Sayfa 239/355 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Eğer bilançoya göre fiyat oluşursa vay haline hissenin. Ne dilediğinize dikkat edin.

F/K = 2.5 zannedip yanlış yorumlar yapmayın.
    Merak etme fk 2.5 un degerleme raporuyla olustugunun herkes farkinda...burda asil riski maren de goruyorum, cunku sonucta marenin de eseninde karlari konsolidede tavan sirket naten in bilancosuna yansiyacak, marenin arzindan sonra maren in yuzde 75 i esen in (onceden yuzde yuzdu), esen de tavan sirket naten e bagli naten esen in yuzde 62.5 una sahip, yani milletin arzda hucum ettigi maren cati sirket naten in sadece kucuk bir dilimi, ama gel gorki rakamlara vurdugunda oyle demiyor, ama bilancolar olustugunda hersey ortaya cikacak.... en azindan bu konuda cati sirketi natende kalmanin en dogrusu oldugunu dusunuyorum

2. Yani kisaca su anda naten demek esittir esen in yuzde 62.5 u arti maren in yuzde 47.26 si
    Konsolide bilancosu naten in boyle hesaplanacak.....

3. Rakama vurursak esen in piyasa degeri 1.8 milyar su an o zaman naten dekiolmasi gereken karsiligi 676.5 milyon maren in piyasa degeri 3.44 milyar naten deki karsiligi 3.44x 0.4726 oda 1.630 mil eder....peki ikisini topla 1630 mil arti 676.5 oda 2.milyar 603 milyon yapar bizim naten in piyasa degeri....
    Bu hesap olmasi gereken hesap ....matematik ortada ama gel gorki bizim naten 1.8 milyardan islem goruyor....

4. Olmasi gereken rakami hesaplarsak su anki hisse fiyatini 1,45 le carpmamiz gerekiyor yani 32.8 x1,45 esittir 47.56 eder,,,
    47.56x33 mil ..1.569 asagi yukari olmasi gereken piyasa degerine ulasir o zaman

5. Pardon 1.08 naten in piyasa degeri 1.8 degil
    O zaman 2.603 mil bolu 33 mil olmasi gereken naten fiyati 78.8 eder

6. Hadi esen i unutalim diyelimki sadece margun natenin istiraki oda yuzde 47.26 margun piyasa degeri bugun itibari 3.44 milyar
    3.44x0.4726 eder naten icin deger 1630 mil bo onuda 33 milyona yine sana 49.39 tl deger verir naten icin ,, cunku sasirdim margun esenin ee ikisi ayni sey etti o zaman onun icin bide hesabi boyle yaptim....yani her halukarda ya naten cikacak ya margun dusecek ki dengelensinler

7.  Alıntı Originally Posted by Yavuzsarac Yazıyı Oku
    Merak etme fk 2.5 un degerleme raporuyla olustugunun herkes farkinda...burda asil riski maren de goruyorum, cunku sonucta marenin de eseninde karlari konsolidede tavan sirket naten in bilancosuna yansiyacak, marenin arzindan sonra maren in yuzde 75 i esen in (onceden yuzde yuzdu), esen de tavan sirket naten e bagli naten esen in yuzde 62.5 una sahip, yani milletin arzda hucum ettigi maren cati sirket naten in sadece kucuk bir dilimi, ama gel gorki rakamlara vurdugunda oyle demiyor, ama bilancolar olustugunda hersey ortaya cikacak.... en azindan bu konuda cati sirketi natende kalmanin en dogrusu oldugunu dusunuyorum
    F/K 2.5 yazıp yorum yazmışsın da o yüzden dedim. Bu arada piyasada bir çok şirket öyle fiyatlanıyor zaten. Sabancı alana akbank bedava mesela. ESEN ve MAREN'in de zaten fazlaca pahalı olduğunu düşündüğüm için geri kalan hesaplamalarına da katılmıyorum.

fd/favök = 20,9 NATEN'de, 26,3 ESEN'de, 38,2 MAREN'de. Yani bayağı pahalı şu an bu veriye göre. 10 üzeri fd/favök pahalıdır ve hisselerin bir çoğu 10'un altında fiyatlanıyor. Kime bu fiyatlardan vermişlerse(hatta daha yukarıdan) adamları tebrik etmek lazım. Zira Sülün Osman bile beceremezdi heralde... YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8. Ohh be nihayet sonunda cozdum ortada sadece yumurtlayan bir tavuk var direk bagli ortakliklarindan adida maren diyelim bu 100 lira yapti ama bu para onda kalmiyor, yuzde 75 esen e gidiyor, marende kaliyor 25 lira, sonra esende patron natenin parasini veriyor, 75x 625 evet 47 tl yi baba naten aliyor esende kaliyor 28 lira son civciv marendede 25 lira kaliyor.....

Sayfa 239/355 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •