Sayfa 306/386 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Arkadaşlar,

Depoların üzerindeki Gesler 1-2 -3mw gücünde ve büyük bölümü off grid .Ve bu üretilen elektrikler her depo birbirinden bağımsız şekilde kiracılara satılıyor

Kaldı ki off grid olmayan varsa bile tükettiğin kadarını devlet zaten senden alırım diyor. Bir deponun tükettiği Gesin üretimi ne kadar olabilir. Şirket cok fazla üretimi bile olsa grup sirketlerine satar mahsuplaşma yapar.

bizi ilgilendiren konu depo sayilarinin /kiracilarin artmasi onlardan hem kira hem elektrik tahsilatı yapmak .Syg

2. Şirketimizin bir enerji şirketi kurup ürettiği elektriği ona satma imkanı yokmu ?

Oda piyasaya verir....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Şirketimizin bir enerji şirketi kurup ürettiği elektriği ona satma imkanı yokmu ?

Oda piyasaya verir....
    Malesef onun için lisans alması lazım.Ama lisansı olsa ve epias üzerinden satsa bile su anda dağıtım şirketine sattığının çok daha aşağısına satmak zorunda kalır.

4. Ticarethanelere gelen %50 elektrik zammı depo ustunde Ges ten elektrik üreticilerine yaramıyor mu

5. Sevgili Dostlar güneş santrali ile ilgili şirketimize bir mail attım. Ücretlendirme konusunu sordum. gelen cevap aşağıdadır :

Tebliğ gereği GYO’lar sadece faaliyetlerine giren işleri yapabilmektedir. Depo üzerindeki GES’lerden elde edilen elektrik, EPDK tarifesi üzerinden depo müşterilerine yansıtma faturası ile yansıtılmakta ve fazlası olursa şebekeye geri verilmektedir.

Dolayısıyla GES’lerden elde edilen gelir sadece fazlalık oluşursa şebekeye satılan kısımdandır.

Çatı üstü GES’ler, depolarımızı Yeşil Lojistik kapsamında karbon salınımını azaltan “Solar Depolara†çevirmek için yapılmaktadır. Asıl faaliyetimiz depo kira geliri elde etmektir.

Buradan fazlalık elektriğin satıldığını ve parasını aldığımızı anlıyorum ben... siz ne dersiniz ?
    Son düzenleme : carlislecullen; 02-09-2022 saat: 09:32.
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

6. Bende aynı şekilde anladım. Zaten depo müşterilerine satmak için yapıldığından ihtiyaçtan çok fazla kapasite kurduklarını düşünmüyorum. Rysas ile fiyat farkı 2 katına çıktı. Bunda neden geri alım yapmadıklarını anlayamıyorum. Biraz bunda da alım yapsalar rysas a kolayca yaklaşacak.
     Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Sevgili Dostlar güneş santrali ile ilgili şirketimize bir mail attım. Ücretlendirme konusunu sordum. gelen cevap aşağıdadır :

Tebliğ gereği GYOââ�¬â�¢lar sadece faaliyetlerine giren işleri yapabilmektedir. Depo üzerindeki GESââ�¬â�¢lerden elde edilen elektrik, EPDK tarifesi üzerinden depo müşterilerine yansıtma faturası ile yansıtılmakta ve fazlası olursa şebekeye geri verilmektedir.

Dolayısıyla GESââ�¬â�¢lerden elde edilen gelir sadece fazlalık oluşursa şebekeye satılan kısımdandır.

Çatı üstü GESââ�¬â�¢ler, depolarımızı Yeşil Lojistik kapsamında karbon salınımını azaltan ââ�¬Å�Solar Depolaraââ�¬ çevirmek için yapılmaktadır. Asıl faaliyetimiz depo kira geliri elde etmektir.

Buradan fazlalık elektriğin satıldığını ve parasını aldığımızı anlıyorum ben... siz ne dersiniz ?
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Sevgili Dostlar güneş santrali ile ilgili şirketimize bir mail attım. Ücretlendirme konusunu sordum. gelen cevap aşağıdadır :

Tebliğ gereği GYOâ€â•lar sadece faaliyetlerine giren işleri yapabilmektedir. Depo üzerindeki GESâ€â•lerden elde edilen elektrik, EPDK tarifesi üzerinden depo müşterilerine yansıtma faturası ile yansıtılmakta ve fazlası olursa şebekeye geri verilmektedir.

Dolayısıyla GESâ€â•lerden elde edilen gelir sadece fazlalık oluşursa şebekeye satılan kısımdandır.

Çatı üstü GESâ€â•ler, depolarımızı Yeşil Lojistik kapsamında karbon salınımını azaltan “Solar Depolara†çevirmek için yapılmaktadır. Asıl faaliyetimiz depo kira geliri elde etmektir.

VE elektrik birim fiyatına %50 zam geldi

https://www.epdk.gov.tr/Detay/Icerik...rife-tablolari

8. https://twitter.com/KYFinans/status/1566400492980375553

Yeni arkadaşlar bilgilenmek için kısaca okusunlar. Önceki sayfaları dolansınlar, ges mes işi ciroda payı zaten çok düşük. Daha da düşük kalacak oralara da pek takılmasınlar.

Sayfa 306/386 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •