayağın tesiri gececek ve eli kolu çözülüp öldü diye bir köşeye atilacaktir. Sonra ne olacak uyuyan dev uyanacak ve kendine gelecektir. Sonrasi tutabilene aşk olsun. Hissenin ederi 100 tl bunu nasıl hesapladim. Hisse 4 lira iken hissenin ederi 300 milyon tl ve 80 tane binanın sadece biri bu kadarsa 300*80 = 24 milyar bunun yarisi rygyo diye dusunsek eder sana 12 milyar. Yani 160 liralarda olmasi gerekir. Ama tabi bunun icin baya beklemek gerekir. Ha diyince olmaz. Hisse boy boy yükseldi. Düşmesi de normal. Benzetme ile gidersek icindeki gazı atıyor. Sonrasinda toparlayacak. Yoluna devam edecek. Neden herkesin borsacı olmadığı ortadadir. İnsanlar bu isi kolay bellediler. Koy parayı al 2 katini öyle mi zaten adam enayiydi. Sana kat be kat para versin. Parasindan zoru vardi. İste bu durumda en güzel yerinden kimildamamak. Ölü taklidi yapmaktir. Zaten son zamanlardaki hareketler hic normal degildi. İyi oldu böylelikle tahtaya dokunanlar iki kere düşüncekler. Uzaklasacaklar. Derin hisse de büyük bir risk aldi. Bu cahil cuhela takiminin önünden gitti. Abi insanoğlu gaflettedir. Hazirci ve kolaycidir. Okumaz öğrenmez kulaktan dolma hareket eder. Araştırmaz. Sonra yandım Allah der. İnsallah Sıkıntı olmayacak. Bu zamana kadar nasil tasidiysak bundan sonra da bildiğimiz yolda devam edeceğiz. İnsallah karimiza kar ekleyeceğiz. Ama bunun için sabır gosterecegiz. Zaten benim için bir hedef var. Oraya ulasmadan satmam. İster artmış azalmış önemli degil. Biz bu süreçte neler öğrendik ona bakariz.

8. Ekim ayının başlarında 1,25- 1,30 lira aralığında dolaşan hisse 4 ay gibi kısa sürede 10 tl yi buldu.....

Hisse şiştikçe şişti..... Olağanüstü miktarda arttı....

e bir balon ne kadar fazla şişerse balonda o kadar gürültü patlar....

Bugünde şimdilik 96 kademe düştü bir günde....

pd/dd oranı hala 1,21 lerde olduğuna göre daha düşebilir diye düşünüyorum
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Sayfa 220/385 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •