Sayfa 120/355 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 953 - 960 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Selamün aleyküm ,hayırlı bereketli günleriniz olsun üstadlarım

2. Bağlı ortaklıkların bütün gelirleri bu kalemde yazılıyor sanırım.

3.  Alıntı Originally Posted by mitomisino Yazıyı Oku
    Hocam faaliyetını bılıyorum. Bılancosunu da ınceledim. Anlamadığım su - esas faaliyet karından bahsetmıyorum-, yatırım faaliyetlerinden elde edilen kar gecen sene 400 bınlerdeyken, son iki ceyrekte 80 mılyon ve 10 mılyon kar edilmiş. Bu yatırım faaliyet karı nereden elde edilmektedir ve dalgalanma sebebi nedir?
    Dalgalanma sebebi bağlı şirketi Esenboğayı halka arzedecek olması ve italyada aldığı 45 milyon euroluk ihale.

4. Anladım tesekkur ederım. Ama oncekı 4 ceyrekte bu kadar dalgalanma olmasını anlayamadım. Orn 2019/3 de bu gelir 43 bin, 2019/9 da 430 bin, 2019/12 81 milyon, 2020/3 11 milyon. Hadi bu yukselerek gitti anlayalım ilk ceyrekte niye dustu? Istıraklerin geliri kurulu gunes panellerinden degil mi? Taahhut ısı de yapıyor mu? Ya aslında asıl merak ettıgım su 80 milyonluk ıstırak geliri istikrarlı devam edecek mi(eger gunes paneli geliriyse eder) ? Zaten bu gelir devam ederse hisse ıstıraki halka arz edince finansal borçları temizler ve daha da ucar. Sesli dusuncelerim ve sorularımdır asla yatırım tavsıyesı ıceröez

5.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Dalgalanma sebebi bağlı şirketi Esenboğayı halka arzedecek olması ve italyada aldığı 45 milyon euroluk ihale.
    YAnıtınızı yenı gordum tesekkur ederım. Halka arz gerceklesince esenboganın ne kadar geliri ana sirkete aktarılır acaba bir fikriniz var mı acaba? Cok fazla soru soruyorum kusura kalmayın

6. İş bugün aldıklarını sattı YTD

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by mitomisino Yazıyı Oku
    Anladım tesekkur ederım. Ama oncekı 4 ceyrekte bu kadar dalgalanma olmasını anlayamadım. Orn 2019/3 de bu gelir 43 bin, 2019/9 da 430 bin, 2019/12 81 milyon, 2020/3 11 milyon. Hadi bu yukselerek gitti anlayalım ilk ceyrekte niye dustu? Istıraklerin geliri kurulu gunes panellerinden degil mi? Taahhut ısı de yapıyor mu? Ya aslında asıl merak ettıgım su 80 milyonluk ıstırak geliri istikrarlı devam edecek mi(eger gunes paneli geliriyse eder) ? Zaten bu gelir devam ederse hisse ıstıraki halka arz edince finansal borçları temizler ve daha da ucar. Sesli dusuncelerim ve sorularımdır asla yatırım tavsıyesı ıceröez
     Alıntı Originally Posted by mitomisino Yazıyı Oku
    YAnıtınızı yenı gordum tesekkur ederım. Halka arz gerceklesince esenboganın ne kadar geliri ana sirkete aktarılır acaba bir fikriniz var mı acaba? Cok fazla soru soruyorum kusura kalmayın
    İştiraklerinin üzerinde santraller olduğu gibi taahhüt işlerinin çoğunuda halka açacağı Esenboğa üzerinden yapıyor. 46 milyon euroluk ihaleyide Esenboğanın bağlı iştiraki Margün aş. yapacak.
    Gelirlerin düzenli olmaması ,gelirlerin içinde taahhüt işlerinin olması sebebiyledir. Genelde 4 çeyrekde yüklü geliyor.Şirket devamlı ihale alıyor.
    Halka arz % 30 olsa Natenin Esenboğada %70 i kalır. Arzdan sonra Esenboğa karının % 70 ini alır.
    Faaliyet rapporlarında başka bilgilerde mevcut.

8.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    İştiraklerinin üzerinde santraller olduğu gibi taahhüt işlerinin çoğunuda halka açacağı Esenboğa üzerinden yapıyor. 46 milyon euroluk ihaleyide Esenboğanın bağlı iştiraki Margün aş. yapacak.
    Gelirlerin düzenli olmaması ,gelirlerin içinde taahhüt işlerinin olması sebebiyledir. Genelde 4 çeyrekde yüklü geliyor.Şirket devamlı ihale alıyor.
    Halka arz % 30 olsa Natenin Esenboğada %70 i kalır. Arzdan sonra Esenboğa karının % 70 ini alır.
    Faaliyet rapporlarında başka bilgilerde mevcut.
    Cok sagolun hocam tesekkurler

Sayfa 120/355 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •