Sayfa 255/355 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    MARGÜN--ESEN--NATEN arasındaki farkı biri gösterebilir mi?...
    aralarında bir fark olması gerekmiyor,bence bu sorun edilecek bir konu değil,herkes şirketlerden ortaklığı ölçüsünde payını alacak,margün halka arz edilmeseydi karının tamamı esene kalacaktı,şimdi ise yüzde 75 i esenin olacak,fiyat kazanç etkisi de ona göre olacak farkeden bişey yok,bu grup büyümek ve yatırım için dış kaynak ihtiyacından dolayı ya borçlanacak ya da şirketlerin bir kısım hissesini satmak zorunda kalacaktı,ikinci yolu tercih etmiş,yeter ki patron büyüme ve yatırım konusunda samimi olsun,art niyetli işlere kalkışmasın önemli olan o

piyasa değerleri:
    naten: 1.62
    esen.: 1.91
    magen:3.65 milyon TL
    toplam piyasa değeri: 7.18

ciro:
    naten: 623
    esen: 555
    magen: 508

ama gurubun toplam cirosu 623+555+508 değil

gurubun toplam cirosu sadece:623

BİST in en baba şirketlerinin piyasa değerinin ortalamatını alalım cirolarının iki katını geçmez...haydi bunlara 3 katını verelim...

toplam değer en fazla naten in değeri olur..

esen+margün yoktan var edilmiştir....
    Son düzenleme : ft-2; 13-03-2022 saat: 23:07.

3. Matruska diyorlar bunlara

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

4. bu topiğe yazan eden yok dedik ama bu akşam 3 ayrı kişi yazdı üçü de şirketi kötülemeye ve karalamaya yönelik laf sokucu yazılar,jimseye haklı haksız demiyorum herkesin kendi fikri ama madem şirketi beğenmiyorsunuz,ortada bi katakulli olduğunu düşünüyorsunuz,öyleyse neden bu hissedesiniz,ben olsam hiç bulaşmam bile,borsada 450 den fazla şirket var bu üç tane güvenmediğim şirkete neden mahkum olayım,ya da elinizde bu hisse yoksa neden burada yazma gereği duyuyorsunuz,ilginç

Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    bu topiğe yazan eden yok dedik ama bu akşam 3 ayrı kişi yazdı üçü de şirketi kötülemeye ve karalamaya yönelik laf sokucu yazılar,jimseye haklı haksız demiyorum herkesin kendi fikri ama madem şirketi beğenmiyorsunuz,ortada bi katakulli olduğunu düşünüyorsunuz,öyleyse neden bu hissedesiniz,ben olsam hiç bulaşmam bile,borsada 450 den fazla şirket var bu üç tane güvenmediğim şirkete neden mahkum olayım,ya da elinizde bu hisse yoksa neden burada yazma gereği duyuyorsunuz,ilginç
    --haksız rekabet yaptığı için yazıyorum.... zaten yatırımcı az...bir koyundan 3 post çıkaranları görmeyelim mi?,

--haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olur...

6.  Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    bu topiğe yazan eden yok dedik ama bu akşam 3 ayrı kişi yazdı üçü de şirketi kötülemeye ve karalamaya yönelik laf sokucu yazılar,jimseye haklı haksız demiyorum herkesin kendi fikri ama madem şirketi beğenmiyorsunuz,ortada bi katakulli olduğunu düşünüyorsunuz,öyleyse neden bu hissedesiniz,ben olsam hiç bulaşmam bile,borsada 450 den fazla şirket var bu üç tane güvenmediğim şirkete neden mahkum olayım,ya da elinizde bu hisse yoksa neden burada yazma gereği duyuyorsunuz,ilginç
    Yazdığım zerre kötü niyet taşımıyor emin olun.. hatta bence önümüzdeki senelerin en çok prim yapacak sektörü yenilenebilir enerji..
    Ancak matematik sorusu gibi 3 bilinmeyenli denklem mevcut.. finansalları da birbiri içine geçmiş durumda.. sadece naten halka açık olsaydı şuan fiyatı kontrolmatik ile aynı ayarda olurdu bence..

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Kontrolmatik 108 tepesinden 45 lere düştükten sonra yaklaşık 1 yıl 50 -70 arası fiyatlandı.Bu süre içinde Kontrolmatik başlığına günlerce yazan olmazdı .Ben ve bir kaç arkadaş ise aralıkla da olsa bu sürede devamlı olumlu yazılar yazdık.
    Şirketin yaptığı ve yapacağı işleri duyurmaya çalıştık .Şirketin teknolojik anlamda büyük işler planladığını ,tüm zamanların en büyük şirketi olduğunu ya da olacağını falan.
    Yazılarımız çokta önemsenmemiş olabilir. Benim için bu bir sorun değildir.

Halbuki şirket çok güzel bir sunum yapmıştı .Şimdi natenin yaptığı harika sunum gibi.Natenin sunumunu şimdi nerdeyse kimsenin okumadığı gibi o sunumda araya gitmişti.

Ancak ne zamanki info menkul, şirketle ilgil bir rapor ve 220 tl fiyat verdi ondan sonra şirketin farkına varıldı ve yatırımcılar için değerli hale geldi.

Milletimizde okuma alışkanlığı olmadığı söylenen bir gerçektir.Bu tabiiki herhalde borsada da böyledir.
    Natenle ve tabiiki diğer şirketlerle de ilgili yatırımcıların daha iyi inceleme yapmaları kendileri için iyi olacaktır. Ve tabiiki matruşka ile ilgili o kadar yazdıklarımız ve özellikle sunum okunmamış ya da anlaşılmamıştır.

O zaman şirketlerle ilgili bu düşüncede olanlar ,çok samimi söylüyorum hisseden uzak durmalı çünkü şüphe, korku ve stresle borsada yatırım yapılmaz.

8. yekdem den geçen yıl kazanmış olduğu 105 mv nin tesisleri faaliyete geçse fiyatlama da değişir,yeni gelişme lazım hisse için,en son 30 mv lik iki tesis için belirlenen yer seçimi yetkili kurum tarafından onaylanmıştır diye haber gelmiş ama üstünden iki aydan fazla zaman geçmiş,eğer inşa işi başlatılmışsa bugünlerde bitmek üzere olması gerekir,bunlar da portfoye eklendiğinde kurulu güç 148 mv olacak,elektrikten beklenen muhtemel gelir 30 milyon dolara çıkıyor,sene sonu hedef diğer tesislerin de kurulmasıyla birlikte 220 mv,bu seneki ihalelerden alınması muhtemel tesisler hariç mevcut rakamlar bile muazzam,bunlar az buz şeyler değil,ortalama büyüklükte bir barajın üretim gücü 50 mv civarında ,bu şirket orta vade bahsettiği (500 mv) hedefleri gerçekleştirebilirse ortaya koca bir dev çıkacak,inşaat tarafı hariç üstelik,henüz piyasanın bunun farkında olduğunu sanmıyorum,ama en önemli nokta her şirkette olduğu gibi patronun samimiyeti tabi ki,büyüme,üretim ve paylaşma harici işlere bulaşmazsa bu şirket parlayan bir yıldız olacak inşallah,benim şirket hakkındaki inancım budur herkes kendi araştırmasını değerlendirmesini kendi yapmalı tabi ki

Sayfa 255/355 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •