Sayfa 178/355 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. https://www.tradingview.com/x/18PeEk1A/

naten...günlük

22.22 krıtik yer.

kırarda altında kapanışlar yaparsa

tirend yükselenden düşen tirende dömebilir

tabi bence.

2. Biraz önce yazdıklarım Esenboğa arzı hakkında

Esenboğa nın sitesinde bazı rakamlar var onu aldım ve düzeltiyorum. Esenboğa için:
    İlk 6 aylık kar 16 değil 17,144 milyon. Geçen senenin tamamındaki kar 72,443 milyon.
    Özkaynakları224 milyon
    Toplam borç 215 milyon
    Döviz açık pozisyonu 194,75 milyon

Yani bu arz ile birlikte döviz açığının büyük kosmını kapatma potansiyeli mevcut.

Bu artırım ile birlikte esenboğa nın borçuluk oranının azalacağı ve dolayısı ile karlılığının artacağı muhtemel. Geçen sene 72 milyon olan karlılık Finansal giderleri düşürmesiyle bu sene 130 seviyesine çıksa 64 milyon sermaye ile birlikte Esenboğa ederi 15 e çıkabilir. Makul 7,5 cicarı fk ile bu rakama ulaşılır. Bunun da naten tarafındaki karşılığı 20 ye denk gelir. Yani sadece esenboğa iştirakinin naten tarafı hisse başı karlılığı 20 ye çıkar. Diğer iştirakleri ile birlikte ve yeni sözleşmeleri ile birlikte önemli kar potansiyeli taşıdığı açık. Diğer iştirakleri yeşil enerjiye veriken destekle birlikte önümüzdeki günlerde kara geçecektir. O zaman tadından yenmez.

Not: yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. Kişisel sonbettir. Her yatırımcı alım satım ksrarından kendi sorumludur

3. Bu arada son bir not . Fiyat 7-8 gibi belirlenirse çok düşük olur bu konuda haklısını

Halka arz fiyatı 7-8 gibi olursa bu rakam çok düşük kalır . Dolayısı ile talep esenboğa tarafına kayar. Bu nedenle de başta naten hissedarları burayı satıp esenboğa ya yönelmek isteyebilirler. Hisse üzerindeki geçici baskının nedeni de bu olabilir. Ama öte taraftan halka arzdan esenboğa akamayanların yaratacağı talep burayı arz başladıktan hemen sonra tekrar canlandıracaktır. Tekrar ifade etmem gerekirse natenin esenboğa daki kalan hisselerinin ederi ortaklık oranlarından yola çıkarak naten minimum >= esenboğa X(4/3) olmalıdır. Bundan sonrası diğer iştiraklerinin ederi.
    Her halükarda Eylül ayı burada çok canlı olacak. Arz fiyatını merakla bekliyoruz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. Her yatırımcı kendi alım satımından kendi sorumludur

4. Baybo bey izahnamede fiyat 5.60 olarak gözüküyo 7-8 olamaz yani..ama kapalı gişe olursa 10 da olur yani
     Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Halka arz fiyatı 7-8 gibi olursa bu rakam çok düşük kalır . Dolayısı ile talep esenboğa tarafına kayar. Bu nedenle de başta naten hissedarları burayı satıp esenboğa ya yönelmek isteyebilirler. Hisse üzerindeki geçici baskının nedeni de bu olabilir. Ama öte taraftan halka arzdan esenboğa akamayanların yaratacağı talep burayı arz başladıktan hemen sonra tekrar canlandıracaktır. Tekrar ifade etmem gerekirse natenin esenboğa daki kalan hisselerinin ederi ortaklık oranlarından yola çıkarak naten minimum >= esenboğa X(4/3) olmalıdır. Bundan sonrası diğer iştiraklerinin ederi.
    Her halükarda Eylül ayı burada çok canlı olacak. Arz fiyatını merakla bekliyoruz.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. Her yatırımcı kendi alım satımından kendi sorumludur
    SM-A307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sn turkuaz 22,22 den aşağıdaki olası dönme yeri neresi acaba..tekrardan 20 'nin altına gelicek diye korku filmi oynatıyor
     Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    https://www.tradingview.com/x/18PeEk1A/

naten...günlük

22.22 krıtik yer.

kırarda altında kapanışlar yaparsa

tirend yükselenden düşen tirende dömebilir

tabi bence.

6. İzahnanede bir payın klirsdan srz edileceği bilgidi yok ki

İzahnamede fiyat bilgisini göremedim. 5,6 lirayı nereden gördünüz.. defter değeri olarak 5,679 gibi bir rakam vardı yanloş hatırlamıyorsam

7.  Alıntı Originally Posted by muratzngnl Yazıyı Oku
    Sn turkuaz 22,22 den aşağıdaki olası dönme yeri neresi acaba..tekrardan 20 'nin altına gelicek diye korku filmi oynatıyor

22.22 altında, ki bu yükselen tirenddir.

yarın bu rakam 22.24 olabilir..

22.00 önemli bir seviyedir.

neredeyse her 1 tl de bir desdek olabilecek yerler var.

nereden dönebilir amatör teknikci olarak verebileceğim bir seviye değil.

göstergelere bakarak şunu diyebilirim.

en son 22.00 altındaki kapanışlarla orta vadeli düşen göstergelerinide sat konumuna getirir

o görünüşde iyi haberler gelmedikce hisseyi orta vadeli düşüş tirendine sokabilir.

tabi bence.

Sayfa 178/355 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •