Sayfa 366/386 İlkİlk ... 266316356364365366367368376 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. yeni değerlemeler geldi....

az sonra müthiş bilgilerle buradayım dostlar....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. sevgili dostlar....

dün gelen değerleme raporlarının hepsini teker teker inceledim....

gelen 49 taşınmaza ait geçen yılın değerleme toplamı 3.974.000.000 tl...

bu senenin toplamı ise :8.867.000.000 tl.... yani %120 den fazla artmış...

tüm taşınmazların toplam değeri ise 30.652.000.000 tl...

geçen sene bu rakam 13.400.000.000 tl civarı idi yani taşınmazların maddi değeri 17.250.000.000 tl artmış oldu...

%120-130 arası rtış oldu...

ciroyu, kasadaki nakiti , diğer ortaklıklardaki maddi değer bunun dışındadır...

şu anda pd/dd oranı 1 civarında...

değerlemeler resmiyete yansıdığında bu oran 0,42-45 aralığına inecek hisse iyice kelepir duruma gelecektir...

uzun dönemli kira anlaşmaları , yeni projelerde dşünüldüğünde çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum...

şimdi burun kıvıranlar pek yakında pişman olabilir diye düşünüyorum

saygılarımla

not : ilgili bilgiler Kaptan yer alan özel durum açıklamalarından derlenerek oluşturulmuştur

3. Açıkçası gelen degerlemelerden çok patronun 2024 yilinda 1.8 mlr kira geliri beklentisini daha cok önemsiyorum.

Çünkü piyasanin degerlemeleri falan çok tinladigi yok. Ama kiralamalar direkt nakit girişi sağladığı ve sürdürülebilir oldugu icin çok daha değerli.

Uzun zamandır yeni bir kiralama haberi depo yapımı haberi gelmiyor bu aralar böyle bir haber daha etkili olabilir.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Açıkçası gelen degerlemelerden çok patronun 2024 yilinda 1.8 mlr kira geliri beklentisini daha cok önemsiyorum.

Çünkü piyasanin degerlemeleri falan çok tinladigi yok. Ama kiralamalar direkt nakit girişi sağladığı ve sürdürülebilir oldugu icin çok daha değerli.

Uzun zamandır yeni bir kiralama haberi depo yapımı haberi gelmiyor bu aralar böyle bir haber daha etkili olabilir.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    orta ve uzun vadede pd/dd değeri önemlidir. hemde çok önemlidir. çünkü fityatı belirleyen etkenlerden birisidir

lakin şuan için kullanılmıyor. zamanı geldiğinde pd/dd değeri 1 olana kadr kullanılacaktır.

depoların çoğu dolu. bir kaç tanesinde boşluk var. onun için haber gelmiyor. çoğu depo büyük firmalar tarafından uzun vadelerle kiralanmış durumda

5. bu kadar yüksek nakiti nasıl değerlendirecek merak ediyorum, depo tarafında büyüme devam etsin

6.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    bu kadar yüksek nakiti nasıl değerlendirecek merak ediyorum, depo tarafında büyüme devam etsin
    Şirketin varlıkları çok değerlendi evet ama hisse de gerekli artışı yaşatmadı maalesef. Sonraki günlerde yaşatır diyelim evet. Madalyonun diğer yüzü aslında, şirket yüksek kar elde etse bile bu karla ilave kaç depo alıp yapabilir. Belki yüksek kar gibi bizim gördüğümüz İstanbul ve çevresinde 1 depoya ancak denk geliyor. Varlık değerlemelerini belki bu şekilde okumak lazım. Kim ne derse desin patron büyük iş yapmış. zamanında çok ucuza arazi ve arsaları kapatmış. Bundan sonraki süreçte bu yüksek maliyetle kimse yeni depo yapmaya cesaret edemez. Kira bedelleri daha da artacaktır diye düşünüyorum. Bu hisseye nasıl yansır görücez. Kişisel görüşlerim olup al/sat yatırım tavsiye asla değildir.

7. Şirketimizin 2023 yılsonu gayrimenkul değerlemeleri neticesinde; aktifimizde bulunan arsa ve binaların değeri ile bağlı ortaklığımızın gayrimenkullerinin değerlerinin toplamı 30.136.718.000 TL olmuştur.
    Bu şekilde 2023 yılsonu toplam gayrimenkul portföyümüzün büyüklüğü, 2022 yılsonu değeri olan 13.185.654.000 TL'ye göre yaklaşık %129' luk artış göstermiştir.

8. Bu şirketin patronu başka biri olsaydı neler olurdu merak ediyorum...

Çok kötü değil ama kesinlikle manipüle ediliyor.

Klasik Egeo...

Sayfa 366/386 İlkİlk ... 266316356364365366367368376 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •