Sayfa 235/309 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285 ... SonSon
Arama sonucu : 2472 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Günaydın yarın için Endekste -2% veya üstü bir düşüş olası,kemerleri bağlamayı unutmayınız!Umarım THY çok fazla sarkma yaşamaz!Çıkışta yoktu çünkü,düşüşte bu kez sağlam durması en büyük temennimiz...

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Scarface51 Yazıyı Oku
    O felaket tellalları ykbnk topiğinde de çok vardı...

Bende korkuyla maliyetime gelince sattım...Kağıt 2.80'i gördü...

Kağıt 2 liranın altındayken öldük bittik battık iflas ettik v.s yazan o felaket temsilcileri kağıt 2 liranın üzerine çıkınca bir daha topiğe uğramadılar...

Çünkü amaçlarına ulaşmışlardı...

Şuan full thy'deyim maliyet 13.0x

Yine aynı söylemler, sadece söyleyenler farklı...

Bu kağıt 13,5x üzerine atar ve kalıcı olursa şuan olumsuz yorum yapanların nick'leri aklınızda olsun burada olmayacaklar...

Çünkü buradaki görevleri bitmiş olacak...

Bu seferde yeni nick'ler göreceksiniz yani coşku pompalayanlar devreye girecek, kağıt için uçacak, kaçacak v.s gibi yorum yapacaklar yani sattırmayacaklar...

Bu seferde küçük yatırımcı kârı realize edemeyecek...

Yani kağıt çıkarken de, düşerken de zarar yazan küçük yatırımcı olacak...

Ne zamana kadar; taa ki k.y sabırla bekleyip belirlediği hedef fiyata gelince satana kadar...

Para kazanmanın bu denli zor olduğu bir dönemde, hem de borsa gibi bir platformda herkese bol kazanç diliyorum...
    Gerçek ky mantigi ky alma konusunda çok bonkör ama satma konusunda ise aynı bonkorluge sahip değil ya saberedemiyor yada trendi yakalayamıyor kaçırıyor ky olarak satma konusunda basarili degiliz maalesef borsa yi kumar olarak gören aç gözlü ky olmuyacak hedefler koyuyor kafasında sonu hep hüsran maalesef birilerinin ekmeğine yağ sürmeye devam ne de olsa hammaligi bize yaptırıyorlar

3. işyatırım' a göre;

THY Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -8,9

Pegasus Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) 89,0

bizim kuş global rakiplerine göre makul durumda. Pegasus ise resmen uçuşlarda???

4.  Alıntı Originally Posted by Perception Yazıyı Oku
    Günaydın yarın için Endekste -2% veya üstü bir düşüş olası,kemerleri bağlamayı unutmayınız!Umarım THY çok fazla sarkma yaşamaz!Çıkışta yoktu çünkü,düşüşte bu kez sağlam durması en büyük temennimiz...

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Uzmanlar amerika kapanınca genelde şu MSCI Türkiye ETF' sine bakıyor. Şu an orada bir sorun görünmüyor. Cuma günü küresel piyasalar programında da Taner bey bunu belirtti.

https://tr.investing.com/etfs/ishares-msci-turkey

Bu arada belirtmekte fayda var. Amerikadaki bu endeksimizde sadece 10 hissemiz var; Garanti bankası, Akbank, Bim, Koç Holding, Tüpraş, Sabancı Holding, İş Bankası, Halk Bankası, Ereğli Demir Çelik ve Turkcell

5. 4,49 1,7 -62%
    10,45 4,54 -57%
    20,02 8,2082 -59%

THYAO zirve ve dip analizi baz alındığında ve ortalaması çıkartıldığında dibin 8'li fiyatlar olabileceği ortaya çıkmaktadır.

Teknik analizde ise Eylül ayı için grafikte yeşile boyanmış alan 9,96-8,49 aralığı uygun bir alım yeri gibi gözükmektedir.

Yükselişten bahsedebilmemiz için düşen trendini yukarı kırmalı. Kabaca şu an 12,7X seviyelerinde.

6. https://www.hisse.net/eforum/archive...2106-p-22.html

NOSTALJİ

30.11.2016
    THY EN DİPTE 4.60 LARDA.
    3.60 DİYENDE VARDI GRAFIKLERE GÖRE.
    O ZAMANKI YORUMLAR VE HISLER.

ELİNDE HISSE OLMAYAN HİÇ BİR ZAMAN DİBİ GÖREMEYECEK.
    EN AZINDAN 1 LOT LA BİLE OLSA BEN DİBİ GÖRDÜM DER HİÇ SATMADIĞI TAKDİRDE.

7.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/eforum/archive...2106-p-22.html

NOSTALJİ

30.11.2016
    THY EN DİPTE 4.60 LARDA.
    3.60 DİYENDE VARDI GRAFIKLERE GÖRE.
    O ZAMANKI YORUMLAR VE HISLER.

ELİNDE HISSE OLMAYAN HİÇ BİR ZAMAN DİBİ GÖREMEYECEK.
    EN AZINDAN 1 LOT LA BİLE OLSA BEN DİBİ GÖRDÜM DER HİÇ SATMADIĞI TAKDİRDE.
    O zamanlar forum aşırı aktifmiş. KY o zamanlar daha çokmuş. şimdi herkes dolarda sanırım

O zamanki muhabbet ile aynı şu an ki durum. yönetime küfürler, beddualar. thy batacak lafları.

O zaman da thy bilet fiyatları diğer markanın fiyatından aşırı yukardaymış ve hala öyle. ben de hala şaşırıyorum nasıl satıyor bu biletleri

bir arkadaş Trump gelince kavgalar biter rahatlarız demiş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    www.karatepe.net
    Gönderi
    2,845
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Resim yüklemeyeli uzun zaman olmuş. Doğaldır borsadan uzak kaldık. Resimde trend 2008 den geliyor. 2012 den alınırsa 8 lira görünmesi normal maden 7-8 yıl önceye gidiyoruz neden 11 yıl önceye gidilemez. Sordum bir kaç 8 çizene cevap gelmedi Twitter da beni hemen yasaklamışlar. Dalga sayımlarında 2008 oldukça önemli bir dönemdir. Uzun vade bu yıldan bakılmalı. Son olarak logaritmik veya linear grafikte ayrı sonuçlar verir. Aşağı çizmek kolay ve eleştiri alma şansın Yok. Senet yükseldiğinde eleştirilmezsin. Ama yukarı çizersen bir yanıcılar gelir , iki gerçekleşmezse pazarlamacı olarak lanse edilirsin. Birde çiziciler Twitter çıktından beri forumlara gelmiyorlar. Bazıları özellikle her şeyi çiziyor. Zamanı nasıl buluyor anlamak zor. Temiz bilgi temiz çizgi muhtaç kaldığımız değerler arasında.

Sn KIZILDAG selamlar , sevgiler ,

Yılbaşında buraları temelli terketmeden önce THYAO için fırsat buldukça yazdım çizdim. Mesajınızı görünce analizimin üstünden geçmek istedim. Benim bakışıma göre 2019 yılı içinde 20TL üstüne çıkarak taşıyanlara veya zararda olanlara satış için son bir fırsat vereceğini düşünüyordum. Hep bu senaryomu anlattım . Ancak bu senaryom fibo-fanlara bağlıydı. Fibo-Fan senaryoma göre fibo-fan en alt seviyesi %61.8 aşağı kırılmadan önce geçmişte 2 defa tekrarladığı gibi siyah noktalı çizgiye ulaşıp ikinci zirveyi yapacağını düşünüyordum . Ancak gözüken ikinci zirvesini kısa tuttu ve siyah noktalı trende ulaşamadan fibo-fan en alt çizgisi %61.8 i aşağı kırdı (siyah oklarla işaretledim ) . Bu durumda benim fibo-fan tecrübeme göre orta-uzun vade dip arayışına girdi . Yani Fibo-Fan en alt seviyesini kırmadan yükselmeye başlasaydı benim teknik bakışıma göre derin düzeltme yaptı ve tepki verdi diyecektim. Ama kırdığı için orta-uzun vade dip arıyor demek zorunda kalıyorum .Tabii böyle dediğim zaman dip oluşumunun neresi olacağı ve ne zaman biteceği muamması başlıyor. Çile büyüyor. Bu muammanın ne zaman sonlanabileceğini "Ichimoku Kinko (weekly )deep signals" diye adlandırdığım kendime ait bir sinyalle ya da sistemle takip ediyorum . Bu sistemin kesinliği yok ama uzun yıllar tecrübe ettiğim kadarıyla verimliliği son derece yüksek. Koşullarını benim tanımladığım bu sistemin Metastock Explorer için formülünü bu forumda Sevgili dostum BJK Coccinella yardımıyla ortaya çıkarıp kimseden sakınmadan yayınlamıştık. Aynı zamanda koşulları da açıkça belirtilmiştim. İsteyen başlığından gidip inceleyebilir. Şu an Ichimoku Kinko sistemime göre henüz THYAO için dip oluşumu bitmedi. Bitti diyebilmem için haftalık grafikte bulutun altında (ya da içinde) mavi kapanışların ,kırmızı ana trend kijun-sen üzerine çıkması ve bu koşul gerçekleştiği sırada kahverengi chikou-span'ın da 26 birim geride mavi kapanışları yukarı kesmesi gerekiyor. ( Mavi elipslerle işaretlendi ) Bu iki koşul gerçekleştiğinde bana göre orta-uzun vade dip oluşumu bitti demektir. Bundan sonra fiyatlar artık kuvvetle muhtemel yükselen dipler yaparak ivmelenmek isteyecekler ve bulutun üstünde yeni bir zirve arayacaklar. O yüzden birinci takip edilmesi gereken mavi elipsler içinde geçmişte olduğu şekilde olacak bu kesişimler. Kesişimler gelmediği sürece bulutun altında zigzaglı süreç devam eder. Grafikte siyah yükselen trendin muhtemel aşağı kırılımında kırmızı trend haftalık kapanış bazlı destek görevinde olacak. Barlar hafta içinde bu çizgilerin altına uzasa da mavi haftalık kapanış rakamları takip edilmeli.
    Stopsuz taşıyan için tek ilaç sabır. Çünkü 16-15-14-13 ten alınmış kağıt 10-9-8 liradan satılır mı ? Kendimin taşıyıp bu kadar zarara düştüğüm hiç bi kağıdı satmadım ve bu kadar büyük zararla taşısam da karşılığını alana kadar taşıdım. Benim starteji de zararına satış yok. Trade yok . Sadece nakitim olursa ve kağıda uzun vade inanıyorsam maliyet düşürürüm. Tabii ki herkesin kendi yatırım tercihi. İsteyen istediğini yapabilir.

Aylık bar grafikle baktığımda ise sizin sorduğunuz soruda 2008 mi yoksa 2012 trendi mi ? Bana göre 2008 deki global çukur yok sayılmış ve 2012 trendi takip ediliyor. Siyah pitchfork'un uzun dönem için ana trend olduğunu düşünüyorum. Burada 2012 den gelen en alt siyah median sizin de dediğiniz gibi 8tl civarından geçiyor. Burası uzun vade teknik dip. 2008 dibinden den gelen mavi noktalı yükselen trend ise 10tl civarından bana göre ara destek gibi geçiyor. Bar grafikte kritik nokta şu ; barların arasında mavi 24 aylık EMA üzerinde kapanışlar gelmeden veya aylık tam bar oluşmadan orta-uzun vade tamam yükseliyoruz demek mümkün değil. Şu an mavi 24EMA 13.31 seviyesinde ve zamansallıkla değişecek. Diğer taraftan aylık macd henüz yukarı dönmedi ve triggerini yukarı kesmedi. Bu kesişim orta-uzun vade yukarı ivmenin başladığının önemli bir teyidi olacak. Dikey mavi noktalı çizgiler geçmişte macd'ın triggerini yukarı kestiği yerleri işaretliyor. Dikkat edilirse macd'ın triggerini yukarı kestiği yerler ile barların kendilerini mavi 24EMA üzerine attığı yerler neredeyse aynı ve bu sinyallerin alınmasından sonra geçmişte uzun vade ralliler başlamış. Şu an gözüken buna biraz daha zaman var.

Yani gerçek ve sağlıklı yukarı ivme bekleyenler ;

-Haftalık Ichimoku Kinko bahsettiğim kesişimleri takip edebilir
    -Aylık 24EMA üzerinde kapanış ve bar oluşup oluşmadığını takip edebilir
    -Ayık Macd'ın yukarı dönüşünü ve triggerini kesmesini takip edebilir.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Sevgiler...Saygılar...

____Çizgilere____İtaat____ ( Hunharca teknik analiz )...
    [email protected]
    Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ...

Sayfa 235/309 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •