Special Days Image
Sayfa 165/355 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    74 yeni santral için yarış

Güneş enerjisi alanında yeni bir adım atmaya hazırlandıklarını kaydeden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şunları söylemiş:

Şimdi önümüzde Mini YEKA-GES yarışmalarımız olacak. Mini YEKA'larla yerli ve yenilenebilir enerjide yeni bir sayfa açacağız. 36 ilimiz için güneş enerjisine dayalı 10, 15, 20 MW arasında değişen 74 yarışma düzenleyeceğiz. Böylece ülkemizin dört bir yanındaki küçük ve orta ölçekli daha fazla yatırımcının yenilenebilir enerji üretimine dâhil olmasını sağlayacağız.
    Şahsen naten gibi enerji şirketlerinde hissesi bulunan biz yatırımcıların daha çok bu bahse konu 74 adet güneş enerji santrali ihalesini takip etmesi gerekir diye düşünüyorum.

Ben esenboğa'nın halka arzının hisseye etkisi olacağı konusunda şüpheliyim. Bu tip şirketler için aslolan projeleri, yatırımları ve yurtiçi/yurtdışı aldığı ihalelerdir.

45 milyon euroluk italyanlar ile yapılan sözleşme ise zaten hissede fiyatlamayı yapmış. Bundan sonra yapacağı sözleşmeler ve yeni yatırımlar önemli.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2. 45 milyonluk anlaşmanın hepsini geri verdi..anlaşma haberi gelmeden 19.60 di..bugünde kapanış malum..inşallah iyi yerlere gelmesi dileklerimle..sizce bilanço da nasıl bi kar gelir ?
     Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Şahsen naten gibi enerji şirketlerinde hissesi bulunan biz yatırımcıların daha çok bu bahse konu 74 adet güneş enerji santrali ihalesini takip etmesi gerekir diye düşünüyorum.

Ben esenboğa'nın halka arzının hisseye etkisi olacağı konusunda şüpheliyim. Bu tip şirketler için aslolan projeleri, yatırımları ve yurtiçi/yurtdışı aldığı ihalelerdir.

45 milyon euroluk italyanlar ile yapılan sözleşme ise zaten hissede fiyatlamayı yapmış. Bundan sonra yapacağı sözleşmeler ve yeni yatırımlar önemli.
    SM-A307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by muratzngnl Yazıyı Oku
    45 milyonluk anlaşmanın hepsini geri verdi..anlaşma haberi gelmeden 19.60 di..bugünde kapanış malum..inşallah iyi yerlere gelmesi dileklerimle..sizce bilanço da nasıl bi kar gelir ?

SM-A307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben, ikinci çeyrek bilançosunda da kâr açıklayacağını düşünüyorum. Ancak şunu söylemek gerekirse, bilançolar hisse fiyatlamasında çoğu zaman fazla etki yapmıyor. Bunu borsada işlem gören pek çok hissede hep yaşıyoruz. Bilançoları zarar ziyan içinde olan şirketler tavan tavan giderken, ciddi kâr açıklayan şirketlerin hisseleri stabil seyir gösteriyor. O yüzden bilançoda açıklayacağı kâr dan ziyade yatırımları, alacağı ihaleler ve bu konuda devletin destek ve teşvikleri daha çok öne çıkıyor.

Bilançosunu KAP'a gönderme son tarihi 19.08.2020. Bakalım bilanço sonucunu nasıl fiyatlayacak, hep birlikte göreceğiz.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. Şirket bugün akşam KAP'a Bilgi formu adı altında bu tabloyu göndermiş. Başka bir açıklama yok.
    Enerji ve tabi kaynaklar bakanının bugün gazetelerde yer alan 74 adet enerji santralı ihalesi konusuna patron atıfta mı bulunuyor?
    Bu ihalelerin en büyük yarışçısı benim mi demek istiyor
    biraz niyet okumak oldu ama başka da bir şey düşünemedim.

[IMG][/IMG]

5. 45 ml avroluk iş haberinin fiyatlaması 27 liralar olmamalıydı,ondan sonraki gönderdiği irili ufaklı 3 adet iş haberini fiyatlamayı bırak eksi kapattı,iyi bir bilançoyu da fiyatlamazsa artık yapacak birşey yok...

Zaten bu bistte fiyatlamalar tamamen spek dediğimiz kan emici oç larının bilmem nerelerinin keyfiyle alakalı,istesin bu akşam ki kap haberiyle bile 30 a sürer....

Allahtan kripto para piyasası var da oyalanıyoruz orda,spek de yok mis gibi

VIA_G4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Hadi bakalım gep kapandı. No panik. No kayıp.

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Mayıs ayındaki fiyatlara çekme gayreti var gibi sanki

Merkez bankası ciddi manada faiz artırımı yapmaz ise borsada daha büyük kayıplar olabilir, dövizde ciddi yükselişler görebiliriz.

Enflasyon oranın altına düşürülen faiz oranları piyasaları allak bullak etti. Bu hatadan bir an önce dönülmesi şart
    Son düzenleme : karayel09; 07-08-2020 saat: 11:07.

8. [IMG][/IMG]

Sayfa 165/355 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •