Sayfa 719/909 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon
Arama sonucu : 7271 madde; 5,745 - 5,752 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Alanya
    Gönderi
    2,943
    Blog Entries
    4
    Pazartesi hiç iç açıcı bir tablo olmayacak gibi o zaman...

Sabır Taşı
    Sabır Taşı...
    Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.

2. Bir tarafım diyorki, geçen seneden bu yana neler atlattın, Suriye operasyonu, ABD ve AB tehditleri, ABD ve İran dalaşması vs ama hiç bir şey bozmadı ne seni nede hisseyi, su yürüdü yolunu buldu. Ama diğer bir tarafımda diyorki, oğlum hazır kardasın koy cebine geç istirahate, ülkenin ekonomisi bok içindeyken borsa rekor kırdı. 90lı yıllardaki gibi bir ekonomimiz ve ülke yönetimimiz var. THY nin hem yönetim bazında hemde faaliyet bazında durumuda orta, daha ne bekliyorsun. Yerli uçuşlar milletin cebinde parası yokki dolsun, şimdi birde virüs çıktı, dış uçuşlarda da sıçtık sayılır, e yani yeni havaalanının durumuda ortada. Bu akşam gidip kaynanamı alacağım ama ayağım hiç gitmiyor, resmen cehennemin dibine gidiyormuşum gibi hissediyorum, Atatürk havalimanını özlüyorum resmen.

3. Boeingin Max modeli artık teknik anlamda nakavt ama yeni zaman ilaveleri alarak Boeing hala kurtarırmıyım derdinde ve bu modelede aşırı zaman ve para harcıyor.
    Filosunda da en çok bu model Amerikan havayollarında vardıraslında.En kötü etkilenende onlar.Aslında ciddi tepkiyi onların koyması lazım.(Airbusları var mıdır bilinmez)
    Bu süreç uzadıkçada Boeing in marka değeri aslında kötü etkileniyor.
    Boeing artık bu model yerine başka bir modelle takas ederek havayolları ile anlaşıp el sıkışmalı.
    Çok inatçı çıktı bu modelde bir türlü yenilgiyi kabul etmiyor.

Hollandadan gelen hamlede Boeing için yeni bir cephe daha açılması demek .Hollandada aynı zamanda Airbus ın ortaklarından bilindiği gibi.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Airbus

THY şimdilik sessiz bu konuda bekle gör politikasında anlaşılan.
    Daha sonra THY den sonuca göre bir tazminat çıkaracaktır.
    THY nin Havacılık konusunda profesyonel Hukuk firmalarından birine yetki vererek bu işi takip ettirmesinde fayda var.

4. Corona Fransa ya ulaşmış, 2 vaka tespit edilmiş

5. https://www.youtube.com/watch?v=Kv2NwEAaFY4
    Elazığ 06 Ekim 2019 Prof Dr Naci GÖRÜR depremi görmüş.
    Özellikle Sivricede demiş.

6. Bizim ülkemizde lafının geçmesi için üniversitede değil camide yada tekkede hoca olmak gerekiyor. Üniversitedeki hocalara ihtiyaçları yok, zaten o yüzdende üniversitelere hoca, rektör, dekan vs atarkende akademik kariyerine değil torpile yada hangi tarikata bağlı olduğuna bakılıyor. Bakalım tarikat ehli hocalar bu depremi neye yada kimlere bağlayacak

7.  Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    Bir tarafım diyorki, geçen seneden bu yana neler atlattın, Suriye operasyonu, ABD ve AB tehditleri, ABD ve İran dalaşması vs ama hiç bir şey bozmadı ne seni nede hisseyi, su yürüdü yolunu buldu. Ama diğer bir tarafımda diyorki, oğlum hazır kardasın koy cebine geç istirahate, ülkenin ekonomisi bok içindeyken borsa rekor kırdı. 90lı yıllardaki gibi bir ekonomimiz ve ülke yönetimimiz var. THY nin hem yönetim bazında hemde faaliyet bazında durumuda orta, daha ne bekliyorsun. Yerli uçuşlar milletin cebinde parası yokki dolsun, şimdi birde virüs çıktı, dış uçuşlarda da sıçtık sayılır, e yani yeni havaalanının durumuda ortada. Bu akşam gidip kaynanamı alacağım ama ayağım hiç gitmiyor, resmen cehennemin dibine gidiyormuşum gibi hissediyorum, Atatürk havalimanını özlüyorum resmen.
    Söz konusu kaynana olunca havaalanı 5 adım ötede olsa insan gitmek istemiyor ama evdeki canavar nedeniyle el mahkum fizanda olsa gideceksin.

8.  Alıntı Originally Posted by Kendimettinn Yazıyı Oku
    Söz konusu kaynana olunca havaalanı 5 adım ötede olsa insan gitmek istemiyor ama evdeki canavar nedeniyle el mahkum fizanda olsa gideceksin.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Sayfa 719/909 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •