Sayfa 362/386 İlkİlk ... 262312352360361362363364372 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. depo yatırımlarının devamını temenni ediyorum, özellikle adana arazsine bir proje gerçekleşirse + 100 bin m2 alan eklenebilir

2. ..........
    Son düzenleme : balıkadam; 24-12-2023 saat: 23:35.

3. temettü ya da bedelsiz açıklandığında temettü/bedelsiz için hisse almak doğru değil elbette, şirketin yeniden değerleme yoluyla kar etmesi ve özkaynaklarını artırması da hisse fiyatına direkt yansıdığından, bu da bir çeşit temettü sayılır ama bu karı cebimize indirebilmek için hisse satmamız gerekir. oysa dağıtılabilir kar olarak oluşan kardan hissedarların pay alması, hem adet artışına hem de başka yatırımcıların ilgisine yol açacağından biz uzun vadeli yatırımcılar için anında çifte fayda sağlar. bedelsiz açıklandığında sanki bedavadan hisse dağıtılacakmış gibi hisse alanlarla, temettü verileceğini duyup fazladan bir para kazanacağını sanarak hisse alanlar aynı yanlış işi yapıyorlar. bunlar için hisse alınmaz, şirketin hem orta uzun vadede katma değer yaratacağını hem de dağıtılabilir kar oluşturacağını hesaplayarak hisse alınır. rygyo temettü dağıtmaya başladığında büyük/küçük/kısa/orta/uzun vade her türden yatrırımcıların da radarına girecektir, belki bu sayede bist100'e dönmesi de mümkün olacaktır, o yüzden temettü dağıtma konusu önemli.

4. geçen sene gibi %160 değerleme artışı gelir mi beklentiler nedir

5.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    geçen sene gibi %160 değerleme artışı gelir mi beklentiler nedir
    %100+ olurda o kadar olur mu bilmiyorum....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    %100+ olurda o kadar olur mu bilmiyorum....
    Neyi bekliyor acaba patron. Göndersin biran önce. Yılbaşı öncesi şenlensin bu aralar.

7.  Alıntı Originally Posted by MHTMHT2 Yazıyı Oku
    Neyi bekliyor acaba patron. Göndersin biran önce. Yılbaşı öncesi şenlensin bu aralar.
    ÖYLE KOLAY DEĞİL üSTAD....

Profesyonel şirketler belirli parametreleri gözeterek yapıyorlar bu işi...

ama bugün yarın gelir diye düşünüyorum. zaten hissede hareketlenmeye başladı. diğer hisselerin değerlemelerede geliyor bizimkininde eli kulağındadır
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by chaos Yazıyı Oku
    Bunlardan biri de benim hocam, cümle de boş değil. Gel dürüst olalım, temettü fetişistleri hisseye doluşur diye istiyorum de anlaşalım

Parayı benden iyi kullanacağından eminim de senden iyi kullanacağına da yemin edebilirim ama kanıtlayamam

Yazıdaki diğer kısımlara katılıyorum ama. RYSAS nakit ihtiyacı yüksek iş yaptığı için sürekli finanse edilmesi gereken bir iş modeli. O yüzden zaten ben istemesem de RYGYO temettü dağıtacak.

Peki temettü dağıtmasın da ne yapsın parayı, yatırım da yapmayacak dersen, hisse geri alımı yapacak olsa daha mutlu olurdum. Ama onun yerine necip yatırımcımızı mutlu edecek olan temettü yolunu seçeceklerinden de neredeyse eminim.

Bizde zaten genelde hikayeler şöyle sonlanır: İyi görünen şeyi isteyenlerin sesi fazla çıkar, gerçekten iyi olan şeyi söyleyenler deliymiş gibi davranılır, iyi görünen şey yapılır geçilir. Diğeri yapılacak olsa daha faydalı olacağı bir gerçek olarak ortaya çıkma ihtimali kalmadığı için de olayın tüm tarafları mutlu olur.

Tüm ortaklara bol kazançlar.
    bu alıntıyı yeni gördüm o yüzden biraz geç de olsa yazayım dedim. patronun parayı benden daha iyi kullanacağına eminsin ama kanıtlayamıyorsun ya, ben parayı ne yapacağımı söyliyeyim sen de daha iyi mi yapmışım yoksa daha mı kötü yapmışım karar ver.

ben temettüyü aldım ve tüm aldığım o temettü ile, normalde verilen temettü kadar da düşen fiyattan rygyo hissesi aldım. düşmese de aldım. havadan gelen bir para ile lotlarımı artırdım, bundan daha iyi bir kullanım olabilir mi? uzun vadeli yatırımcı olarak tek hedefim lotlarımı artırmaktı zaten, gelen temettü ile bunu yapabildim. hiç boşta param yoktu, olsaydı da hem temettü ile hem de boştaki parayla yine rygyo alacaktım. şimdi patron bana verdiği temettü nedeniyle ne kadar iş yapamaz pozisyona düştüyse, ki düştüğünü hiç sanmam, o beni bağlamaz, patron o, sermaye koymak gerekiyorsa bedelli artışıyla koyuyor zaten ben de bedelli artışına katılıyorum zaten. yatırım için gereken extra sermayeyi ister borç alsın ister gelirlerden karşılasın, yeter ki benim rygyo almak için beklediğim temettüyü bana versin. ne oldu şimdi, kim daha iyi kullandı parayı? hem patron her zaman doğru kullansaydı o parayı, şimdiye kadar bitmesi gereken muhit vs konut ve galeri projeleri çoktan biterdi. bu işin özü budur, temettüyü alırsın, onunla da aynı hisseden alır lotlarını artırırsın, şirketin yapacaklarına zerre etki etmez bu. şirkete para yine gerekiyorsa hatta, hisse satsın oradan geleni yatırıma dönüştürsün, kara geçsin ve kendi payına düşen karla da piyasaya sattığı hisseleri geri alsın. benim param benim cebimde dursun da, onunla ister rygyo alayım ister bir ihtiyacımı karşılayayım.

Sayfa 362/386 İlkİlk ... 262312352360361362363364372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •