Sayfa 381/386 İlkİlk ... 281331371379380381382383 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    evet ödeseydi kurumsallıkta bir adım daha atmış olacaktı, ama bu parasal sıkılaşmada kasada paranın kalması her liranın depo ve kira geliri olarak dönmesi gerekir. şirketin kasasında 1 milyar TL yakın para mevduatta finansal geliri geçen seneden daha yüksek olacak gibi.
    Orası öyle de Üstadım sembolkte olsa temettü verse çok iyi olurdu....

yoksa potansiyelini hala fazlası ile muhafaza eden bir şirket...

pd/dd 0,50 bile değil şu anda...
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    evet ödeseydi kurumsallıkta bir adım daha atmış olacaktı, ama bu parasal sıkılaşmada kasada paranın kalması her liranın depo ve kira geliri olarak dönmesi gerekir. şirketin kasasında 1 milyar TL yakın para mevduatta finansal geliri geçen seneden daha yüksek olacak gibi.
    para kasadaysa ki öyle yani mevduatta, bu durum mevcut paranın yatırıma dönüşmediğini gösterir. dağıtılabilir kar 700+ milyon tl idi, bunun 500 m hadi 250 m temettü olarak rahatlıkla dağıtabilir ve adını temettü veren şirketler listesine yazdırabilir, yatırımcıların tüm dikkatlerini de üstüne çekebilirdi, dahası sadece egemen açısından düşünsek, hisse başına 1 tl temettü olsa, kendisi 43 m tl alacaktı, onunla da dönüp rygyo alabilirdi, tıpkı bizim yapacağımız gibi. para mevduata gidecekse bana düşen karı bana ver kardeşim ben de biliyorum parayı mevduata koymayı...

bir de demezler mi, "patron benden daha iyi bdeğerlendirir parayı, karı dağıtmasın, bildiği gibi yapsın" diye... ben parayı rygyo alarak değerlendiriyorum zaten, bundan daha iyi ne olabilir?
    Son düzenleme : cokenerjik; 27-03-2024 saat: 16:24.

3.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    para kasadaysa ki öyle yani mevduatta, bu durum mevcut paranın yatırıma dönüşmediğini gösterir. dağıtılabilir kar 700+ milyon tl idi, bunun 500 m hadi 250 m temettü olarak rahatlıkla dağıtabilir ve adını temettü veren şirketler listesine yazdırabilir, yatırımcıların tüm dikkatlerini de üstüne çekebilirdi, dahası sadece egemen açısından düşünsek, hisse başına 1 tl temettü olsa, kendisi 43 m tl alacaktı, onunla da dönüp rygyo alabilirdi, tıpkı bizim yapacağımız gibi. para mevduata gidecekse bana düşen karı bana ver kardeşim ben de biliyorum parayı mevduata koymayı...

bir de demezler mi, "patron benden daha iyi bdeğerlendirir parayı, karı dağıtmasın, bildiği gibi yapsın" diye... ben parayı rygyo alarak değerlendiriyorum zaten, bundan daha iyi ne olabilir?
    kasadaki nakit para kredi ödemeleri için, bu finansal borcu yok demek değil

düşük yerden kredi maliyetlenmiş , yüksek mevduatla ile arbitraj yapıyor şirket

temettüye karşı değilim, 2024 final de net artıya geçerse ve temettü dağıtmaz ise yanlış olur kanaatindeyim

kaldı ki 2025 - 2026 senelerinde o kadar nakiti nasıl kullanacak bende merak içindeyim

4.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    kasadaki nakit para kredi ödemeleri için, bu finansal borcu yok demek değil

düşük yerden kredi maliyetlenmiş , yüksek mevduatla ile arbitraj yapıyor şirket

temettüye karşı değilim, 2024 final de net artıya geçerse ve temettü dağıtmaz ise yanlış olur kanaatindeyim

kaldı ki 2025 - 2026 senelerinde o kadar nakiti nasıl kullanacak bende merak içindeyim
    hayır arkadaşım, 372 milyon tl döviz yükümlülüğün üzerinde naktin var, burada önemli olan da zaten döviz borçların. döviz borçlarının 372 milyon tl üzerinde nakdin var ve bunu da zaten kkm yapmışsın, tl kredi borcunu da zaten kiralar ödüyor yani, kısa vade, yani bu yıl için tüm borcun da 2.5 milyar, hem yıl içinde kiralardan 2 milyar gelirim var diyorsun hem konut geliriden para gelecek diyorsun hem kasada 372 m tl fazla var diyorsun, vadeli mevduatta 1 milyar tl gördüm yanılmıyorsam, krediyi ödemek için vadeyi mi bozacak nedir? bunun ödeme planlaması zaten yapılmıştır da, illa açıkta temettüye gidecek olan bi 250 milyon vardır yani, atla deve değil ki.

şirketin yaptığı arbitrajı biz yapalım diyorum, arbitraj yapacak bir para varsa, temettüyü ödemediği için var, o zaman satsın malı mülkü arbitraj yapsın uzun vade borçları da, şirket yatırım yapabiliyorsa yapar, yoksa yatırım şansı, hissedarına ver işte 250 milyon tl de nasiplensin, nedir bu "verme sende kalsın" sevdası anlamıyorum gerçekten.

temettü verebiliyor muydu? evet verebiliyordu, vermedi çünkü arbitraj yapıp üç kuruş para kazanacak, ben kazanayım diyorum ver temettüyü de, şirket de kendisine kalan kısmıyla yapsın arbitraj mı yapacak, yatırım mı yapacak her neyse...

5. Ortaklar gelin genel kurulda konuşalım bunları. Bir aksilik olmazsa ben orada olacağım inşallah .

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    hayır arkadaşım, 372 milyon tl döviz yükümlülüğün üzerinde naktin var, burada önemli olan da zaten döviz borçların. döviz borçlarının 372 milyon tl üzerinde nakdin var ve bunu da zaten kkm yapmışsın, tl kredi borcunu da zaten kiralar ödüyor yani, kısa vade, yani bu yıl için tüm borcun da 2.5 milyar, hem yıl içinde kiralardan 2 milyar gelirim var diyorsun hem konut geliriden para gelecek diyorsun hem kasada 372 m tl fazla var diyorsun, vadeli mevduatta 1 milyar tl gördüm yanılmıyorsam, krediyi ödemek için vadeyi mi bozacak nedir? bunun ödeme planlaması zaten yapılmıştır da, illa açıkta temettüye gidecek olan bi 250 milyon vardır yani, atla deve değil ki.

şirketin yaptığı arbitrajı biz yapalım diyorum, arbitraj yapacak bir para varsa, temettüyü ödemediği için var, o zaman satsın malı mülkü arbitraj yapsın uzun vade borçları da, şirket yatırım yapabiliyorsa yapar, yoksa yatırım şansı, hissedarına ver işte 250 milyon tl de nasiplensin, nedir bu "verme sende kalsın" sevdası anlamıyorum gerçekten.

temettü verebiliyor muydu? evet verebiliyordu, vermedi çünkü arbitraj yapıp üç kuruş para kazanacak, ben kazanayım diyorum ver temettüyü de, şirket de kendisine kalan kısmıyla yapsın arbitraj mı yapacak, yatırım mı yapacak her neyse...
    şuan izmir arazilerine ve adana arazisine proje başlasa kasasındaki para yetmez. kaldı ki bu sene mutlaka inşaat yapacaktır. yüksek %70 faizle kredi kullanmasının bir anlamı yok bence.

temettü vermenin kurumsallıktan başka bir faydası olmaz şuan.

şuan arazilerine 2şer 3 er proje başladım m2 sini 10 $ kiraya verdim dese tadıından yenmez . temettü gölgede kalır.

bedelsiz vermesinide istemem basamaklarda az lot her zman iyidir. SYG

7.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    şuan izmir arazilerine ve adana arazisine proje başlasa kasasındaki para yetmez. kaldı ki bu sene mutlaka inşaat yapacaktır. yüksek %70 faizle kredi kullanmasının bir anlamı yok bence.

temettü vermenin kurumsallıktan başka bir faydası olmaz şuan.

şuan arazilerine 2şer 3 er proje başladım m2 sini 10 $ kiraya verdim dese tadıından yenmez . temettü gölgede kalır.

bedelsiz vermesinide istemem basamaklarda az lot her zman iyidir. SYG

gelen temettü ile rygyo hissesi alacaksın, asıl o zaman tadından yenmez. bu iişin ana kuralı, alfabesi vs ne dersen de işte budur. temettü alırsın onunla da yine aynı hisseden alır beklersin. sana vereceği temettü ile senin alacağın hisseden yaratacağın katma değeri aşan başka bir durum olamaz. bunca yıldır temettü vermeden bu işleri nasıl kotardıysa, bundan sonra haydi haydi kotarır. madem hisseye güveniyorsun, oradan gelen her kuruş temettüyü de oraya yatırırsın. piyasadan hisse çekersin, dolaşımdaki hisse sayısı azalır, hisse fiyatı da yükselir. bunun dışında söylenen her şey, arda'nın cebindeki parayı "al seçil sen bu parayı benden çok daha iyi değerlendirirsin" demekten öte bir anlam taşımaz. gerçekten buna inanıyorsanız gidip patrona da elden para verin bari, "değerlendir patron şu parayı" diye.

onlar patron biz de işçi/hissedarız bir yerde ve hakkımız olanı istemezsek onlar da vermez bu kadar basit.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Ortaklar gelin genel kurulda konuşalım bunları. Bir aksilik olmazsa ben orada olacağım inşallah .

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    son düzeltme kap gelmişti ve orada "Genel Kurul Tipi İmtiyazlı Pay Sahipleri Özel Kurulu olarak düzeltilmiştir." yazıyordu. bu sizin katılımınızı engeller mi?

eğer katılabilirseniz gene kurulda, ilk sormanızı isteyeceğim şey, elektirk giderlerinin kiraya dahil olduğu ile ilgili varsayımımın gerçek olup olmadığı.

Sayfa 381/386 İlkİlk ... 281331371379380381382383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •